Onlar Kadar Kötüsü Bir Daha Gelmez! Yeşilçam'ın Kötü Karakterlerine Ne Kadar Hakimsin?

-
Abone ol

Aslında hepsi o kadar iyi insanlar ki! Ama rolleri gereği onlardan hep nefret ettik. Çoğunun ismini bile bilmeyiz ama gördüğümüz kadar ekranda görünce bile ödümüz kopar. Bakalım sen ne kadar iyi tanıyorsun Yeşilçam'ın kötü karakterlerini?

1. Tek bir bakışı ile sonunuzun geldiğini hissettiğiniz, genellikle asla tatmin olmayan ve her daim kötü planlar peşinde olan kaynana rollerinde izlediğimiz bu oyuncu kimdir?

Mürüvvet Sim
Hikmet Gül
Aliye Rona
Leyla Sayar

2. O Kemal Sunal filmlerinin vazgeçilmez kötüsü. Her zaman işbirlikçi, fırsatçı ve kumar masalarının bir numaralı adamı?

Hayati Hamzaoğlu
Cevdet Özalaş
Turgut Özatay
Sönmez Yıkılmaz

3. Huuaahhahhahaha! O ürkütücü kahkahasıyla birlikte kötülükte bir dünya markası haline gelmiş, özellikle elleriyle hunharca yediği kuzularla aklımızda kalan Erol Taş yaklaşık kaç filmde oynamıştır?

250-300
300-400
400-500
500'den fazla...

4. Kötü ve vamp kadın denince aklımıza hemen Suzan Avcı gelir. Söyle bakalım genç bir annenin bebeğini çaldığı, Ayşecik ve Münir Özkul'un da başrol oynadığı filminin adı nedir?

Ayşecik'le Ömercik
Hayat Sevince Güzel
Analar Ölmez
Yavrum

5. Suzan Avcı için Yeşilçam'ın vamp kadını dedik ama ondan çok daha önce vamplığın kitabını yazmış, Fosforlu Cevriye olarak nam salmış bir diğer kötü sarışın hangisi?

Lale Belkıs
Suna Yıldızoğlu
Diclehan Baban
Neriman Köksal

6. Kötülerin kötüsü Hain Kostok’u da bil bakalım?

Hüseyin Peyda
Bilal İnci
Yıldırım Gencer
Kenan Pars

7. Bu biraz kazık! Tarkan’da Kedi karakteriyle bildiğimiz Danyal Topatan, daha önce hangi karakteri canlandırarak hatrı sayılır bir fan kitlesine sahip olmuştur?

Camoka
Kızıl Maske
Dev Adam
Rambo

8. Yoldan geçse kesin belinde silah vardır dersiniz ama filmlerde genellikle ağır dayağa maruz kalır. Sarı saçları, pala bıyıkları ve donuk bakışlarıyla bu mafyatik karakterlere can vermiş oyuncu?

Kudret Karadağ
Tevfik Şen
Süheyl Eğriboz
Yılmaz Kurt

9. Kemal Sunal'ın Sakar Şakir filmindeki "Şimdi ananı boyadım laciverde" repliğiyle zihnimize kazınan Ünal Gürel'in bu filmde canlandırdığı karakter hangisidir?

Marmara Kazım
Jilet Osman
Gardrop Fuat
Karamürselli Deli Hamdi

10. O biraz şapşal kötülerdendi. Onu izlerken hem çok gıcık olur hem de bir yandan çok eğlenirdik. Hayatta dalavere, sinsilik bilmez kaba kuvvetin gücüne inanırdı. Ama aklımızda "Mazlum’u getirin bana" olarak kaldı!

Erdal Tosun
Yadigar Ejder
Sönmez Yıkılmaz
İbrahim Uğurlu

11. İffet'in hayatını karartan, sevdiği kadının kız kardeşine bile göz diken, sapkının önde gideni, Allah'ından bulasıca bu karakterin filmdeki adı neydi?

Cemil
Celal
Kemal
Ferit

12. Yine Kemal Sunal filmlerinin en iyi kabadayılarından Hikmet Taşdemir, Umudumuz Şaban filminde hangi gizemli ve karanlık karaktere can verdi?

Gaddar Kerim
Mardinli Arif
Cıbıl Halil

13. Yeşilçam'da sapıklığın kitabını yazan Tecavüzcü Coşkun'un adını ezbere biliyorsundur ama bize soyadını söyle bakalım!

Gömer
Göner
Göğen

14. Mahallenin dedikoducu kadını, genelev patroniçesi, o kurnadan bu kurnaya çirkef sıçratabilen bu kem gözlü kadını da bilirsen sana helal bee!

Sevda Ferdağ
Hikmet Gül
Feri Cansel
Güzin Özipek

15. Geldik son soruya! Bu soruyu bilmeyeni döverler. Size sadece 2 kelime söyleyeceğiz: İlaç ve gazoz...

Tolga Savacı
Nuri Alço
Eray Özbal
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Dio Banner
ercan-ozcelik1

15/14 yeşilçamı ezberlemişim be:)

deen-tharkuho

Bazıları sefalet içinde öldü ne yazık ki

cent

Allah ölənlərə rəhmət, qalanlara can sağlığı versin. Yeşilçam filmləri bunlar olmasaydı bu qədər gözəl olmazdı.

king_of_sparta

tolga savacı ne alaka?tecavüzcüyü koysaydınız bari yanlarına..bu arada 9 dogru.

dremor

sanırım asla eski filmler gibileri çıkmaz gibi geliyor bana

Görüş Bildir