Öğretmenin 2 Yıl Hapsi İsteniyor: Şifresiyle Sisteme Giren Öğrenci, Notlarını Değiştirip Mezun Oldu

 > 
19PAYLAŞIM

İstanbul'un Fatih ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yapılan bir ihbar sonrasında, bir lise öğrencisinin 2019 yılında, öğretmeninin bilgilerini kullanarak kendi notlarını değiştirdiği ve mezun olduğu ortaya çıktı.

Hakkında 'görevi kötüye kullanmaktan' dava açılan öğretmenin iki yıl hapsi isteniyor. 

İhbar sonucunda ortaya çıktı

Sabah'tan Dilek Yaman'ın haberine göre, İstanbul'da bir öğrenci, öğretmeninin bilgilerini kullanarak kendi notlarını değiştirdi. Skandal, bir şikayet sonucu ortaya çıktı.

İstanbul'un Fatih ilçesinde, 2019 yılının Nisan ayında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yapılan ihbarda, "Fatih'te bir lisede görsel sanatlar öğretmeni Muharrem V.'nin e-okul şifresi ile okulun 12-G sınıfı öğrencilerinden Buse G.'ye ait notların değiştirildiği" ifade edildi.

Öğrenci, öğretmenine 'Benim internetim var, telefonumu kullanabilirsiniz' demiş

Yapılan incelemede, Buse G. adlı öğrencinin notlarının, öğretmen Muharrem V. kullanıcısı tarafından değiştirildiği ve kasıtlı bir durum olduğu anlaşıldı.

İfadesi alınan öğretmen Muharrem V., "O dönemde kendi telefonumda internet yoktu. Buse G. isimli öğrencim 'Benim internetim var hocam' diyerek kullanabileceğimi söyledi. Ben de telefonundan sınıfların notlarını girdim ve sistemden çıkış yaptım. Ancak öğrencinin telefonuna şifremi kayıt edecek şekilde ayarlamış olduğunu düşünüyorum" dedi.

Öğretmen hakkında, görevi kötüye kullanmaktan dava açıldı

Öğretmen Muharrem V. hakkında, 'görevi kötüye kullanmaktan' dava açıldı ve öğretmenin, öğrencisinin telefonundan not girişi yapmasının ihmalkar bir davranış olduğu belirlendi.

Öğrencinin bu şekilde mezun olmasının ihmali aşan kasti bir davranış olduğu ve öğretmenin, şifresini vererek notların değiştirilmesine neden olduğu vurgulandı.

Muharrem V.'nin iki yıla kadar hapsi isteniyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir