Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ne Kadar Deliha'sın?

4PAYLAŞIM

Hepimizin içinde bir Deliha vardır. Deliha yanımızı ortaya çıkaran unsurlar vardır. Biraz da olsun kendimizden geçtiğimiz durumlarda Deliha gibi tepkiler vermek isteriz. Hepimiz biraz daha olsun Deliha'yız! Bakalım sen ne kadar Deliha'sın?

1. Aşık olduğun kişiyle karşılaştığında nasıl davranırsın?

Utancımdan bukalemun gibi renk değiştiririm.
Önüne torpil atar kaçarım.
Kanlı et görmüş zombi gibi üzerine yürürüm.
'Kanka bana bakıyor mu?' diye sorarım sonrasında ölü takliti yaparım.

2. Dışarı çıkarken hazırlanma süren ortalama ne kadar oluyor?

1 ışık yılı.
3 - 5 - 6 saat.
En fazla yarım saat.
Çok güzelim be!

3. Yarınlar yokmuşcasına öpüştüğün günler oluyor mu?

Tabii ben çok öpüşürüm.
Bazen günleri karıştırırım öpüşürken.
Biz şimdi neyiz?
Ne yapıyorsunuz burada öpüşüyor musunuz?

4. Aşağıdaki totemlerden hangisini yaparsın?

Çizgilere basmadan yürürsem sonunda çok zengin olayım.
Gözümü 25 saniye kapatmadan durursam aşık olduğum kişi beni düşünsün.
Hiç konuşmadan bir günümü geçirirsem dünyayı zürafalar yönetsin.
Hiçbiri...

5. Evde kimse yokken aşağıdakilerden hangisini yaptığın oluyor?

Eşyayla öpüşmeye çalıştığım olmuştur.
İsmini veremeyeceğim şarkıları evde tek başıma açıp dans ediyorum.
Burnumu karıştırıp... Neyse gerisini söylemeyeceğim.
Daha başka.

6. Hangi cümle kesin istemsizce senin ağzından çıkardı?

Hayırlı olsun dükkanınız açık kalmış.
Psikoloğum bozuldu uzun süredir.
Ben bir mikmek menü alabilir miyim?
Daha başka.

7. İlişkilerinde kıskanç mısın?

Çok kıskancım, başkalarıyla görüşmesine izin vermem.
Kıskanç değilim sadece cebimde yaşasın, arada nefes alıp geri girsin.
Kıskanmam herkesin kendi hayatı.
Bilmiyorum.

Biraz Deliha'lık var!

Durup düşündüğünde biraz biraz Deliha'lık seziyoruz sende. Olayları çözmek konusunda kesinlikle Deliha'sın. 'Açılın ben doktorum.' değil de 'Açılın ben Deliha'yım!' diyecek kadar. Elinden gelmeyecek iş yok. Olaylara basit yaklaştığın için de senin için çözümü kolay oluyor. Karmaşaya gerek yok, her sorunun kolay bir çözümü var. Delihalığın tuttuğunda gözün kimseyi görmüyor. Hemen lafları yetiştiriyorsun. Kimseden korkun yok. 'Tuttuğumu koparırım!' diyorsun. Fakat zayıf noktan aşık olduğun kişi. Asla ona açılamıyorsun. Yanında utancından kıpkırmızı oluyorsun. Bu kadar Deliha olunup sevdiğini söylememek, korkmak olur mu? Bazen konuştuklarından kendin de emin olamıyorsun, fakat doğru konuştuğunu anladığında sevincinden kimse tutamıyor seni. Etrafa saldırıyorsun resmen sevinirken. Eline koluna hakim olmaya çalışırken hayatını mahvettiğin de oluyor. Hemen kurtulmaya çalışıyorsun. Biraz daha sakinlik gerekiyor.

Sen tam bir Deliha'sın!

Evet, seni Deliha seçtik! Davranışların, heyecanın, içinin içine sığmaması tam bir Daliha hareketi. Heyecanlandığında saçma sapan konuşup 'Ne dedim ben bee!' diye içinden geçiriyorsun. Asla haksızlığa gelemiyorsun ve kötülerle hep tek başına başa çıkmaya çalışıyorsun. Başarıyorsun da. Gıcık olduklarını yerin dibine gömüyorsun. Kimseyi laflarından mahrum etmiyorsun. Herkes nasibini alıyor senin hazır cevaplılığından. Kimseden korkun yok sana zarar verecek herkese pata küte giriyorsun. Hayatı olduğun gibi yaşıyorsun ve duygularının hepsi gerçek. Yapmacık olmaktan hoşlanmıyorsun, olandan da hoşlanmıyorsun. Tam bir Deliha! İnsanları sinir etmekten büyük zevk alıyorsun. Bu gerçekten komik oluyor. Sana yaklaşmaktan korkuyorlar. İçinden geçeni bir anda söylüyorsun. İçinde kalacağına dışarı çıksın di mi? Hadi Deliha sokakların sana ihtiyacı var! :)

İçinde bir Deliha yatıyor!

Bazen bazen Deliha gibi aklın geliyor. Kendini tutamıyorsun ve insanların kendini bir şey sanan davranışlarına karşı gardını alıyorsun. 'Ne gerek var canım kasmaya?' diyorsun. Bunlar tam Deliha hareketleri. İçinde yatan bir Deliha var ve onu uyandırmak üzeresin. Birkaç adım kalmış onları da tamamladığında fabrikadan çıkmış bir Deliha olarak doğaya salınacaksın. Heyecanlanıp kendini saçma sapan yerlerde bulabiliyorsun. Bu konuda kendini tutamıyorsun ve elinden geldiğince heyecanlanmamaya çalışıyorsun. Triplere girenlere karşı sen de triplere giriyorsun. Hayır bu hareketlere ne gerek var di mi? İnsanlar senin kadar doğal olamıyor maalesef. Deliha'cılık kazanacak!

Deliha olma yolunda ileri!

Deliha olma yolunda ilerliyorsun. Sakarlıkların ve hızını alamama ve eline koluna sahip olamama konusunda hep Deliha'sın. Öpüşmek senin için çok önemli. Hayatında olacak bütün ilkleri önemsiyorsun. İlklerini saklamak ve asla unutmak istemiyorsun. Vazo kırıldıktan sonra 'O vazonun orada ne işi varmış canım?' diyecek kadar gamsızsın. Kendine çok güveniyorsun ve kendi işine başkalarını karıştırmıyorsun. Dikkatinin dağınık olduğu konusunda da Deliha'ya çok benziyorsun. Deliha olma yolunca emin adımlarla ilerliyorsun. Kendin de nereye gittiğinin farkında değilsin. Seni seviyorlar fakat ne yapmaya çalıştığını anlamayanlar var. Hoşlandığın kişiye heyecandan o kadar saçmalıyorsun ki ne demek istediğini anlamıyor. 'Bizim mahallede herkes senden hoşlanıyor ama bir tek ben aşığım.' demek istiyorsun. Bunun yerine 'Lahmacun yemekten herkes hoşlanır fakat ben bir tek seni severim, seni yerim.' diyorsun. Sen de komiksin aslında. Herkes bu sakar ve iyi Deliha'yı seviyor. :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
beytullah

Biraz Delihalık var

Görüş Bildir