Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Son 40 Gün! Game of Thrones'un Başlamasına Günler Kala Büyük İpuçlarıyla Dolu En Yeni Fragmanını Sizler İçin Analiz Ediyoruz!

2.3bPAYLAŞIM

Bayanlar baylar, Game of Thrones'un efsanevi geri dönüşünden sadece 40 gün uzaktayız ve HBO nihayet 8. sezondan görüntülerin yer aldığı fragmanı yayınladı. Sizler için derlediğimiz içeriğimize bir göz atın.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/crystalro/game-...

HBO'nun yayınladığı Game of Thrones'un 8. sezon fragmanına buradan ulaşabilirsiniz. ⬇️

Fragmanda ilk olarak Arya'nın, birinden veya bir şeylerden koşarak kaçtığını görüyoruz. Buradaki asıl olaysa muhtemelen Arya'nın tuzak kuruyor olması.

HBO

Arya'nın tuzak kurmada ve düşmanlarını köşeye kıstırmada usta olduğunu biliyoruz. Bu senaryo bizlere, 6. sezonun "No One" (Hiç Kimse) isimli 8. bölümde Arya'nın Waif'i ustalıkla öldürmesini hatırlatıyor. Unutmayın ki Arya ciddi bir eğitimden geçmişti.

Ve Arya'nın "dragonglass"tan yapılma bir bıçak/mızrak taşıdığını da unutmayın.

HBO

Bilindiği üzere 7. sezonda Jon, gösterdiği mağara çizimleriyle, Ejderha Kayası'ndaki (Dragonstone) madende bulunan bütün ejderha camlarını çıkarmak için Dany'yi ikna etmişti. Böylelikle Ak Gezenlerle savaşabileceklerdi.

Arya fragmanda, ölümün birçok yüzünü nasıl gördüğü hakkında gayet özgüvenli bir şekilde konuşuyor ve ejderha camından yapılma mızrağını elinde tutarken, "Bunu görmeyi dört gözle bekliyorum." diyor.

HBO

Görünüşe bakılırsa Arya, ya Gece Kralı (the Night King) için ya da daha muhtemel olarak Ak Gezenler (White Walkers) için tuzak kuruyor.

Arya'nın "tuzağı", Ak Gezenler tarafından kaçınılmaz bir Kışyarı kuşatmasının başlangıcı olabilir. Buradaysa Davos'u savaşa hazırlanır bir halde, muhtemelen onları beklerken görüyoruz.

HBO

Bu sırada, Kışyarı mahzenlerinde saklanan ve fena halde korkmuş bir Varys görüyoruz. Kışyarı mahzenleri; çocuklar ve kadınlarla...

HBO

Arka planda Gilly ve bebek Sam, 1. sezonun ilk bölümünde Ned ve Robert Baratheon'ın yanından geçerken "Kış geliyor." (Winter is coming) dedikleri Stark mahzen heykellerinden birinin yanında oturuyor.

HBO

Kışyarı mahzenleri 8. sezonda birçok olaya sahne olacak gibi görünüyor.

Daha sonra, Demirdoğumluların (Ironborn) gemisindeki Altın Mürettebat'a ilk kez göz ucuyla bakıyoruz.

HBO

Altın Mürettebat'tan dizi boyunca birkaç defa söz edildi fakat onlar için, Essos merkezli paralı askerlerden oluşan güçlü bir grup diyebiliriz. 7. sezonun sonlarına doğru Cersei (Qyburn'ün yardımıyla) "ordularını genişletmesi" için onları parayla tutmuştu.

Ve fragmandaki öncülük eden sarışın kişiyse Marc Rissmann'ın hayat vereceği, Harry Strickland isimli yeni karakter. Rissman, "The Last Kingdom" ve "The Man in the High Castle" dizileriyle biliniyor.

HBO

7. sezonda Cersei, Altın Mürettebat'ın "ona ait olanları yeniden ele geçirmelerini" istenmişti. Ona ait olandan kastının Kışyarı olduğunu tahmin etmek güç değil.

Tahmin ediyoruz ki, Strickland Cersei'yi görmek için yola koyulmuş çünkü sonraki görüntülerde onu ve Cersei'yi Kral Toprakları'nın (King's Landing) büyük salonunda beraber görüyoruz.

HBO

Kişileri tanımak biraz zor fakat ortadaki Strickland ve onun sağında duran kişiyse Euron Greyjoy gibi görünüyor.

Daha sonra Eddison Tollett'i, kızıl saçlımız Tormund'u ve Berit Dondarrion'u görüyoruz. Tormund ve Beric'in Gece Kralı'nın Sur'daki buz ejderhası saldırısından canlı kurtulduğunu görmek içimizi rahatlatıyor.

HBO

Beric'in alev kılıcını bir meşale olarak kullanmasının pratikliğine ve zekiliğine bakın!

Daha sonra Sam ve Bran'in aralarında konuştuklarını duyuyoruz, büyük bir ihtimalle Jon'a, halasıyla ilişki yaşadığını nasıl en tuhaf olmayacak şekilde söyleyebileceklerinin planını yapmaya çalışıyorlar.

Crystal Ro / BuzzFeed / HBO

7. sezonun son sahnelerinden birinde Sam ve Bran, Jon'un sadece Lyanna ve Rhaegar'ın oğlu olduğunu değil, aynı zamanda bütün hayatı boyunca gayrimeşru doğduğu yalanıyla yaşamış olduğunu öğreniyorlar. "Bilmesi gerekiyor, ona söylemeliyiz."

Ardından Kral Toprakları'ndaki Kızıl Kale (Red Keep) bizlere göz kırpıyor. Varys ve Tyrion'un bir zamanlar bulunduğu yeri neredeyse aynı açıdan göstermeleri güzel bir gönderme olmuş.

HBO

Her şeye rağmen, artık renklerin sıcak ve iyimser olmadığı apaçık ortada.

Cersei dışarıya doğru bakıyor ve Kral Toprakları'nda görmekten çok hoşnut olduğu bir şeye baktığı yüzünden okunuyor. Altın Mürettebat'ın gelişini izlediği söylenebilir.

HBO

Cersie ve onun klasik kendini beğenmiş sırıtışı... 

Bundan sonraki sahnede, Kışyarı'nın surları dışındaki Kış Şehri ve Lekesizler'in varışı (Unsullied) bir an için görünüyor.

HBO

Evet, Kışyarı'nın surları dışında kalan ve Kış Şehri (Winter Town) olarak adlandırılan bir kasabası bulunuyor.

Ve bu sahne hem Arya hem de Bran Stark'ın, 1. sezonun 1. bölümünde Lannister'ların Kışyarı'ya varışını gözlemek için yükseklere tırmanmalarını anımsatıyor.

HBO

Sonrasında Jon, Dany ve ejderhalar en sonunda Kışyarı'ya ulaşıyorlar!

HBO

Sansa ayrıca ejderhalardan oldukça etkilenmiş görünüyor.

HBO

Burda da, Kışyarı mahzenlerinde Jon'a doğru yaklaşan Dany'yi görüyoruz. Jon bu arada ya Ned'in ya da Lyanna'nın heykelinin başında.

HBO

Muhtemelen aileleri hakkındaki gerçeği Bran ve Sam'den öğrendikten sonra gelişiyor bu sahne. Kafa yormamız gereken birçok ayrıntı var!

Buradaysa, Jon'un, savaş öncesi yapılan ilham verici konuşmalara benzeyen bir sözü duyuluyor.

"Geliyorlar, düşmanlarımız yorulmaz, durmaz ve hissetmez." Bu söz neredeyse, "nanayı yedik!" anlamına geliyor.

Çoğu kişinin bu anı beklediğini biliyoruz, GENDRY! Terlemiş ve Ak Gezen öldürücü silahlar yapmaya hazır görünüyor.

HBO

Bildiğimiz üzere, Gendry bir demirci ustası ve görünen o ki, madenlerden çıkarılmış bütün ejderha camlarını kullanarak silah yapmaktan sorumlu olacak kişi Gendry olacak.

Öyle ki, varilin arkasında büyük bir ejderha camı yığını duruyor gibi gözüküyor.

HBO

Gri Solucan (Greyworm) ve Missandei'nin bu son öpüşmeleri hakkında oldukça endişeliyiz.

HBO

Felaket tellalı gibi görünmek istemesek de, biliyoruz ki bu sezonda birçok karakter ölecek.

Bu görüntüden anlamak biraz zor olsa da, yanan kalede savaşan kişinin silüetindeki dağınık öne düşen saçlarından, zırhından ve onun kılıcına benzemesinden dolayı Brienne olduğunu söyleyebiliriz.

HBO

Kişinin Jamie olması da ihtimaller arasında fakat sanki Brienne'e daha çok benziyor.

Hemen sonraki sahnede Jamie'nin birine doğru bağırıyor olması, Brienne'i kurtarmaya çalıştığını veya ona seslendiğini gösteriyor olabilir.

HBO

Jon'un "weirwood" ağacının altında verdiği bu güzel görüntü, 1. sezondaki Ned'i yansıtıyor.

HBO

Daha sonra karşımıza Tazı (The Hound) çıkıyor. Bu sahne aslında oldukça dokunaklı çünkü onun ateşten ölümüne korktuğunun farkındayız. Öyle görünüyor ki, Tazı bu korkusuyla yüzleşmek zorunda kalacak.

4. sezonun "Mockingbird" (Alaycı Kuş) isimli 7. bölümüne baktığımızda, Tazı Arya'ya, kardeşi Gregor Clegane'nin (Dağ) yüzündeki korkunç yara izini küçükken nasıl yaptığını anlatıyor. "Beni ateşe sanki güzel, ağız sulandıran bir koyun pirzolasıymışım gibi bastırdı."

Bu arada Jamie'nin, Cersei veya ona güvenmeyen herhangi birisiyle konuştuğunu görüyoruz. "Yaşam için savaşacağıma söz verdim. Bu sözü tutmaya niyetliyim."

HBO

Bu tam anlamıyla Cersei'ye söyleyeceği bir söz gibi duruyor ama son sezonun sonlarında Kral Toprakları'dan nasıl ayrıldığını ve ortamın Kuzey gibi mavi ve soğuk olduğunu görmek, Jamie'nin Cersei'yi neden bıraktığını birilerine açıklıyor olabileceğini düşündürüyor.

Bu sahnedeyse Jon ve Dany'nin, Drogon ve Rhaegal'e yaklaştığı görülüyor. Jon'un sonunda ejderhalara bineceği sahne bu olabilir mi?

HBO

Ayrıca, Dany'nin göz bebeğinin Dragon olduğunu ve Rhaegal isminin Jon'un biyolojik babası Rhaegar Targaryen'dan geldiğini düşünürsek, Jon'un Rhaegal'a yaklaşması bir tesadüf değil.

Arya, "hiç kimse" iken kazandığı becerilerini, az önce gördüğümüz ateş saçan savaşta gösteriyor.

HBO

Tyrion'un bütün fragman boyunca gördüğümüz son derece kısa ve tek görüntüsü.

HBO

Sizce Tyrion yukarı doğru neye bakıyor olabilir? Cevap muhtemelen ejderhalara olacak.

Brienne ve Pod, Vadinin Şövalyeleri (Knights of the Vale) ile birlikte.

Ve fragman, Kışyarı uzaktan görünürken Ak Gezenlerin uğursuz gelişiyle sonlanıyor.

Haydi bakalım, son 40 gün!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Beklentiyi çok yükselttik inş patlamayız:D

Gizli Kullanıcı

Yaa şu Tyrion'un yukarıya baktığı sahnede Jon ve Dany Kralın Şehri'ne uçuyor olmasınlar o esnada. Hani beraber ejderhalara yürüdükleri sahnede de hava daha aydınlık ve daha parlak görünüyor. Sanki kuzeydeki savaşı bitirmişler, gel şu Cersei işini de halledelim der gibiler. Gidip Kızıl Kale'yi yakabilirler mi acaba? Zaten Tyrion da yukarıya hoşnutsuzca bakıyor. Bir şey var ama çözemedim :s

nightwing-robin

Şu seride Kara Murat, Tarkan gibi karakterleri görsek zerre sırıtmazdı bee.

farkeden_adam

Brienne ölecek, Arya ölecek, Pod ölecek, Khalaasei ölecek, John ölecek, Cercei ölecek, yoruldum lan. Kısaca çok kişi ölecek. Hikayenin sonunda tahta John ve Khalesinin kızları geçecek ve o kızın baş yardımcısı Tyrion olacak.

hayali-canavar

İnternette 8. sezon sızdırılan senaryoyu okuduğun hiç belli değil

farkeden_adam

Belli olmasın gibi bir çabam oldu da sen mi yakaladın beni :) Ey güzel ALLAH'ım ..

goguse

dizi bitsin kapansın o zaman izlemeye başlarım

Görüş Bildir