Neden Bu İnat? Yıl Olmuş 2019 Biz Hâlâ Tecavüzün Ne Olduğunu Birilerine Anlatmaya Çalışıyoruz!

1.4bPAYLAŞIM

Evet yıl olmuş 2019 ve biz yine tecavüzün ne olduğunu birilerine kısa da olsa anlatmaya çalışacağız. Lafı çok uzatmanın anlamı yok direkt içeriğimize geçelim. 

İyi okumalar!

Yıllardır tecavüz ve taciz durumu tartışılıyor, küçük bir çocuğa anlatır gibi anlatılıyor. Fakat ne yazık ki bir arpa boyu yol bile alınamıyor.

Neden bir arpa boyu yol bile alınamadığını şu tweetle daha net görebilirsiniz. Yani yıl olmuş 2019 ve hâlâ insanlar "bir eve erkekle gidersen olacakları göze alırsın" zihniyetinden arınamamış.

Biz de kısa da olsa bu konuya bir açıklık getirip bazılarımızın kafasına vura vura anlatalım istedik.

Bir kadının bir erkekle aynı eve girmesi cinsel ilişkiye rıza gösterdiği/göstereceği anlamına gelmez. Yani evet ne durumda olursa olsun rıza gösterilmesi gerekir.

Bir kadın ve bir erkek aynı yatağa girdiğinde hatta bu kişi eşi bile olsa rıza durumunun olması gerekir.

Bir kadın ve bir erkeğin önceden cinsel birliktelik yaşaması kadının ikinci bir birlikteliği isteyeceği anlamına da gelmez. Bunun aksi evet tecavüzdür, suçtur.

Hatta bazılarınızın hoşuna gitmeyecek bir şey daha söyleyelim. Seks sırasında kadının rızası olmadan prezervatif çıkarılıyorsa bu da cinsel bir suçtur. Anlatabildik mi?

Bu durum hiçbir erkeğin doğal hakkı da değildir.

Umarız ki bu sefer birilerine derdimizi anlatabilmişizdir. Kısacası kadının rızası her şeyden önce gelir.

Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adekaj

Tecavüzcüleri savunanlar potansiyel tecavüzcüdür (melih gökçeğin de...)

ahsecret

Gerçek sapıkları suçlayacağımız yere bu sapıkların arkasına sığındığı değerlere saldırmayı çözüm olarak görmememiz gerekiyor. Bizim yapmamız gereken asıl şey toplumu bu sapıkların arkasına saklandığı değerler konusunda bilgilendirmek. Böylece toplum otomatik olarak bu tür pis zihniyetlileri suçlu bulup cezalandıracaktır. Bunu başarmak anne ve babaların elinde. Çocukları iyi yetiştirebilirsek bu sorun azalmakla birlikte bunu yapanlara karşı tutumlar daha katı olacaktır. Unutmayın, kimse doğru uygulanan bir adaletin karşısında duramaz.

ozden.ygt

Aksini tanıyan varsa lütfen söylesin de benim iddiamı çürütsün. Böyle sosyal medyada kadını aşağılayan, tecavüzü savunan(yazarken midem bulandı) "Siz Tanrı mısınız?" derken kendini tanrılaştırdığının farkında olmayan ne kadar insan varsa gerçek hayatta yüz yüze bir kadınla iki kelime dahi konuşamıyor. Ciddiyim, inanılmaz derecede içine kapanık ve kadınlarla sıfır iletişimde oluyorlar. Sen sanıyorsun ki asosyal ya da herhangi bir sosyal bozukluğu var, sonra birden sosyal medya hesabını buluyorsun sana bir gram kötü davranmamış tek laf dahi söyle(ye)memiş insan internet üzerinde inanılmaz bir öfke kusuyor.

yakup-akar2

BİR İNSAN NEDEN TECAVÜZÜ SAVUNUR Kİ . ANLAMINI BİLMİYOR DİCEM AMA TÜRKİYEDE TECAVÜZÜN ANLAMINI BİLMEMEK İMKANSIZ …

esen-adil

Bu ahlak bekçiliği yapan davarlar aslında akıllarında ne pis şeyler geçen şerefsizlerdir kaldı ki en iğrnç olayları bunlar yapıyor her türlü pislik suç bu tiplerden çıkıyor. çevrenizde bu tür ahlak bekçiliği yapan şerrolar varsa uzaklaştırın dışlayın, bunlar pis emelleri için bahane arıyan sapıklardır

Görüş Bildir