Okulunda Dışlandıktan Sonra Modelliğe Başlayıp Ünlü Olan Otizmli Küçük Çocuk

-

Otizm hastalığına sahip çocuklar normalden fazla gergin anlar geçirir. Kahramanımız, okulunda bu şekil davranışlar gösterdikten sonra öğretmenleri onu hiçbir oyun ya da etkinliğe almak istememiş. Sonrasında otizm teşhisi konulan bu sevimli çocuğun sinirli öğrencilikten mutlu modelliğe uzanan hikayesini Mirror'dan sizler için derledik.

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/au...

Alfie Aldridge'ın davranışları, H&M ve River Island gibi büyük markalar için modellik yapmaya başladığından beri önemli ölçüde düzeldi.

Öfke sorunları nedeniyle okul fotoğraflarından ve diğer aktivitelerden çıkarılan otizmli çocuk artık River Island, H&M ve Land Rover markalarına modellik yapıyor.

Alfie Aldridge'ın davranışları çekimlerde yer almaya başladığı günden itibaren düzelmeye başladı.

Okulda çok gergin günler yaşayan 11 yaşındaki çocuk, oyunlar da dahil hiçbir sosyal etkinliğe katılamıyordu. Bunun böyle olmasında öğretmenlerin de rolü vardı üstelik!

Sonrasında ona yüksek işlevli otizm tanısı konuldu ve özel bir okula nakli yapıldı.

Alfie daha sonra yetenekli engelli çocukları keşfe çıkan bir ajans tarafından takibe alındı.

Alfie'nin 50 yaşındaki babası Gary: ''İnsanların, engellilerin hayallerini durduramayağını bilmelerini istiyorum.'' dedi.

''Modelliğe başladıktan sonra daha iyi görünüyor. Bunu yapmak için doğmuş gibi duruyor. Her zaman kızgın olan bir çocuktu şimdi daha sakin durumda. Modellik ve oyunculuk yapmaya başladığından beri artık eskisi gibi bir şeylere kızmıyor. Örgün eğitim veren okulunu terk etmeden önce umudumuz yoktu. Ama şimdi elde ettiği başarılar harika!''

Letchworth'ta yaşayan Alfie: ''Model olduğum için çok mutluyum. İlerleyen zamanlarda daha yetenekli bir model olarak ortaya çıkmayı düşünüyorum. Çekime gittiğim günlerde saçımın ve makyajımın yapılması kendimi ünlü gibi hissettiriyor.'' dedi.

Stevenage'daki normal eğitimden sonra Larwood Okulu'na geçti.

Bir aile dostlarının önerisi üzerine Zebedee Management tarafından modellik için gözleme alındı.

Gary bu konu hakkında şunları söyledi: ''Yüzme, jimnastik ve futbol gibi farklı şeyler denedim. Ancak grup ile beraber yaşamasını sevmiyor. En sonunda gerçek tutkusunun modellik olduğunu öğrenmiştim.''

Alfie'nin hala yaşıtlarıyla sosyalleşme ve grup içerisinde çalışma sorunları var.

Fakat artık eskisi gibi gergin olmadığı aşikar.

Alfie'nin bir sonraki çekimi bu hafta yapılacak ve aralık ayında da podyumda olacak.

Ömrün boyunca gül böyle çocuk!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lbr

Bir şeyi fark ettim de,çeşitli alanlarda başarılı olan kişilerin hikayeleri okul yıllarına dayanıyor. eğitim sistemimizle onlar arasında ortak problemimiz bu olsa gerek. gelişmiş olsalar da bu yönleri hala değişmedi. bence okullarda gereksiz dersler verileceğine,kültür, davranış kuralları, kişisel gelişim yönende dersler verilmeli, eğitim dahili programlar hszırlanmalı. bu yönde ders veren okullar da gelişmeli. yani atıyorum şu an birine sin/cos gerekli olmaya bilir, ancak insani değerler gerekli diye düşünüyorum.

Görüş Bildir