Görüş Bildir
Haberler
Ömer Çelik'ten HDP'ye: Toplumsal Barışa Suikast Girişimi

Ömer Çelik'ten HDP'ye: Toplumsal Barışa Suikast Girişimi

Onedio Medya
29.12.2015 - 19:42

HDP'nin son dönemde yaptığı açıklamalara bir eleştiri de AK Parti Sözcüsü Çelik'ten geldi. Çelik, 'Bu tarz siyaset toplumsal barışa suikast girişimidir. HDP meşru siyaset konusunda ciddi değerlendirme yapmalı' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

AK Parti Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyen Sözcü Ömer Çelik, HDP'nin son dönemdeki açıklamalarına ve DTK'nın 'öz yönetim' deklarasyonuna dair eleştirilerini sıraladı. Çelik, 'Halkın genelinin karar vermediği bir fiili yönetim olmaz' dedi.

HDP'nin söylemleriyle ilgili olarak ise, 'Bu tarz siyaset toplumsal barışa suikast girişimidir. HDP meşru siyaset konusunda ciddi değerlendirme yapmalı' diyen Çelik, PKK'ya yönelik operasyonlara da değindi.

Sözcü Çelik, 'Güvenlik operasyonlarının nedeni oradaki teröristlerin halk üzerinde baskı kurması' diye konuştu.

"Siyasi partilerin kapatılmasından yana değiliz"

"Siyasi partilerin kapatılmasından yana değiliz"

Ömer Çelik, 'HDP'ye yönelik bir kapatma davasının olup olmayacağıyla' ilgili değerlendirmelerinin sorulması üzerine de, 'Hiçbir şekilde siyasi partilerin kapatılmasından yana değiliz. Ancak kişilerle ilgili şunu söylüyoruz; hiç kimse terörü övemez ve terörist faaliyetlere destek veremez' dedi.

"PYD'nin Fırat'ın batısına geçme çabası bir tehdittir"

"PYD'nin Fırat'ın batısına geçme çabası bir tehdittir"

Ömer Çelik'in gündeminde Suriye'deki savaş da vardı. 'Bölge barışı için siyasetimiz açık' diyen Çelik, YPG'nin Tişrin Barajı'nı IŞİD'den aldığı ve bu unsurların Fırat'ın batısına geçtiği iddialarıyla ilgili, 'PYD'nin Fırat'ın batısına geçme çabası bir tehdittir' ifadelerini kullandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu bu konuyla ilgili, 'Bize gelen bilgiler, geçen unsurların PYD olmadığı, daha çok Arap ve o bölgede koalisyonla birlikte hareket eden gruplar olduğu yönünde' demişti.

Al Jazeera

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
23
14
4
3
3
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Freya

Toplumsal barışın en büyük düşmanı partinin sözcüsü diyor bunu da. HDP hatalı değil demiyorum ama bunlar durmadan HDP'ye yüklenip kendi yanlışlarını unutturu... Devamını Gör

Emre

HDP'nin başından beri ne yapmaya çalıştığı gayet açıktı ama hükümet bunları görmezden gelip herşeye göz yumdu şimdi artık göz yumamayacakları şeyler yaptıkla... Devamını Gör

nebusimdi

Çözüm süreci diyerek bu elemanlarla el ele göz göze diz dize muhabbetlerden sonra bu sözü söylemek pişkinlikten başka ne olabilir acaba?

rcpbyrm

yüzsüzlük olabilir başka ne olucak.