Görüş Bildir
Haberler
New York'ta Protesto Edilen Davutoğlu, Otele Kargo Kapısından Girdi

New York'ta Protesto Edilen Davutoğlu, Otele Kargo Kapısından Girdi

Ulaş
05.03.2015 - 21:09 Son Güncelleme: 06.03.2015 - 09:26
İçeriğin Devamı Aşağıda

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, Davutoğlu başkanlığındaki Türk heyetinin ABD ziyaretinden haberleri olmadığını açıklamıştı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, New York’ta hükümete yakın Türk dernekleriyle bir araya geleceği toplantı öncesinde küçük bir grup tarafından protesto edildi. Davutoğlu, protesto nedeniyle otele kargo kapısından girmek zorunda kaldı.

Başbakan Davutoğlu beraberindeki heyetle birlikte çarşamba akşamı Waldorf Astoria Oteli’nde hükümete yakın bazı dernek temsilcileriyle bir araya geldi. Otel girişinde üç Türkiye vatandaşının protestosuyla karşılaşan Davutoğlu, binaya arka kapıdan giriş yaptı.

Davutoğlu’ndan ayrı olarak otele gelen Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş da göstericilerin protestosuna maruz kaldı. “Hepiniz yüce divanda yargılanacaksınız” diye bağıran göstericiler, “Davutoğlu vatan hainidir, diktatörünüzle birlikte siz de yargılanacaksınız” şeklinde sloganlar attı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf ise Davutoğlu, Babacan, ve Şimşek'in, ABD ziyaretinden haberi olmadığını söyledi.

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na (BMGK) katılmak üzere New York’a gelen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da benzer bir protestoya maruz kalmıştı. Erdoğan da Davutoğlu gibi protesto üzerine otele girmek için kargo kapısını kullanmıştı.

  • Ali Küpeli / T24
Kaynak: http://t24.com.tr/haber/new-yorkta-pr...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
cnsfrd

off ya bunu başbakan filan için kullanacağım aklıma gelmezdi ama, ama bu durum tam olarak "fıtrat" değil mi?

Ey gözünü sevdiğimin Amerika'sı .. Türkiye de 2500 korumayla gezen ve sesini çıkaranı yaka paça yakalayıp hapse attıran bu korkakları 3 kişi görünce götüm gö... Devamını Gör

062154

Ay ne güzel bir haber ! (tam der spiegel, bbc, cnn haberi) kendi ülkesinin başbakanın haberini bile böyle seviyesizce veren bu ülkede insanlar var . Acınacak... Devamını Gör

wasd

başbakan seviyeli olsa ona göre haber verilir pardon başbakna dedim geçici kukla aslında