Görüş Bildir
Haberler
O Eski Halinden Eser Yok Şimdi... Kuzey Kore Lideri Kim Jong-Un Son Görüntüsü Şaşırttı

O Eski Halinden Eser Yok Şimdi... Kuzey Kore Lideri Kim Jong-Un Son Görüntüsü Şaşırttı

Eray İspir
30.12.2021 - 11:53 Son Güncelleme: 30.12.2021 - 18:50

Kuzey Kore'de lider Kim Jong-un, devlet medyası tarafından önceki gün yayımlanan yeni fotoğraflarda hiç olmadığı kadar zayıf göründü. Yetkililer, Kim'in halkı için daha az yediğini belirtirken, 37 yaşındaki liderin sağlık sorunları olduğuna dair iddialarını reddetti. Bununla birlikte, 25 milyon nüfuslu geniş çaplı bir açlık krizi ile karşı karşıyken, aileleri evsiz bırakan şiddetli sellerden de etkilendi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un, katıldığı bir iktidar partisi toplantısında çekilen ve  Kore Merkez Haber Ajansı (KCNA) tarafından yayımlanan fotoğraflarda dikkat çekici şekilde zayıfladığı görüldü.

Hükümet yetkililerinin, “Partinin ve halkın mücadelesini zaferin bir sonraki aşamasına yönlendirmeyi' tartıştığı toplantı, Kuzey Kore'nin Covid-19 karantinaları, nükleer silah programı üzerindeki yaptırımlar ve doğal afetlerin neden olduğu karmaşık ekonomik krizlerle boğuştuğu bir dönemde geldi.

Aynı zamanda Kuzey Kore liderinin daha fazla zayıfladığını gösteren fotoğraflar, KCNA’nın yakın zamanda Kuzey Kore'nin 25 milyonluk nüfusunun çoğunun açlık ve sistematik baskıyla mücadele etmesine rağmen, Kim'in 'bir deri bir kemik' durumunun “halkın kalbini kırdığını” bildirmesinin ardından paylaşıldı.

Kuzey Kore'yi pandemi ve açlığın yanı sıra seller de vurdu

Kuzey Kore'yi pandemi ve açlığın yanı sıra seller de vurdu

Diğer taraftan, fakir ve  nükleer silahlı ülke, son yıllarda Covid-19 pandemisini ortasında bir gıda kriziyle mücadele ederken aileleri evsiz bırakan şiddetli sellerden de etkilendi.

Ekim ayında Kim, BM Gıda ve Tarım Örgütü'nün Kuzey Kore'nin yalnızca bu yıl yaklaşık 860 bin ton gıda açığı olduğunu tahmin etmesine rağmen, ülke 2025'te Çin sınırını yeniden açana kadar vatandaşlarına daha az  yemeyi beklemeleri gerektiğini söyledi.

Dış güçleri sorumlu tuttu

Dış güçleri sorumlu tuttu

İsminin açıklanmaması koşuluyla konuşan bir Kuzey Koreli, 'Bize 2025'e kadar zorluklara dayanmamızı söylemek, bize açlıktan ölmemizi söylemekle aynı şey' dedi.

İkinci bir kaynak ise Kuzey Kore hükümetinin iyi çalıştığını söyledikleri etkili Covid-19 stratejisinin bir sonucu olarak gıda kıtlığını yaşandığını iddia etti.

Hükümet ise kendilerine uygulanan yaptırımları, doğal afetleri ve küresel corona virüs pandemisini gerekçe göstererek gıda kıtlığından dış faktörleri sorumlu tuttu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
17
14
6
5
3
2
2
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Hermione Granger

hmmm demek dış güçler yüzünden.... aşırı tanıdık geldi bu bana !!

Muhammed Göktaş

Reis bir deri bir kemik kalmışsın. Gerçi fena da olmamış

Charlie Brown

evet kötü espriyi patlatıyorum.. Kim lan bu?

Maverick

Valla kurmalı saat bu. Ben bunun dünyayı kaosa sokacak bir maşa olduğunu her zaman öngörüyorum.