Oktay Vural'dan Dokunulmazlık Hamlesi

 > -

Oktay Vural, dokunulmazlık fezlekelerinin karma komisyona gelmesi için TBMM'ye müracaatta bulundu. "26'ncı dönem dokunulmazlıklarının 452 dokunulmazlık dosyası var 261 adeti HDP'nindir" diyen Vural, Ankara bombacısının evine taziyeye giden HDP'li Tuğba Hezer için de "O vekilin dokunulmazlık zırhıyla milletin egemenliğini temsil etmesi mümkün değildir" dedi

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, dokunulmazlıkla ilgili fezlekelerin Anayasa ve Adalet Komisyonu üyelerinden oluşan karma komisyon gündemine alınmasına yönelik müracaatlarını TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a bir yazıyla ilettiğini bildirdi.

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural terörle mücadeleyi gündeme getirerek dokunulmazlık fezlekelerinin gündeme getirilmesi için TBMM'ye müracaatta bulunduklarını belirtti. 

Vural şunları söyledi: "Yargının hazırlamış olduğu fezlekeler TBMM'de bekletilirken TBMM kürsüleri terör örgütüne methiyeler düzülen bir kürsü haline getirilirken meclisteki iradenin eli kolu bağlı kalması kabul edilemez. Yargının çalışmasını istiyoruz. Terörle mücadele edeceksek terör örgütüyle ve siyasi uzantılarıyla da bu örgüte üye olmak ve yardım yataklık yapmaktan dolayı haklarında fezleke olan milletvekilleriyle de mücadele etmek gerekir. Bu kararlılığın TBMM'de dile getirilmesi için yargının taleplerini tamamlaması için karma komisyonunun bunları gündemine alarak toplanması gerekmektedir."

Vural, Ankara bombacısı Abdulbaki Sömer için Van'da kurulan taziye evini ziyaret eden ve hakkında soruşturma açılan HDP Van vekili Tuğba Hezer için de "O vekilin dokunulmazlık zırhıyla milletin egemenliğini temsil etmesi mümkün değildir" dedi.

Ankara Bombacısı İçin Taziyeye Giden HDP'li Vekile Soruşturma - onedio.com
Ankara Bombacısı İçin Taziyeye Giden HDP'li Vekile Soruşturma - onedio.com

Vural konuşmasına şöyle devam etti; 

"Şu ana kadar 26'ncı dönem dokunulmazlıklarının 452 dokunulmazlık dosyası var 261 adeti HDP'nindir. Türkiye'nin en önemli ve öncelikli meselesidir bu. Bu zihniyetin bir dokunulmazlık zırhına tabi tutularak genel kurula havale edilmesi gerekiyor."

Vural başvuru yazısını Twitter'dan paylaştı

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraHDPHalkların Demokratik PartisiMilliyetçi Hareket PartisiTerörTürkiye Büyük Millet MeclisiTwitterVan
Görüş Bildir