Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Öğrencisinin Sınıfa Getirdiği Küçük Bebeğiyle İlgilenip Aynı Anda Ders İşleyerek Kalpleri Kazanan Öğretmen!

53PAYLAŞIM

Bir matematik öğretmeni, çocuğuna bakıcı bulamayan öğrencisinin bebeğiyle hem sınıfta ilgilendi, hem de ders işlemeye devam etti. Sizler için derlediğimiz Ladbible kaynaklı haberimizin detaylarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/pics/professor-...

Atlanta, Georgia'daki Morehouse Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan 34 yaşındaki Nathan Alexander, öğrencilerinden biri sınıfa 1 Mart'ta bebeğini getirdiğinde matematik dersi veriyordu.

Öğrencisi, küçük kızıyla ilgilenecek bir bakıcı bulamadı ve belli ki dersi kaçırmak da istemedi. Daha sonra bebeğini de kendisiyle birlikte okula getirmeye karar verdi. Neyse ki Alexander, sınıfına bir parlak zekayı daha kabul etmekten mutluluk duydu ve babası önemli ders notlarını kaçırmasın diye bebek konusunda yardım etmeyi dahi önerdi.

Sınıftaki bir diğer öğrenci Nick Vaughn, aşağıdaki sevimli sahnenin fotoğrafını Twitter'da paylaştı ve neler olduğunu açıkladı.

"Öğrenci sınıftayken bebeğine göz kulak olacak bir bakıcı veya başka kimse olmadığı için sınıfa çocuğuyla geldi. Öğretmenim Nathan Alexander şöyle söyledi: Onu ben tutarım, böylece sen de iyi notlar alabilirsin!"

Alexander bebeği göğsünde taşıdı ve derse normal bir şekilde devam etti. Karmaşık görünen denklemlerden konuşurken, bir yandan da rahatlatıcı ellerini bebeğin üzerinde tuttu.

Vaughn paylaştığı gönderide ayrıca, öğretmenlerinin sadece bütün bir ders boyunca çocukla ilgilendiğini değil, ders sonrasında sorulara yardımcı olurken bile bebeği kucağında tutmaya devam ettiğini açıkladı.

Vaughn gönderiyi paylaştıktan sonra, düşünceli öğretmen sosyal medyanın kalbini kazandı. Fotoğraflar yaklaşık 15 bin kez paylaşıldı ve 64 bin kadar da beğeni aldı.

Öğrencilerinden biriyse şunları söyledi: "@professornaite en sevdiğim öğretmenlerimden! Öğrencilerini gerçekten önemsiyor ve mümkün olduğunca yardım edebilmek için kendi kişisel vaktinden feragat ediyor."

Bir öğrencinin küçük bebeğini sınıfa getirmesinin yasak olmasına rağmen onunla ilgilenmeye gönüllü olan Alexander, öğrencileri tarafından çok seviliyor.

Bir kaç hafta öncesinde Hayer çocuğuyla ilgilenmesi gerektiği için ofis saatlerine kalamadığını söyleyince, Alexander öğrencisinin sınıfa bebeğini getirmesi fikrini görüştüklerini söyledi.

Hayer öğretmeninin teklifini kabul etti ve cebir dersine bebeğini pembeler içerisindeki kıyafetiyle getirdi. Hayer'in dikkatinin dağıtıldığını gören Alexander, bebekle ilgilenmeyi teklif etti. Alexander, bebeğin ders boyunca sessiz olduğunu ve ders bitimine doğru uyuyakaldığını söyledi. "Dersim gittikçe sıkıcılaşıyor galiba" diyerek de öğrencilerine şaka yaptı.

Morehuse Üniversitesi rektörü David Thomas ise şu açıklamada bulundu: "Bu sevgi ve bağlılıkla ilgili. Öğrencilerimizi seviyoruz ve mükemmellik arayışındaki engelleri kaldırmaya kararlıyız."

Öğretmen Nathan, öğrencisi Vaughn'a Twitter üzerinden teşekkürlerini iletti. "Teşekkürler @Original_Vaughn! Sevgi için minnettarım!"

"Herkese teşekkür ederim."

"Teşekkür ederim."

Çocuğu bulunmayan 34 yaşındaki Alexander, gerekli olduğunda öğrencilerin öğrenmelerine yardımcı olmak için bu tür bir kolaylık yapmanın önemli olduğuna inandığını söyledi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ordekkac

Çok tatlı ya bu adam.

uslu-tugce

cocuk ister misin siyahi adam

gizliyazarr

Sırf şov amk

ozden.ygt

Ben ilkokul dörtteyken yaptığı sınavı bize kontrol ettirip, kağıdı ikinci seslenişinde getirdim diye bütün sınıfın ortasında tokat atmak suretiyle hayatımın öz güvenini yerle yeksan eden insan müsveddesine selam olsun.

bseozyrt

Bir insanın gerçekten bir dersi sevmesinin nedeni o dersin ögretmenidir aslında.. Ben sırf bir tane aptal kadın vardı diye matematikten hep nefret etmiştim

Görüş Bildir