Nefes Kesici Bir Manzara: Maceraseverler Kaçkarlar'da 'Bulut Denizi' İçin Nöbette

 > 
72PAYLAŞIM

Türkiye'nin en yüksek 4. zirvesi Kaçlarlar'a çöken sis, ziyaret edenleri adeta büyülüyor. Kaçlarlar'daki 'bulut denizine' tanık olmak için gelen ziyaretçilerin yakaladığı kareler ise nefesleri kesiyor. 

Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından, koruma altına alınması gereken 200 ekolojik bölge arasında gösterilen Kaçkarlar, fotoğrafçıların ilgi odağı.

Ziyaretçiler, genellikle Çamlıhemşin'in Pokut, Huser ve Sal yaylalarını tercih ediyorlar. Sis bulutunu ya da günbatımını fotoğraflayabilmek için bazen kamp kurup, bazen sabırla saatlerce bekliyorlar.

3 bin 937 metre ile Türkiye'nin en yüksek 4. zirvesi.

Türkiye'nin en yüksek zirvelerinden biri olan Kaçkarlar'da, dağın eteklerindeki vadilere inen sis ve sonbaharın getirdiği renkler müthiş bir ahenk oluşturuyor.

Tatil planları için bir alternatif arayanların tercihi haline gelen Kaçkarlar barındırdığı nadir bitkiler, ormanlar, yaban hayatı ve gölleri ile çok özel bir ekosistem.

Ziyaretçileri adeta büyüleyen 'bulut denizi' ise mutlaka herkesin görmesi gereken bir görsel şölen.

"Yollar çok zor olduğu için pes etmeyi düşündüm ama zirveye ulaşınca her şeye değer olduğuna karar verdim."

Fotoğraf çekmek için bölgeye gelen Elif Yılmaz, "Buraya gelirken kendimi teslim ettim. Yollar çok zor olduğu için pes etmeyi düşündüm ama zirveye ulaşınca her şeye değer olduğuna karar verdim. Zirveye gelince bir kez daha gelmek istiyorsunuz." dedi.

"Norveç'in doğası meşhur ama bu güzellik başka yerde bulunamaz."

Kaçkarlar'ı görmek için Norveç'ten ailesiyle gelen Ali Gezen ise "Sosyal medyadan görüyordum bu fotoğrafları. Bir de dünya gözüyle görelim istedik. Gito, Sal ve Pokut Yaylalarına gittik. Çok harika görüntülerle karşılaştık." derken, Norveç'in de dağlarının doğasının meşhur olduğunu ama bu güzelliğin başka yerde bulunamayacağını ifade etti.

Fotoğrafçıların ve maceraseverlerin gözdesi olmayı sürdüren Kaçkarlar, ziyaretçilerini bekliyor

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir