Okuduktan Sonra Büyük Bir Aydınlanma Yaşatmasa da Beyninizi Tatlı Tatlı Çalıştıracak 16 Garip Bilgi

395PAYLAŞIM

Bugüne kadar bu bilgileri öğrenmeye ihtiyacınız olduğunun farkında bile değildiniz. İçeriğimizden sonra kendinizi genel kültür banyosuna sokulmuş ve inanılmaz bir rahatlığa kavuşmuş gibi hissedeceksiniz... Hazırsanız başlayalım!

1. Yüksek kan basıncı, korku ve aşırı stres durumlarında, kişinin kan terlemesine neden olan hematidrosis adlı bir hastalık vardır.

Oldukça nadir görülen bu hastalık halk arasında ‘kan ağlama hastalığı’ olarak da biliniyor. Hastalığın bilinen kesin bir tedavisi ise maalesef yok.

2. Yapılan bir araştırmaya göre, büyük şirket yöneticilerinin %20’si psikopatik eğilimler gösteriyor. Bu gruba benzer bir eğilim gösteren bir başka grup ise mahkumlar…

3. Ortalama bir insan vücudunda, yedi kalıp sabun üretilebilecek kadar yağ dokusu vardır. Bu bilgi, temizlik hastalarını nasıl etkiler bilemiyoruz tabii...

4. Seri katillerin çoğu kasım ayında doğmuştur.

5. İskandinav ülkelerinde, ebeveynler çocuklarının dökülen dişlerini atmak ya da saklamak yerine yakmayı tercih ediyorlar. Bu hareketin altında ise ilginç bir batıl inanç yatıyor...

Bu batıl inanca göre, eğer dişi dökülen bir çocuğun dişi bir cadının eline geçerse ona büyü yapabilir ve etkisi altına alabilirmiş. Oldukça garip, değil mi?

6. Charles Darwin, sandalyesinin bacaklarına tekerlek ekleyip odanın içinde hızlı bir şekilde hareket etmeyi akıl eden ilk kişiydi. Yani günümüzün kullanışlı ofis sandalyelerini kendisine borçluyuz.

7. Basketbolcu Peter Maravich, bir röportajında "NBA'de 10 yıl basketbol oynayıp 40'lı yaşlara geldiğimde kalp krizinden ölmek istemiyorum." demişti.

Henüz 26 yaşındayken verdiği bu röportaj gerçek oldu ve Maravich, kariyerinin 10 yılını NBA'de geçirip 41 yaşında kalp krizinden öldü.

8. John Lennon'ın hayattayken çekilen son fotoğrafı, 8 Aralık 1980'de kendisine beş el ateş edip öldüren katil Mark David Chapman ile birliktedir.

9. 2014 yılında Harvard Üniversitesi'nde bulunan üç kitabın insan derisiyle kaplı olduğu fark edildi. 17. yüzyıldan kalma bu kitaplar şiir, sanat ve hukuk üzerine yazılmış.

10. Mısır firavunu Tutankhamun, penisi erekte haldeyken mumyalanmıştı. Tutankhamun'un mezarı bulunduktan sonra, boynundaki mücevherler ile birlikte penisi de çalındı.

11. Fransa'da ölü biriyle evlenmek yasal olarak mümkündür.

12. Bugüne kadar dünya çapında en çok satılan üç şey iPhone, Harry Potter serisi kitapları ve zekâ ya da sabır küpü olarak da bilinen rubik küplerdir.

13. 1912 yılında Fransa'daki bir yetimhanede mali durumları düzeltmek amacıyla bir çekiliş düzenlendi. Çekilişin ödülü ise yetimhanedeki bebeklerdi.

14. Bilgisayarınızın faresine tıklayarak 1 kalori yakmak isterseniz, bu eylemi yaklaşık 10 milyon kere gerçekleştirmeniz gerekiyor. (Kim demiş masa başında kilo verilmez diye?)

15. Musluk suyu yerine kaynatılmış su kullanarak buz küpleri yaparsanız, buzların beyaz renkte değil de saydam olduklarını görebilirsiniz.

16. Çevrenizdeki kişilerin görünüşlerini değiştirerek farklı kişilerin görünümlerini aldığına dair sanrılar görmenize sebep olan 'Fregoli Sendromu' adlı bir hastalık vardır.

Fregoli Sendromu'na sahip kişiler, tanıdıkları insanların sokaktaki diğer insanların kılığına büründüklerine inanırlar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
culog

#5 Yani batıl inanç.

dandanakan

5. batıl inanç değil, bizim inancımızda da benzerleri var.

mazlum-subasi1

sondaki madde ile cin denilen varliklarin olmadigini anliyoruz aslinda gördüm diyenlerde hastalık varmis

dandanakan

Kur'an'da var onlardan bahsediliyor ama bildiğimiz manada olmayabilir, bugüne kadar mahiyetlerini yanlış izlemiş olabiliriz bu ihtimal var.

kerem-yuruk

#5 batıl bir inanç değil!

gorky

#5 çok da garip değil biz de gece tırnak kesilmez veya kesilen tırnak yakılır ya da gömülür gibi inançlar vardır şamanizmden gelen

bbbbb

Benim bildiğim de tırnak kesinlikle yakılmaz. Bir inanış var ya bizde, büyükler '' tırnak uzatma, tırnaklar şeytan yuvasıdır'' der, bu sebeple de tırnak yakılmaz.

Görüş Bildir