Görüş Bildir
Haberler
Okullar Ne Zaman Kapanacak? İlkokul, Ortaokul ve Lisede Yaz Tatili Ne Zaman Başlayacak?

Okullar Ne Zaman Kapanacak? İlkokul, Ortaokul ve Lisede Yaz Tatili Ne Zaman Başlayacak?

Türkiye’de koronavirüs sebebiyle okullar yüz yüze eğitime ara vermiş durumda. Milli Eğitim Bakanlığı, 17 Mayıs’ta sonra okulların açılıp açılmayacağını henüz duyurmadı. Milyonlarca öğrenci ve öğrenci velisi, okulların ne zaman kapanacağını merak ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada okullarında 2 Temmuz’a kadar açık olacağını söyledi. İşte okullar ile ilgili son bilgiler…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Okullar Ne Zaman Kapanacak, Yaz Tatili Ne Zaman Başlayacak?

Okullar Ne Zaman Kapanacak, Yaz Tatili Ne Zaman Başlayacak?

Okulların kapanış tarihi hakkında detayları merak eden pek çok kişi, bakanlığın bu konuda yapmış olduğu açıklamayı sorguluyor. Diğer taraftan 17 günlük tam kapanmanın ardından okulların açılması ve sınavların gerçekleştirilmesi konuşuluyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir televizyon programında yeni tip korona virüs salgını döneminde eğitimde merak edilenlere ilişkin soruları yanıtladı, değerlendirmelerde bulundu.

MEB Bakanı Ziya Selçuk, nisan ayında bir ara tatil verilip verilmeyeceğine yönelik soru üzerine, '15 Şubat'taki iki haftayı üç hafta yaptık. Yani bu ara tatili alarak oraya ekledik ve bir ara tatilden ziyade hatta okulun uzatılmasıyla ilgili de planlamalarımız var. Bizim okullarımız seminer dönemi dahil, 2 Temmuz'da bitiyor ama öğrenciler ondan önceki haftalarda bırakıyorlar. Ama bu sefer öğrencilerimizi 2 Temmuz'a kadar okulda tutmakla ilgili planlama çalışmaları var. Ara tatil yok.' diye konuştu.

Aslında desteklemeyi, telafiyi zaten süreçte yaptıklarını, destekleme ve yetiştirme kurslarını hep açık tutmalarının aslında bir telafi olduğunu aktaran Selçuk, 'Biz her bir öğrencinin durumunun ne olduğunu, canlı derse katılımını ya da çeşitli ödevlere olan yaklaşımını, süreçteki birtakım özelliklerini, geçmişteki notlarını bunların hepsini biliyoruz.' ifadelerini kullandı.

Eksiği olan öğrenciyi belirlediklerini ve öğretmenlerin o çocuklara özel ders verdiğini, bunun bir tamamlama çalışması olduğunu ifade eden Selçuk, yazın kritik gruplara özel kamplar düzenleneceğini aktardı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın