Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Otizm Sendromlu Timothy'nin Annesi, Yazdığı Mektupla Tüm Dünyayı Gözyaşlarına Boğdu

 > -
Abone ol

Kanada'da yaşayan ve otizm sendromlu Timothy'nin annesi, yazdığı mektupla herkesi gözyaşlarına boğdu. Genç anne, oğlu özelinde paylaşımlar yaptığı blogunda, Timothy'nin okul arkadaşı Carther'ın annesine yazdığı mektubu paylaştı.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/sagli...

"Sevgili (Süper harika) anne" diye başlayan duygu yüklü mektup oğlunun birçok doğum günü partisine çağrıldığını ama hiçbirine gidemediğini anlatıyor.

"Sevgili (Süper harika) anne,

Siz beni tanımıyorsunuz ama ben sizi tanıyorum. Oğlum Timothy, okulda sizin oğlunuzun yanında oturuyor. Timothy'nin otizm sendromu var. Ve 7 yaşında, oyun oynamayı çok seven bir çocuk. Okulda ekstra yardıma ihtiyacı oluyor ve bazen burnunun altında ne olduğundan bile haberi olmuyor."

Arkadaş edinmek isteyen, ancak bunu nasıl yapacağını bilmeyen oğlunun sesi olan anne, tüm hislerini katarak oğlunun yaşadıklarını mektuba yazmış.

"Bazen arkadaşı olsun istiyor ama nasıl edineceğini bilmiyor.

Oyun oynamak istiyor ama bunu nasıl soracağını bilmiyor.

Bir şeylere dahil olmak istiyor ama nasıl yapacağını bilmiyor."

Çocukları otizmle başa çıkmayan ailelerin sesi olan anne, diğer çocukların aslında yanlarında istemedikleri bir çocuğa sahip olduklarını bildiğini anlatmış.

"Biz, özel ihtiyaçları olan çocukların aileleri olarak çocuklarımızın sosyal ilişkilerden, arkadaşlıklardan mahrum kaldıklarında nasıl üzüldüklerini çok iyi biliyoruz. Spor organizasyonları, oyun oynama randevuları, pijama partileri ve şaşalı doğum günü partileri... Ve oğlum bütün kalbiyle istese de bu partilerin tek bir tanesine bile katılamadı. Geçtiğimiz birkaç yılda sayısız davet aldık ama çocukların çoğu bütün sınıfı çağırsa da yanlarında görmek istediği ailelerden biri olmadığımızı biliyorduk. Sakın beni yanlış anlamayın, yine de teşekkür ederim. Ama hepsini kibarca reddettik."

7 yaşındaki Timothy'nin aldığı bir davet, annesini bu mektubu yazmaya iten sebep olmuş.

Notta, "Carther okulda Timothy'nin yanında oturuyor ve bana sürekli onu anlatıyor. Umarız Timothy gelebilir. Doğum günü için büyük bir kale kiralıyoruz. Ayrıca içi su dolu balonlarımız olacak ve su savaşı yapacağız. Eğer kalabalık Timothy'e fazla gelecekse, belki diğer çocuklardan daha erken gelebilir. Lütfen haber verin. Bir plan yapalım," yazıyormuş.

Carther'ın annesi, bu davetle tam da Timothy'nin ihtiyacı olanı aileye sunmuş. Timothy'nin annesi de, Carther'ın nasıl kocaman bir boşluğu doldurduğunu anlatmış.

"Siz bu notta belki de hiç bilmeden tam olarak benim ihtiyacım olan şeyi yazmıştınız. Sizin oğlunuz sayesinde Timothy kendisini dışlanmamış hissediyor. Sizin oğlunuz sayesinde o kendisinin istendiğini hissediyor. Sizin oğlunuz sayesinde onun da artık bir sesi var. Ve bilmenizi istiyorum ki sayenizde bir günün daha üstesinden gelebilirim. Sayenizde bir başka randevuya katılabilirim. Sayenizde bir sürü göz  bizi dikizliyor ve daha çok soru soruyor olabilir. Sayenizde Timothy'nin geleceği için umudum var. Sadece size oğlunuzla birlikte harika bir iş yaptığınızı söylemek istiyorum."

Timothy'nin annesi, ilk kez bir davete evet demenin mutluluğu ile aileye sonsuz teşekkürlerini de iletmiş... Umarız, tüm ebeveynler çocuklarına aynı farkındalığı aşılayabilirler...

"Ve bu anne ilk defa "Kesinlikle evet" diyecek. Gelmek için sabırsızlanıyoruz.

Sevgiler,

Timothy'nin şükran dolu annesi..."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Dio Banner
Gizli Kullanıcı

şöyle galerileri her gördüğümde bu kadar muhteşem insanlar neden benim çevremde yok diye üzülürüm yaa bu kadar mükemmel olmak zorunda mısınız size hayranlıktan başka bir şey duyamıyorum

aysel.gulsever

Zihinsel engelliler öğretmeni olarak Aile içinde, özel birey içinde bütün süreçler, evreler çok zor.10 yıldır dahil olduğum çalışmalarda her özel bireyin az yada çok, iyi yada kötü muhakkak yapabilecekleri bir şeyler vardır. Yeter ki İNSAN engel olmasın..

Gizli Kullanıcı

peki o zaman bir sorum var hocam nasıl bu kadar mükemmel olabiliyorlar açıklar mısınız her seferinde onlara olan hayranlığım artıyor ve bir gün bu insanlarla vakit geçirmek istiyorum herhangi bir eğitim almam şart mı yoksa istersem onlarla vakit geçirebilir miyim

begolatte

Benim yeğenimde otizmli ve umuyorum ki hayat onun bu melekliğine adil olur ve hep karşısına böylesine güzel insanlar çıkartır...

senemkayhankavrukkoca

cocuklarınıza insan ayırmamayı ogretin, iyi insan olmayı ogretin, ''eksigi'' veya ''fazlası'' olanların farklı olmadıgını ogretin...

zuzwang

bu küçükten kötü insan çıkmaz, çıkmamalı

Gizli Kullanıcı

asla çıkamaz çünkü otizmliler saf sevgiyle dolu asla kötülük düşünemiyorlar

Görüş Bildir