Görüş Bildir
Haberler
Öztrak'tan HDP'li Semra Güzel Çıkışı: 'Teröristle Fotoğraf Verilmesini Hiçbir Zaman Uygun Bulmayız'

Öztrak'tan HDP'li Semra Güzel Çıkışı: 'Teröristle Fotoğraf Verilmesini Hiçbir Zaman Uygun Bulmayız'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in 2017'de operasyonda öldürülen PKK'lı terörist Volkan Bora ile çekilen fotoğraflarının ortaya çıkmasıyla ilgili, 'Teröristle fotoğraf verilmesini hiçbir zaman uygun bulmayız. Terör, terörist bizim kırmızı çizgimizdir' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. MYK sonrası basın toplantısı düzenleyen Öztrak, 'Zamlar zulüm oldu. Milletimizi acımasızca eziyor. Ülkemizin dört bir yanından, milletimizin feryatları yükseliyor. Bu feryatlara, artık beddualar da eşlik ediyor. Milletin bedduasını alan bir hükumetin artık iflah olmayacağını, bu topraklarda herkes bilir. Peki, vatandaşımız beddua ederken haksız mı? Hayır, değil; çünkü 84 milyonluk ülkemizde herkes perişan' diye konuştu.

'Uygun bulmayız'

'Uygun bulmayız'

Öztrak, Adıyaman'da 2017'de terör örgütü PKK'ya yönelik hava destekli operasyonda etkisiz hale getirilen PKK'lı terörist Volkan Bora'nın cep telefonu incelemesinde HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel ile çekilen fotoğraflarının ortaya çıkmasıyla ilgili soruya da, 'Teröristle fotoğraf verilmesini hiçbir zaman uygun bulmayız. Terör, terörist bizim kırmızı çizgimizdir. Ancak burada sorulması gereken bir soru daha var; bu fotoğraf ne zaman çekilmiş? 2014 yılında. Yani Erdoğan'ın valilere talimat verip, şehirlerimize bombalar yığılırken 'teröristlere dokunmayın' dediği zaman. İmralı'ya her türlü ihtimamın gösterildiği zaman. İmralı sakinine 'sayın' dendiği zaman. Bu fotoğrafı bize soracağınıza bu fotoğrafın asıl muhatabı olan Erdoğan'a sormanız gerekiyor' dedi.

Neler Yaşanmıştı? 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
4
3
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Z. Kaan Budak

HDP terörist partisi dediğim zaman sitenin itleri saldırmıştı bana :) İçlerinde bana bölücülük yapıyorsun diyecek kadar şuursuzlar da vardı.

Bozkurt

2014 yılları terörist güzellemesi yapılan yıllardı. Hatta afişi bile vardı. "Çözüm Süreci başladı. Anaların gözyaşı dindi. Onlar konuşur AKP yapar"

Z. Kaan Budak

Terör bu ülkenin laneti işine gelen bir çomak sokup meşale yapıyor öyle sallıyor. Olan milletin çoluğuna çocuğuna huzuruna oluyor!

Slana

Her iki tarafta sürekli olarak kazı çeviriyorki yanmasın her parti bir diğerinin başka rengi, kimse oy için adam akıllı sesini bile çıkarmıyor yazık ne diye... Devamını Gör