Pandemiye Karşı Önlem Almak İçin Ormanda Kurdukları Açık Hava Şirketiyle Çalışmaya Devam Eden Şirket 'Bridgewater Associates'

0PAYLAŞIM

Ekip verimliliğini ve sağlığını düşünmek böyle bir şey işte!

Kaynak: https://finance.yahoo.com/news/world-big...

Ray Dalio tarafından kurulan ve radikal şeffaflık üzerine kurulan Bridgewater Associates firması, dört aydan uzun bir süredir açık havada çalışmalarını sürdürüyor.

Bridgewater Associates'in Westport'taki genel merkezinin karşısındaki çam ağaçlarının arasında 50 çalışan ile birlikte 140 milyar dolarlık hedge fonu varlığı yönetiliyor. Bridgewater Associates'in; grip mevsimlerinde üst düzey yöneticilerin aynı uçağa veya otobüse binmeme gibi önlemleri veya herhangi bir siber saldırı ya da doğal afete karşı en az dört noktaya konumlandırılmış acil durum bölgesi bulunmaktadır. Böylece herhangi bir olay karşısında işlerinin aksaması önlenmeye çalışılmaktadır. Ancak, bahsedilen yedek ofislerin kapalı alan olması koronavirüs sürecinde ayrı bir risk teşkil etti ve Bridgewater Associates yatırım mühendisi Nir Bar Dea'ya göre, dışarıda çalışmak planlarının bir parçası değildi.

Koronavirüsü yakından takip eden Bridgewater Associates, şubat sonunda temel personel hariç tüm ofislerini kapatmıştı. Ancak birkaç ay sonra, yüz yüze ekip çalışmasını tekrar başlattı.

Bar Dea'ya göre; personel, maskeler çıkarılacakmış gibi hissettiği ve çok fazla güvenlik prosedüründen dolayı birbirlerini sakinleştirmek daha stresli olduğu için işbirliği yapamayacaklarını anladı. Açık alanda çalışmaya başladıklarında ise durum tamamen tersine döndü. Alandaki herkes haftada iki kez COVID-19 testlerine giriyor, mobilyaların birbirlerinden uzak şekilde duruyor ve güvenli mesafenin korunabildiği ormanlık alanda maskeye ihtiyaç duyulmuyor. Firma ekibi, çevre koşullarından korunmak için açık kenarlı çadırlar kurdu ve güçlü sinyalli Wi-Fi kullanmaya başladı. Bridgewater Associates'in üç saatlik ünlü pazartesi sabahı "Dünyada Ne Oluyor" toplantıları için ana toplantı çadırının altında 25 kişi toplanıyor ve monte edilen geniş ekranlarla birlikte online şekilde katılımın ardından 100'den fazla kişiyi buluyor.

Doğa şartlarına kendilerini adapte eden Bridgewater Associates personeli, video görüşmelerini kuş sesleri eşliğinde yapıyor.

Şirket, aynı zamanda yakındaki patikalarda yürüyüş yapan sporcuları engellememek için çadırlarını stratejik bir şekilde konumlandırdı. Bridgewater emlak müdürü Hadley Haslegrave' in sözleri ise 'Biz aynı zamanda insanların ne yaptığımızı öğrenmeye çalıştıkları bir hedge fonuyuz' diyerek düşüncelerini dile getiriyor ve 'Güvenliği de düşünmelisiniz; bu da bir binada, binanın dışındayken olduğundan çok daha kolay' diyerek ekliyor.

Ne olursa olsun güneş kremi kullanmaları önerilen ekip, parkalarla ve şapkalarla devam edebildiği sürece bu şekilde çalışmalarını sürdürecek.

Bar Dea; bu konuda, içerideymiş gibi konforlu bir ortamda hissetmenin gerekmediğini dışarıda olmanın başka olumlu yönleri olduğunu söylüyor. Böyle bir yol izleyerek üretkenliğin arttığını gözlemleyen şirket, önümüzdeki yaz aylarında, pandemi devam etmese de aynı şekilde çalışmayı planlıyor.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

İlginizi çekebilecek diğer içeriklere buradan ulaşabilirsiniz 👇

BİM Ürünlerinin Son 10 Yıldaki Fiyat Değişimiyle Ne Kadar Fakirleştiğimizi Daha İyi Anlayacaksınız! - onedio.com
BİM Ürünlerinin Son 10 Yıldaki Fiyat Değişimiyle Ne Kadar Fakirleştiğimizi Daha İyi Anlayacaksınız! - onedio.com
İfşa Zamanı: Instagram'dan Satış Yaparak İnsanları Dolandıran Hesaplar ve Gönderdikleri Kel Alaka Ürünler - onedio.com
İfşa Zamanı: Instagram'dan Satış Yaparak İnsanları Dolandıran Hesaplar ve Gönderdikleri Kel Alaka Ürünler - onedio.com
Pandemi Sürecinde Evden Katıldıkları Görüntülü Görüşmelerin Perde Arkasını Göstererek Duygulara Tercüman Olan 17 Kişi - onedio.com
Pandemi Sürecinde Evden Katıldıkları Görüntülü Görüşmelerin Perde Arkasını Göstererek Duygulara Tercüman Olan 17 Kişi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hassemrah

Çok iyi çok güzel de... aşırı soğuklarda ne yapacaklar merak ediyorum.

reshontheway

Biri gider çalışanlarının evde kullandıkları tuvalet kağıdı için bütçe verir, biri pandeminin başından beri destek verir iş yapamayanlar, diğeri ebevynlerden birine izin verir. Biz anca miting, düğün vs yapanlara ses çıkarmayıp virüse memur muamelesi yapalım. Gerçekten İnsan odaklı konularda çok gerideyiz.

nihan.sbz

İnsana değer vermek böyle birşey olsa gerek. Bizim düşünceli yöneticilerimiz de virüs kapmayalım diye çay servisini kesiyorlar. Muhteşem :)

brazian

Fabrikaları zaten ormanlara taşıdık 200 yıldır. Boş yapmayın.

Görüş Bildir