Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Öğretmenlerin Alan Değişikliği Ön Başvuruları Başladı! Alan Değişikliğine Nasıl Başvurulur, Atamalar Ne Zaman Açıklanacak? İşte Detaylar

0PAYLAŞIM

Alan değiştirmek isteyen öğretmenler için beklenen gün geldi. Öğretmenler alan değişikliği talebi için başvurularda bulunabileceği bu dönem hakkında tüm detayları derledik. Kimler alan değişikliğine başvurabilir, başvuru koşulları neler, atamalar ne zaman açıklanacak? İşte yanıtları.

Öğretmenlerin alan değişikliği başvuruları başladı! Birden fazla alanda öğrenim görmüş olanlar, yükseköğreniminden başka bir alanda görev yapanlar ve farklı bir alana atanan öğretmenler için alan değişikliği başvuruları dönemi geldi.

Öğretmen alan değişikliğinde müracaatlar 12-18 Aralık tarihine kadar müracaatları sürecek.

Ön başvuru ne zaman? Atamalar ne zaman açıklanacak? İşte atama takvimi:

Ön başvurular 12-18 Aralık, atamalar ise 28 Aralık'ta.

Kimler başvurabiliyor?

  • Öğrenimine uygun alanı dışında bir başka alana atananlar,

  • Öğrenimleri birden fazla alana kaynak teşkil edenler,

  • Görev yaptığı alan dışında başka bir alanda yükseköğrenim bitirenler,

adaylıklarının kaldırılmış olması ve Talim ve Terbiye Kurulunun 20/02/2014 tarihli ve 9 sayılı Kararı eki Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarına göre, mezun oldukları yükseköğrenim programının atanacakları alana uygun olması kaydıyla alan değişikliği başvurusunda bulunabilecekler.

Mezuniyetleri birden fazla alana kaynak teşkil edenler ile birden fazla lisans mezuniyeti olanlar alan değişikliğinde sadece bir alana başvuruda bulunabilecek.

Ayrıca, Sınıf Öğretmeni olarak görev yapmakta iken 540 saatlik "Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği Eğitim Programı” nı başarıyla tamamlayanlar da, adaylıklarının kaldırılmış olması kaydıyla Özel Eğitim alanına alan değiştirmek üzere başvuruda bulunabilecekler.

Öğretmen ve eğitim kurumu yöneticilerinden diplomalarında yazılı yan alanlarına ya da aylık karşılığı okutabilecekleri derslerin bulunduğu alanlara geçmek isteyenler ile mezuniyetleri itibarıyla atanmaları Talim ve Terbiye Kurulunun yukarıda belirtilen Kararında farklı bölüm mezunlarınca ihtiyacın karşılanamaması şartına bağlı (ikinci öncelikli) olanların bu alanlara geçmek üzere yapacakları başvurular kabul edilmeyecek.

Detaylı rehber için tıklayın.

Öğretmen alan değişikliği başvuruları nereden ve nasıl yapılacak?

Ön başvurular, 

adresleri üzerinden yapılacak.

Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Sonuçlar, personel genel müdürlüğü adresinde ilan edilecek.

Ayrıca şunları da belirtmek lazım:

Alan değişikliği gerçekleştirilen öğretmenlerin alan değişiklikleri iptal edilmeyecek. Ancak gerekli şartları taşımadığı sonradan anlaşılanların alan değişikliği iptal edilecek.

Alan değişikliği işlemi yapılan öğretmenlerin kararnameleri, sistem üzerinden il milli eğitim müdürlüklerine gönderilecek.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
leonard-branson

Adım Oscar Marti ve ben Peru'luyum, bu iyi haberi Peru halkıyla paylaşmak istiyorum, MARK DAVSON FİNANSAL KREDİ FİRMASI şirketinden madencilik projeme başlamak için nasıl 500.000 dolar borç aldım. Bu iyi haberi Peru halkıyla paylaşıyorum, çünkü insanların birçoğunun kredi almak için doğru kredi şirketini aradıklarını biliyorum. Herhangi bir kredi arıyorsanız, MARK DAVSON FİNANSAL KREDİ FİRMASI ofisine e-posta yoluyla ulaşmanızı tavsiye ederim: markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com Bu şirket güvenilir ve yasal kredi şirketidir. İnsanlara verdikleri hizmetlerden dolayı bu kredi şirketinin testiyerleri arasındayım.

leonard-branson

İsmim Kanatbek Sadybakasoviç Toktomambetov ve Kırgızistanlıyım, bu güzel haberi tüm dünya insanlarıyla paylaşmak istiyorum, bugün nasıl işime başlayacağımı 27 Ağustos 2018’de MARK DAVSON FİNANSAL KREDİ FİRMASI firmasından nasıl 500.000 dolar kredi alacağım . Bu iyi haberi dünya insanlarıyla paylaşıyorum, çünkü ülkemdeki kişilerin birçoğunun kredi almak için doğru kredi şirketini aradıklarını biliyorum. Herhangi bir kredi arıyorsanız, MARK DAVSON FİNANSAL KREDİ FİRMASI ofisine e-posta yoluyla ulaşmanızı tavsiye ederim: markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com Bu şirket güvenilir ve yasal kredi şirketidir. Bana verdikleri hizmetlerden dolayı bu kredi şirketinin testiyerleri arasındayım.

leonard-branson

Dikkat: 5.000 Euro ila 5.000.000 Euro arasında kredi vermek için GERÇEK bir FİNANSAL KREDİ FİRMASI mı arıyorsunuz (bir işletme veya şirket kredisi, kişisel kredi, ev kredisi, araç kredisi, borç konsolidasyon kredisi, risk sermayesi, sağlık kredisi, vb.) Ya da bir nedenden ötürü bir banka veya finans kurumundan borçlanmadı mı? Şimdi başvurun ve 3 gün içinde işleme konup onaylanan gerçek finansal krediyi alın. MARK DAVSON FİNANSAL KREDİ FİRMASI, geçerli kimlik kartınızla veya ülkenizin uluslararası pasaportunuzla% 2'lik düşük bir faiz oranına sahip olan GERÇEK FİNANSAL KREDİLER'i veren, "Uluslararası Akredite Kredi Kredisi Borcuyuz". Kredi Geri Ödeme kredinizi aldıktan sonra 1 (Bir) yıl başlar ve geri ödeme süresi 3 ila 35 yıl arasında değişmektedir. Şirketimizin ülkenizde şirket temsilcimiz olabilecek bir kişiye de ihtiyacı var. 2 ÇALIŞMA GÜNÜNDE KREDİ İSTEĞİNİZİ HIZLI YANIT VE İŞLEME İÇİN, Bu e-posta yoluyla doğrudan bize ulaşın: markdavsonfinancialloanfirm@gmail.com

stephenswillsl1

NASIL TESTİMONY BENİM KENDİMİ GETİYORUM Bir kredi almak için bana yardım eden Bay Stephen Williams'a teşekkür etmek istiyorum. Geçtiğimiz üç ay boyunca borçlarımı ödünç almak için bir kredi arayışındaydım, herkes bu Para Şirketiyle tanışana kadar paramdan para çekmeye çalıştı. bana 175.000 dolarlık bir borç verebildi. Ayrıca bazı meslektaşlarıma da yardım etti. Herhangi bir mali yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen aşağıdaki şirketle e-posta yoluyla iletişime geçin, ben de size yardımcı olabileceğine inanıyorum. İLETİŞİM HIM VIA EMAIL: stephenswillsloan@gmail.com Whatsapp: +14139615178

Görüş Bildir