Neden Bu Kadar Acı Çekiyorsun?

Psikoloji Testleri
53PAYLAŞIM

Neden bu kadar acı çekiyorsun? 

Haydi testi çöz ve öğren!

1. Cinsiyetini öğrenelim.

2. Kaç yaşındasın bakalım?

3. İlk olarak, en yakın arkadaşının senin eski sevgilinle birlikte olduğunu öğrendin. Onunla konuşmaya devam eder miydin?

4. Peki daha önce aşık olduğun bir insan tarafından aldatıldığın oldu mu?

Ne yazık ki evet. :/
Valla bildiğim kadarıyla hayır ama her şey olabilir.
Yok yok öyle bir şey yaşamadım.

5. Genelde insanları dinleyen taraf mı yoksa anlatan taraf mı olursun?

6. Peki etrafındaki insanların eleştirilerini çok dikkate alır mısın?

Evet, benim için çok önemlidir.
Umrumda olmaz.
Benim için önemli insanların eleştirilerini dikkate alırım.

7. Ve son olarak, sence bu tweet komik mi?

Değer verdiğin insanların nankörlükleri yüzünden!

Genelde duygusal bir yapın olmasına rağmen her zaman güçlü görünmeye çalışan bir insansın. Tek başına kaldığın zamanlarda o kadar çok düşünüyorsun ki kafayı yeme derecesine geliyorsun. Bunun sebebi ise sevdiğin insanlara gereğinden fazla değer vermenden kaynaklanıyor. Her zaman onları kendinden daha çok önemsiyor, mutlu etmek için kendinden fazlasıyla fedakarlık gösteriyorsun. Onların bunu fark etmesini istiyorsun. Tabii ki de bunların çoğunu karşılık beklemeden yapıyorsun fakat zaman geçtikçe artık tek taraflı olduğunu fark ediyorsun. Doğal olarak bu durum seni fazlasıyla rahatsız etmeye başlıyor. Bu insanlar sürekli senden bir şeyler alıyor ve bu da kendini kullanılmış gibi hissettiriyor. Onlara bu durumu çok belli etmemeye çalıştıkça kendini yalnızlaşmış hissediyorsun. Her kötü zamanlarında destek olan sen ve hiçbir anında yanında olmayan insanlar… Her insanı kötü hissettirecek bir durum değil mi? Gece kafanı yastığa koyduğunda sanki o kadar yalnızmış gibi hissediyorsun ki resmen acı çekiyorsun. Zaman zaman kendince kararlar alıyorsun. Bir daha insanlara gereğinden fazla değer vermemeyi düşünüyorsun. Fakat sen o kadar iyi niyetli ve düşünceli bir insansın ki istesen de yapamıyorsun. Çünkü tüm içtenliğinle onlara değer veriyorsun ve bunu göstermekten de çekinmiyorsun. Ama sen bunu hak etmiyorsun sevgili dostumuz. O yüzden etrafında seni negatif etkileyen ve verdiğin değeri vermeyen insanları ölçüp tartıp hayatına ona göre devam etmelisin. Çünkü bu durum kendini yıpratmaktan başka bir işe yaramıyor. Sevgi karşılıklıdır ve sen bu karşılığı alabildiğin insanlarla bir arada olmalısın. Bu biraz zor bir değişim gibi gelebilir. Fakat o insanları bulduğunda çok daha iyi ve mutlu olduğunu hissedeceksin. Unutma sen herkesten çok daha değerlisin. Sana değer vermeyen insanları hiç ama hiç hak etmiyorsun. Umarız hayatının bundan sonrasında güzel insanlarla karşılaşırsın. Yete ki buna inan!

Aşktan yana şansın olmadığı için!

Hayatına aldığın insanlara içindeki hissiyatı gösteren ve her zaman onlar için çabalayan bir insansın. Eğer bir insana aşıksa tüm benliğinle onunla birlikte olursun. Ama her seferinde diğer insanlarla senin aşk anlayışının farklı olduğunu fark ediyorsun. Bu seni çoğu zaman hayal kırıklığına uğratıyor ve belli bir süre aşka kapılarını kapıyorsun. Sevgini tek kişilik değil her zaman iki kişlik yaşıyorsun. Tüm sevinçlerini, hüzünlerini ve nefretlerini onunla paylaşmak senin için çok önemli. Çünkü ilişki dediğimiz şeyin bir şeyleri paylaşmak olduğunu düşünüyorsun. Ne olursa olsun destek olabileceğin ve desteklendiğini bileceğin bir ilişki istiyorsun. Fakat daha önce yaşadığın aşklarında bu konuda hep hüsrana uğradın. Bundan sonrasında hayatına alacağın insanları her zaman süzgeçten geçirip öyle almayı planlıyorsun. Çünkü daha fazla acı çekmek istemiyorsun. Yeterince kalbin kırıldı. Artık kırılan kalbini onaracak birilerini istiyorsun. Ve o kadar haklısın ki, sen bunu her şeyden çok hak ediyorsun. Sadece hayatına alacağın insanın düşünce yapısıyla kendi düşünce yapının bir olması gerekiyor. Hem ruhen hem de kafa yapısı olarak uyuştuğun birini bulduğunda senden mutlusu olmayacaktır. Zaten böyle bir insanı arayış içerisine girmeni saçmalık olduğunu biliyorsun. Hayatın akışıyla birlikte bu kişi senin karşına er ya da geç çıkacak. İşte o zaman geriye bakıp yaşadığın o acıların bittiğini hissedeceksin. Biz buna inanıyoruz yeter ki sen de inan!

İçinde bulunduğun kaostan dolayı!

Çünkü sen son zamanlarda kendini büyük bir kaosun içine girmiş gibi hissediyorsun. Hayatını sorgulayıp, ne yapmak istediğini düşünüyorsun. Bazen cevap buluyorsun bazen bulamıyorsun. Çünkü hayatımızda gerçekleştirmek istediğimiz çoğu şeyin pek de imkanı olmadığını biliyoruz. Evet, hayal kurmak güzeldir, kolaydır ama gerçekler de acıdır... Yüzümüze tüm bu gerçekler çarptığında kendimizi savunmasız, çaresiz hissederiz. Ama biliriz ki hayat bir şekilde devam ediyor. Bize düşen ise hayatın akışına kapılıp gitmek. Ama değiştirmek istediğimiz bazı yollar var. Bunun için bir adım atmak isteriz, çaba gösteririz. Fakat bir şekilde ilerleyemediğimizi fark ederiz. Sen de tam olarak bu dönemdesin. Nereden nasıl başlayacağını ve nasıl ilerleyeceğini bir türlü bulamıyorsun. Hayatının bazı noktalarında mutlu değilsin. Ama sana bir şey söyleyelim mi? Bunun farkında olmak ve hareket geçmek bile büyük bir farkındalık aslında. Sen şu an daha çok başında olduğun için kafan karışık tabii aynı zamanda da korkuların var. Bu dönemi atlatacağını çok iyi biliyorsun. Sadece kendini biraz yalnız hissediyorsun. Hissetme! Bunu avantaja çevir. Kendi içini dinle, ne istediğine yönel. Biz sana inanıyoruz, bunların hepsini atlatıp güzel günlere yelken açacaksın. Hayatta ne olursa olsun vazgeçme! Elbet sen de yolunu bulacak, sana acı veren durumlardan kurtulacaksın. Bizden söylemesi...

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kemal-karasu

icimde kaos vaqr

azra_1721

lan bunlar tam olarak beni anlatıyo hep

ilkay-gencer

İçimde kaos var abeee

zerrada

Değer verdiğin insanların nankörlükleri yüzünden! Bir test bu kadar doğru olabilirdi

tavsiye-ediyorum20

İLİŞKİNİZİ KURTARMANIN 5 YOLU...___iliskimiznereyegidiyor com___

Görüş Bildir