Görüş Bildir
Haberler
Omicron Nedeniyle Noel Dönemindeki 4 Bin 500 Uçuş İptal Edildi

Omicron Nedeniyle Noel Dönemindeki 4 Bin 500 Uçuş İptal Edildi

Koronavirüs varyantı Omicron'un hızla yayılması dünya genelinde 4 bin 500'den fazla uçak seferinin iptal edilmesine neden oldu. Çok sayıda havayolu şirketi, Omicron'dan kaynaklı personel eksikliğinden dolayı Noel döneminde seferlerinin sayısını azalttığını duyurdu.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Euronews'in aktardığına göre, uçuş takip verilerini toplayan FlightAware'in web sitesinde Noel arifesinde dünya çapında 2 bin 175 uçuşun iptal edildiği bilgisi paylaşıldı. 11 bin uçuşta da gecikme yaşandı. Pazar günü için de 600 seferin yapılamayacağı bilgisi verildi.

Lufthansa, Delta ve United Airlines'tan pilotlar, uçuş görevlileri ve diğer personel, karantinaya alınmak zorunda kaldı.

Bu durumdan en fazla etkilenen ülke Çin oldu

Bu durumdan en fazla etkilenen ülke Çin oldu

Pazar günü yapılması planlanan 402 uçuşla birlikte Noel gününde dünya çapında 1.779 uçuş daha iptal edildi.

Bu durumdan en fazla etkilenen ülke Çin oldu. China Eastern 474, Air China 188, United Airlines 177 uçuşu, Air India 160 ve Delta 150 seferini yapamayacağını duyurdu.

United Airlines, 'Bu hafta ülke genelindeki Omicron vakalarının zirveye çıkması ekiplerimiz ve operasyonlarımızı yürüten insanlar üzerinde doğrudan bir etki yarattı' açıklaması yaptı.

Uçak, tren veya araba ile seyahat yüzde 34 arttı

Uçak, tren veya araba ile seyahat yüzde 34 arttı

Amerikan Otomobil Derneği'nin tahminlerine göre, 23 Aralık- 2 Ocak arasında 109 milyondan fazla Amerikalı'nın uçak, tren veya araba ile seyahate çıkması bekleniyordu. Bu rakamın geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 34 artış anlamına geldiği belirtiliyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın