Ne Söyledilerse Tersini Yaptılar: 'Yapılaşmaya İzin Verilmeyecek' Denilen Salda'nın Son Hali ve Gelen Tepkiler

 > 
2.5bPAYLAŞIM

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un 'Tek çivi dahi çakılmayacak' Salda'da kıyıya yakın bölgeye ahşap üniteler yerleştirildi.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda göl civarına pek çok yapının yerleştirildiği görüldü.

BirGün'den Yaren Çolak'ın haberine göre, ahşap ünitelerin millet bahçesi için konulduğunu söyleyen Salda Gölü Koruma Derneği Başkanı Gazi Osman Şakar, “Beyaz Adalar bölümüne 9 tane bina yerleştirmişler, halk plajı denilen yerde ise ahşap binaların sayısı oldukça fazla. Toplamda yaklaşık 60’a yakın ahşap ünite yerleştirildi” diye konuştu. Şakar, şirketlerin sokağa çıkma yasaklarını fırsat olarak gördüğünü dile getirdi: “500 metre geriye çektik diyorlar ancak öyle bir şey yok. Sokağa çıkma yasağının olduğu dönemde bu binaları yapmışlar. Biz sokağa çıkamazken şirket projesine devam ediyor. Salda’nın korunması lazım. Ancak yapılan millet bahçesi projesiyle bölgeyi ziyarete gelen insanlar olduğu sürece göl zarar görecek.”

Bakan 'Tek çivi dahi çakılmayacak' diyerek millet bahçesi projesini savunmuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, millet bahçesi projesinin ihaleye açılmasıyla gündeme gelen Salda Gölü ile ilgili olarak, "Millet Bahçesi projemizle Salda Gölü'nün doğal güzelliğini koruyacağız, çevresinde herhangi bir yapılaşmaya asla izin vermeyeceğiz. Burada tek bir çivi dahi çakılmaması için bu projeyi gerçekleştiriyoruz" demişti.

Bakan Kurum: 'Millet Bahçesi Projemizle Salda Gölü'nün Çevresinde Yapılaşmaya İzin Vermeyeceğiz' - onedio.com
Bakan Kurum: 'Millet Bahçesi Projemizle Salda Gölü'nün Çevresinde Yapılaşmaya İzin Vermeyeceğiz' - onedio.com

Salda Gölü'ndeki yapılaşma ile ilgili sosyal medya kullanıcılarından tepki geldi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
arif-ali

Cehennem günahkara doyar, bunlar paraya doymaz...

kendineassassin

"Çivi çakılmayacak." sözünü tutmak için prefabrik kurulum yapmışlar, daha n'apsınlar?? (:

erhan-armada-ozsoy

ben demiştim :D aga neye ellerini attıalrsa PARA'ya çevirmeye çalışıyorlar demediler mi türkiye a.ş gibi yönetilmeli diye büyük holdinglerin öylece hiç bişiye zarar vermeden mi para kazandığını sanıyorsunuz. orayı meşhur etmek yada düzenlemek GÜZELLEŞTİRMEK lazımken ne gerenk var öyle değilmi. herifler KOCA ADAYI sewip bıraktılar burayımı sağ bırakırlar.

sensizsinema24

Ne diyelim? Ucu herkese dokunana dek anlaşılmayacak ne olduğu. Herkesin tek tek kendi dili yanınca anlayacaklar. Böyle yalan söylemişler, tersini yapmışlar, bunlar akılandırmaz bizimkileri.

viyol10sel

Yetişkin bir akpli mhpli cemaatçi = fetöcü, günde beş vakit yalan, iftira, sapıklık, sübyancılık, vatana ihanet, hırsızlık, yolsuzluk, sahtekarlık, devletin olanaklarını kötüye kullanma, Allah Muhammet din elden gidiyor vatan elden gidiyor diyerek kandırma, din sömürüsü, din ticareti, din mağduriyeti yapmazsa uyuyamaz...

Görüş Bildir