Nusaybin'den Acı Haber: Şehit Sayısı 4'e Yükseldi

65PAYLAŞIM

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için operasyonlar devam ederken, polis memuru Coşkun Nazilli patlamada, uzman çavuş Vedat Aykut keskin nişancı ateşiyle şehit düştü. Bir acı haber de akşam saatlerinde geldi. Bir eve tuzaklanan el yapımı patlayıcının güvenlik güçlerinin arama faaliyeti sırasında patlamasıyla, çöken binanın enkazı altında kalan 7 askerden 2'si şehit düştü.

1 uzman çavuş şehit

Nusaybin İlçesi'nde 14 Mart günü uygulanan sokağa çıkma yasağı ile birlikte PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek, kazılan hendekleri kapatmak ve barikatları kaldırmak amacıyla başlatılan operasyonlara bugün de devam edildi. 

Jandarma ve polis özel harekat polisinin ortak yürüttüğü operasyonda bu sabah keskin nişancı ateşiyle uzman çavuş 28 yaşındaki Vedat Aykut ağır yaralandı. Nusaybin Devlet Hastanesi'ne kaldırılan uzman çavuş Vedat Aykut, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

1 polis şehit

Nusaybin'de operasyonların devam ettiği bir başka bölgede, teröristlerin tuzakladığı patlayıcıyı infilak ettirmeleri sonucu özel harekat polisi 40 yaşındaki Coşkun Nazilli ağır yaralandı. Polis Coşkun Nazilli kaldırıldığı Nusaybin Devlet Hastanesi'nde şehit oldu.

Göçük altında kalan 7 askerden 2'si şehit düştü

Teröristler tarafından Fırat Mahallesi'nde bir eve tuzaklanan el yapımı patlayıcı, güvenlik güçlerinin ev araması faaliyeti sırasında patladı.

Çöken binanın enkazı altında kalan 7 askerden 2'si şehit düştü. Sağ olarak kurtarılan 5 asker Nusaybin Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Yaralı 5 askerin tedavisi sürüyor.

DHA ve AA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir