Görüş Bildir
Haberler
Okullar Kapanacak Mı? MEB’den Yüz Yüze Eğitim Hakkında Açıklama

Okullar Kapanacak Mı? MEB’den Yüz Yüze Eğitim Hakkında Açıklama

Türkiye’de 1 Mart başlayan normalleşme adımları kapsamında okullar tekrardan açılmış ve birçok kademedeki milyonlarca öğrenci yeniden yüz yüze eğitime başlamıştı. Son günlerde tekrardan artışa geçen koronavirüs vakaları sonrası öğrenciler ve öğrenci velileri okulların kapatılıp kapatılmayacağını öğrenmek istiyor. Milli Eğitim Bakanlığı, milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren konu ile ilgili açıklamada bulundu. İşte koronavirüs pandemisinde okulların yol haritası…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Okullar Kapanacak Mı, Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek Mi?

Okullar Kapanacak Mı, Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek Mi?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı yazılı açıklama şöyle:

  • Bu kapsamda tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitim daha önce açıklandığı şekilde devam edecektir.

  • Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıflar ile lise hazırlık, 9, 10 ve 11. sınıflarda yüz yüze ve uzaktan eğitime geçiş, risk durumu haritasına bağlı olarak valilikler koordinasyonundaki İl Hıfzısıhha Kurulu kararları doğrultusunda il bazlı olarak uygulanacaktır.

  • Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okul ve sınıfları ülke genelinde tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edilecektir.

  • Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki eğitim kurumlarında mevcut kararlar uygulanmaya devam edecektir.

  • 8. ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile takviye kurslarına cumartesi ve pazar günleri de dâhil devam edilecektir.

  • Okullardaki sınav uygulamaları ise açıklanan takvim doğrultusunda devam edecektir.

  • Yüz yüze eğitime katılım veli rızasına bağlı olarak gerçekleştirilecektir.'

Yaz Tatili Ne Zaman Başlayacak? Karneler Ne Zaman Verilecek?

Yaz Tatili Ne Zaman Başlayacak? Karneler Ne Zaman Verilecek?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Bizim okullarımız seminer dönemi dahil 2 Temmuz'da bitiyor. Bu sefer öğrencilerimizi 2 Temmuz'a kadar okulda tutmak gibi çalışmamız var. Ara tatil yok.' ifadelerinde bulundu.

KARNELER NE ZAMAN VERİLECEK?

Karnelerin belirli bir tarihi olduğunu dile getiren Selçuk, 'Örneğin lise veya ortaokul öğrencilerinin nisan sonunda notlarının tamamlanmasını bekleriz. Ondan sonra karneyle ilgili çalışmalar başlar. Liselerde daha karne vermedik. Bu duruma göre nasıl bir ihtiyaç doğarsa, şunu net söylemem lazım.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
1
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın