Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Oy ve Ötesi Gönüllüsü Olmamak İçin Üretilen 12 Bahane

-
Abone ol

ABİ GÖZETMENLİK ÇOK ZAMANIMI ALACAK, BEN OYU KULLANIP EVE DÖNÜP SONUÇLARI İZLERİM!

Akşama doya doya, uzun uzun siyasi yorumlar dinleyip, serin içecekler ile içinin soğuyacağı zamanların kalacak. Toplam 12 saatini senden istiyoruz. Saat 07:00' da görev aldığın sandıkların başında olacaksın. Oy verme işlemi 17:00'de bitecek. Döküm sayım işlemleri ve tutanak teslimi ile 20:00 'den sonra sonuçları izlemek ve sosyal medyada analizlerini yayınlamak için yeterli vaktin olacak.

ERTESİ GÜN İŞİMİZ GÜCÜMÜZ VE PAZARTESİ SENDROMUMUZ VAR! GECEYE KADAR BEKLEYEMEM!

Çuval başında beklemek, sandık başkanı ve sandık kurulu üyelerinin görevidir. Sen koskoca müşahitsin. İyi düşün, aralarında bir fark vardı tamam mı?

ABİ ÇOK YORUCU İŞ, BEN GELMİYİM!

07:00- 17:00 saatleri arasında oturacaksın ve tek yapman gereken usulsüzlük yapılıp yapılmadığını kontrol etmek. Neye dikkat edeceksin peki:

  • Mükerrer oy kullanılıp kullanılmadığı

  • Sandık başında parti yönlendirilmesi yapılması

  • Refakatçinin kabine girip girmemesi

ve daha fazlası için oy ve ötesi sitesindeki faydalı sekmeler kısmına bakınız.

KURALLARINI FALAN BİLMİYORUM YA, ŞİMDİ ZOR İŞ ÖĞRENMEK..

Merak etme zaten kuralları sandık başkanı veya üyeler bile tam olarak bilmiyor. Bu yüzden sana ihtiyaç var ve sen aşağıdaki linkteki bilgiler ile sahada bir çok insandan daha donanımlı hale getirecek. Buyrunuz

NE YAPARSAK YAPALIM ADAMLAR OYLARI ÇALAR!

Sen orada durmazsan oylarını da çalarlar. Kim bilir? Belki kalbini de çalarlar.

BEN ÇOK MEŞGUL BİR İNSANIM BİR TEK HAFTA SONUM VAR, ONU HARCAYAMAM.

Gönüllülerimiz arasında şirket sahiplerinden, üniversite öğrencilerinden akademisyenlere kadar bir çok farklı insan profili bulunmakta. Herkesin kendisine göre bir yoğunluğu ve yapması gereken işleri var ve her yoğun insan gibi onların da bir tek hafta sonları var ve ortak gelecek için kendi zamanlarını harcıyorlar. Bizde de var bir numaralar, boş insanlar değiliz, ee yapıyoruz bi' şeyler...

ŞİMDİ ORADA OLAY OLUR, DERTSİZ BAŞIMI DERDE SOKMAYAYIM.

Sakin ol müşahit adayı... Bir problem yaşandığında sahada gönüllü avukatlarımız bulunuyor olacak.

SEÇSİSTEN DEĞİŞTİRİYORLAR ONU SEN TUTSAN NE OLACAK?

Tüm sandıklarda bulunup ıslak imzalı ve mühürlü tutanakları topladığında seçim sonuçları ile karşılaştırılacak. Bir tutarsızlık halinde ilgili siyasi partiye iletilecek ve mahkemelere iletilecek. Kaldı ki bunun en güzel örneği Kağıthane belediye seçimlerinde yapılan usulsüzlükler ve sonucunda ağır ceza mahkemesinde görülen 29 dava... Fark yaratmak senin ellerinde.

SANDIKLARA SAHİP ÇIKMAK FALAN BOŞ..İŞE YARAMAZ Bİ KERE!

Kendi tembelliğini ve üşengeçliğini bastırmak için benim yarınımı gölgeleme. Oy ve Ötesi çok daha az gönüllü ile cumhurbaşkanlığı ve daha öncesinde yapılan belediye seçimlerinde önemli işler başardı. Hiç bir işe yaramayacağını düşünüyorsan ufacık bir sivrisinek ile aynı odada uyumayı dene. (kıps)

BU İŞLER SİYASİ PARTİLERİN İŞLERİ, BİZE GEREK YOK.

Mükemmel bir sistemde evet siyasi partiler üzerinden yürüyen bir sisteme sahibiz ancak gerçekte durum pek iç açıcı değil. Durum hayaller ve gerçekler durumu. Parti görevlileri uyanamayabiliyor, karnı acıktığında, yemeği gelmediğinde oradan ayrılabiliyor ve bir çok bilgi eksiklikleri mevcut. Bu yüzden Oy ve Ötesi yüksek bilgili gönüllüleri ile sahada olacak.

OY ve ÖTESİ'nin YETKİSİ YOK! ADAMI KAPI DIŞARI EDERLER VALLA!

Ne demek yetki yok ya, nasıl yok kim demiş yok diye? Oy ve Ötesi gönüllüleri birer siyasi parti veya bağımsız aday müşahit kartlarına sahip olarak o alanda bulunacaklar. Kapı dışarı edilmeleri SUÇ! Bu durumda gerekli müdahaleler yapılacaktır.

BİLMEDİĞİM, TANIMADIĞIM YERLERE GİTMEM. ULAŞIM BENİM İÇİN ZOR!

İstemediğin uzak bir yerde zaten gönüllü olmanı isteyemez. Tamamen gönüllülük esasına dayandığı için evinin yakınında hatta oy kullandığın okulda görev alabilirsin. Bilmediğin yere gitmek istersen de yıl olmuş 2015! Aç bir haritaaağğğ harita aç....

BAHANE ÜRETME! GEL KENDİ İRADENE BİRLİKTE GÖZ KULAK OLALIM!

Kayıt için: 

sandik.oyveotesi.org

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ronesansvakti

Dünya tarihinde görülen en büyük ve sessiz halk ayaklanmasıdır. Helal olsun koca yürekli kardeşlerimiz; ülkenin hala umudu var.

mirasci

Geç Kaldınız ! Sayıları 100.000 e dayandı. Akın, akın insanlar katılıyor, yurdun dört bir yanından.... YÜRÜ BE OY VE ÖTESİ... KİM TUTAR SENİ... !!! Sende, ..! evet,,, sen de gel... Bekleniyorsunuz...120.000 e az kaldı...

zangoccocuk

Tecavüzcülerinize oy verin. Durmayın verin verin. Onlarda sizi daha iyi yapsınlar. Her türlü laçkalığın ve iğrençliğin dibine vurmuş ülkemizi siz hala oy vererek kurtaracağınızı zannedin. Siz bu kafalarla daha çooooookkkk

ada-mercan

Valla laf yiyeceğim ama şu emredici ve iğneli dil yüzünden gıcık oldum. Daha tatlı bir dil kullanabilirdiniz. Destekliyorum o ayrı mevzu

chill.out.brain

oha hepsini soyledim ofistekilere :D

Görüş Bildir