Görüş Bildir
Haberler
Okullar Kapanacak mı? Eğitim Online mı Olacak? Okullar Erken mi Kapanıyor? İşte Eğitimle İlgili Son Gelişmeler

Okullar Kapanacak mı? Eğitim Online mı Olacak? Okullar Erken mi Kapanıyor? İşte Eğitimle İlgili Son Gelişmeler

Son günlerde artan omricon varyantı ile okulların son durumu merak ediliyor. Yarı yıl tatiline yaklaşırken öğrenci ve öğrenci velileri, okullarda yüz yüze eğitime devam edip etmeyeceğini araştırıyor. Vaka sayıları sürekli artarken, veliler ve öğrenciler yapılacak açıklamaları yakından takip ediyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okullarında son durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Peki, eğitim online mı olacak? 15 tatil erkene alınacak mı? İşte bakanın açıklamaları...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Vaka sayıları hızlı artış gösterirken uzmanlar şubat ayı başında vaka sayılarının daha da artmasını bekliyor. Üniversiteler sınavlar için yüz yüze ya da online kararı alırken, ilkokul, ortaokul ve liselerde ne olacağı merak ediliyor. Peki, artan vakalar sonrası okullar erken mi kapanacak?

Milli Eğitim Bakanı Özer'in Eğitime Yönelik Açıklamaları

Milli Eğitim Bakanı Özer'in Eğitime Yönelik Açıklamaları

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı bir televizyon programında okulların durumu için şunları söyledi;

 'Yüz yüze eğitime devam ediyoruz. Bugün itibariyle tüm sınıfları Covid-19'dan dolayı kapalı olan hiçbir okulumuz yok. Omicron varyantından dolayı yayılımlar hızlı ama bizim avantajımız öğretmenlerimizin aşılanma oranlarının yüksek olması. En az bir doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 94'lere geldi. En az iki doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 89'lara geldi. Aşı olmayıp hastalığı geçirip bağışıklık kazanan öğretmenlerimizin oranı da yüzde 5 civarında. En az iki dozu aşı olmuş bir şekilde antikorunu üretmiş öğretmen oranımız yüzde 94 civarında. En az 3 doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 45'lere geldi. AlmanyaİngiltereFransa gibi yüz yüze eğitime devam eden ülkelerdeki öğretmenlerin aşılanma oranından daha yüksek aşılanma oranına sahibiz' dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
12
5
4
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın