Görüş Bildir

etiket Norveç, Finlandiya’ya Dağ Hediye Ediyor

Haberler
> Norveç, Finlandiya’ya Dağ Hediye Ediyor

Norveç‘te başlatılan bir kampanya, Finladiya'nın bağımsızlığının 100. yılı şerefine komşuya dağ hediye etmeyi amaçlıyor. Norveç'in sınırını 200 metre içeri çekmesi ile Finlandiya‘nın en yüksek noktası olacak Halti dağının tepesini hediye etmesini isteyen kampanya halktan da büyük ilgi gördü.

İskandinavya'dan haberler veren nordiksimit.org'dan Utku Çubukçu'nun haberine göreNorveç’in toplam yüz ölçümünü çok az değiştirecek bu kampanya başarılı olursa, Finlandiya yeni bir dağa sahip olacak. Telegraph’a röportaj veren kampanyanın sahibi Bjørn Geirr Harsson, 'çok az toprak kaybederek, komşumuz için çok hoş bir hediye vermiş oluyoruz' diyor.

2017’de  bağımsızlığının 100. yılını kutlayacak Finlandiya’ya dağ verme hakkında ise çok olumlu yorum var. Ayrıca, Norveç Devlet Televizyonu’ndan bir sunucu fikrin çok hoş bir fikir olduğunu belirterek, tüm ülke çapında duyulmasını ve halktan tam destek almasını sağladı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
400
80
69
58
18
4
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Mustafa Uğur

Jest budur. Ancak bazı topraklarda bu uygulanamaz. Eğer vatanın her karışı kan ile kazanılmış ise, saksı toprağı bile vermek zordur.

Emrehan Pekören

Biz de Yunanlardan 100. yılda böyle birşey bekliyoruz. Güney Kıbrıs'ı versinler yeter :D

12 adalar da olabilir

kartacali

adamlardaki medeniyete bak....