Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Annesini Kaybeden Kadının Yıllar Sonra Onun Hakkında Öğrendiği İnanılmaz Hikayeyi Mutlaka Okumalısınız!

-
Abone ol

Hayatı boyunca anksiyeteyle baş etmiş olan Nikki, özel insanı olan annesini kaybedince kocası annesiyle ilgili bir sırrı açıkladı. Bu dokunaklı hikayeyi BoredPanda'dan derledik.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/mother-in-law...

Nikki Pennington hayatındaki en önemli insanlardan birine hoşça kal demek zorunda kaldı: annesine.

Bu acıyı katlanılabilir hale getirmek için kocası, annesi hakkında evli oldukları süre boyunca sakladığı bir sırrı açıkladı.

Hikayeyi Nikki'nin ağzından dinleyin:

Anksiyete kendimi bildim bileli hayatımın bir parçasıydı.

O kadar uzun süredir vardı ki hayatımın bir parçası olmadığı zamanları hatırlayamıyorum bile.

Anksiyeteniz varsa o bir kişi vardır hayatınızda. Anksiyete bulutunun içinde kaybolmuşken sizi çekip çıkaran kişi.

Benim için 'o' kişi annemdi.

Ne söyleyeceğini, nasıl söyleyeceğini ve ne zaman söyleyeceğini çok iyi bilirdi beni gerçekliğe döndürmek için. Onun sözleri ve rahatlığı anksiyetemden her zaman daha güçlü olmuştur.

Onun hep yanımda olacağını düşünürken işler değişti.

Kocamla evliliğimin üstünden birkaç hafta geçmişti ki anksiyetem vurdu. Ben de 'Annemle konuşmam lazım.' dedim. O da bir saniye durup 'Onun yerine benimle konuşmaya ne dersin? Bana bir şans ver ve bakalım aynı şekilde olacak mı.' dedi.

Ben de kabul ettim, ona bir şans verdim ve annemle konuşuyor gibiydim, 'o' kişiyle konuşuyordum.

Anksiyetem tüm gücüyle vurduğunda anneme yaptığım aramalar git gide azaldı. Hiçbir zaman nedenini sorgulamadı, bir kere bile sormadı. Çünkü benim annem gibileri çok zor bulunuyor.

Annemin öldüğü gün kocamı aradım. Dedim ki 'Benim insanım gitti. Beni en iyi bilen ve her kusurumla kabul eden insan gitti. Korkularımı sakinleştirebilen tek kişi, o gitti.'

O da bana annemle ilgili bir hikaye anlatmaya başladı. O istemediği için kocamın bana daha önce anlatmadığı, onun hakkında daha önce duymadığım bir hikaye...

Şöyle ki annem düğün günümüzde eşime bir not vermiş. Yalnızca ikisi arasında kalacak bir not. Notun başlığında şu yazıyormuş: 'Nasıl Nikki'nin İnsanı Olursun'.

Anksiyetem vurduğunda benim için ne yapıp ne söyleyeceğini adım adım anlatan bir kılavuz.

1. Adım: Yalnızca Dinle
2. Adım: Biraz daha dinle.
3. Adım: Problemi çözmeye çalışma.
4. Adım: Ona anladığını söyle.
5. Adım: Kendi kendine olayı çözene kadar dinlemeye devam et. Çözecektir, her zaman çözer.

  • Henüz bilmiyor ama her şeyi çoktan kendi başına çözmüş durumda.

Annem benim 'insanım' olmayı istediği için bırakmadı, eşimin annem yanımda olamadığı zamanlarda benim yanımda olmasını istediği için bıraktı. İnsanım olmaktan vazgeçti çünkü durum ne olursa olsun birine sahip olmamı istedi.

Anneciğim, ne olursa olsun sonsuza dek benim 'insanım' olacaksın.

Bu hikayeyi duyan insanlar kendi hikayelerini paylaşmaya başladılar.

"Benim insanım babamdı. 28 Aralık 2017'de hayatını kaybetti. Bu benim onsuz ilk Babalar Günü'm. Onsuz hayatla nasıl baş edeceğimi bilmiyorum, aynı senin gibi ben de bir şekilde hep yanımda olacağını düşünürdüm."

"Ah bu beni ağlattı. Ben de 'insanımı' kaybettim. Artık kimse yok. Onun yaptığını yapacak bir tek kişi yok. Bu yüzden yardım alıyorum, tanrım insanım gitti."

"Hepimizin o sonsuz insanı var. Benimkisi kocamdı, hala her şeyim."

"Çok güzel! Annen apaçık harika bir kız yetiştirmiş. Hikayelerini paylaştığın için teşekkürler, benim iyileşme sürecime yardımcı oluyorlar, eminim birçok insan aynı fikirde."

"Az önce yaşlara boğuldum. Böyle inanılmaz bir anneye sahip olduğun için şanslı bir insansın. Benim de annem 'insanım' ve kaybını hayal bile edemiyorum. Ne kadar da güzel."

"Gerçek anlamda ağlıyorum. Annemin bir not yazdığını sanmıyorum ama ölmeden önce ihtiyacım olduğunda kocamdan güç aldığımdan, onun da benim 'insanım' olmayı öğrendiğinden emin oldu. Çocuklarına bıraktığı inanılmaz hediyelerden birisi daha..."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kafakirantazesimit

Harbi duygulandım be , ne güzel birilerinin kurtarıcıları var benim kimse yanımda olmadı bir şeyler başarırken ne ailem ne dost bildiklerim kendim düştüm kendim kalktım hep

ender-deniz

ben anlamadım

vo2

Şöyle ki, kadının anksiyetesi varmış ve onu tek rahatlatabilen,acısını dindirebilen kişi annesiymiş, kızı evlendiğinde artık kocasıyla daha çok vakit geçireceğinden ve belkide kendi ölümünü de düşünerek kızının onu rahatlatabilecek bi insana sahip olabilmesi için kızından habersiz damadına nasıl 'kızının insanı' yani onun acılarını hafifleten ve yardımcı olan insan olabileceğini kızından habersiz bi şekilde öğretmiş, kız da bunu annesi öldükten sonra öğrenmiş.

nolmuski

Allah kimseyi kimsesiz bırakmasın, çok zor...

uc-boyutlu-gozluk

Şu an o kadar yalnız hissettim ki kendimi... "Benim insanım" diyebileceğim kimsem yok 😔

pelinsubss

benim de yok eminim çoğu kişinin yoktur.seçilmiş kişi falan olman lazım :(

Görüş Bildir