Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ne Kadar Agresifsin?

-

Bana mı dedin?

1. Hepimizin çevresinde olan o hem çok, hem boş konuşan insanlara tepkin nasıl oluyor?

Genellikle duymamazlıktan gelirim.
Tahammül edemediğimi belli ederim.
"Geldi yine tipini s..."
"Sus da biraz motorun soğusun."

2. Biri sana bir yanlış yaptı diyelim. Ne kadar süre kin tutarsın?

3. Sinirlendiğinde öfkeni nerende hissedersin?

4. Gerçekten çok sinirlendiğinde karşı tarafın ne yapmasını beklersin?

Benim içimi dökmemi beklemeli
Haklı olduğumu kabul etmeli
Tane tane açıklama yapmalı
Beni sakinleştirmek için özür dilemeli

5. Peki trafikte nasılsındır?

Trafikte sakin kalmak mümkün mü?
Sinirlerimi aldırıp, trafiğe öyle çıkarım.
Kimseyle atışmam, yoluma bakarım.
Kardeşim ilerlesene!

6. Tartışma kızışmaya başladı diyelim. Ne yaparsın?

Ortamı terk ederim.
Derdimi anlatmaya çalışırım.
Sabredemem, bağırır çağırırım.
Asla geri adım atmam. Kafa atarım!

7. Haksız olduğunu kabul ettiğin oluyor mu?

Genellikle sakinleştikten sonra kabul ediyorum.
Haksız olduğum bir tartışmaya girmem.
Fark etsem bile kabul etmem.
Çok nadir. Örnek bile veremem.

8. Son olarak sence tartışmalar gerekli mi?

Hayır, olabildiğince uzak duruyorum.
Tartışmazsam içimi nasıl dökerim?
Hatalarımı tartışmayı sevmem.
Her şey konuşarak da çözülebilir

Ateş eden bir agresifliğin var!

Senin tepenin tası attı mı eyvah ki ne eyvah! Biriyle tartışırken kendini gerçekten çok iyi ifade edebilen birisin ve buna rağmen seni anlamadıklarında çabucak sinirleniyorsun. Böyle durumlarda karşındaki kişinin kim olduğunun önemi kalmıyor. Çok sık öfkelenen, insanları kıran biri değilsin ama sana yapılan yanlışı asla unutmuyorsun. Haklı ya da haksız olmaktan ziyade kendini anlatmak için çabalıyorsun. Biraz kendini geri çekip neden bu kadar sinirlendiğini sorguladığında daha mantıklı tartışmalar sürdürebilirsin. Aslında sana hak veriyoruz ama yine de ne bu şiddet bu celal?

Senin agresifliğin saman alevi gibi!

Öncelikle şunu söylememiz gerekiyor ki sen duygularını uçlarda yaşayan birisin. Sevincini, hüznünü ve tabii ki öfkeni de… Bir anda bağırıyor çağırıyor, yakıp yıkıyorsun. Ama gerçek bir yakıp yıkmaktan bahsediyoruz. Senin öfken gerçekten çok güçlü! Ama bunların hepsi anlık oluyor. O an için rahatlıyorsun ama daha sonra dönüp baktığında kırdığın kalplere üzülecek kadar da yufka yüreklisin. Bu anlık yükselmelerini duygusal bir insan olmana bağlıyoruz. Duygusal bir insansın ve sinirlendiğinde kendini tutamıyorsun. Elinde değil!

Senin içine içine attığın bir agresifliğin var!

Sen tartışmalarda “bir sorun yok, önemli değil” dersin ama karşındaki kişi de aslında duruma ne kadar sinirlendiğinin farkındadır. Bağırıp çağırmak yerine kendini tutuyor, sessiz kalıyorsun. Dışarıdan ne kadar belli olmasa da öfken gerçekten çok kuvvetli oluyor. İçine kapanıp, dışarı yansıtmadığın için de bu öfke seni yiyip bitiriyor. Bir türlü rahatlayamıyor, sinirini bir türlü atamıyorsun. Bizden sana bir tavsiye, bu kadar çok içine atma. Bir gün bir patlarsın, kendin bile şaşarsın durumuna. O yüzden arada sırada sesini çıkarmak da fayda var.

Sen gizli agresifsin!

Öncelikle sen çok soğukkanlı bir insansın. Her durumda olduğu gibi öfkelendiğin zamanda da hislerini dışarıya olduğu gibi yansıtmıyorsun. Seni asla anlamayacak birine kendini anlatmakla ne enerji ne de zaman kaybetmek istemiyorsun. Oldukça mantıklı birisin ve bu sana çok şey kazandırıyor. Genel olarak sessiz, sakin bir tavrın var ama her şeyi takip ediyor, herkesi gözlemliyorsun. İntikamcı bir tarafın da yok değil. Hak edene hak ettiği cevabı zamanı geldiğinde vermekte üstüne yok. Senden ciddi anlamda korkulur!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

A post shared by @onediocomtest on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kimligibelirlenemeyenkisilerce

ahmaklara katlanamıyorum okadar

kandes22

Ateş eden bir agresifliğin var! Senin tepenin tası attı mı eyvah ki ne eyvah! Biriyle tartışırken kendini gerçekten çok iyi ifade edebilen birisin ve buna rağmen seni anlamadıklarında çabucak sinirleniyorsun. Böyle durumlarda karşındaki kişinin kim olduğunun önemi kalmıyor. Çok sık öfkelenen, insanları kıran biri değilsin ama sana yapılan yanlışı asla unutmuyorsun. Haklı ya da haksız olmaktan ziyade kendini anlatmak için çabalıyorsun. Biraz kendini geri çekip neden bu kadar sinirlendiğini sorguladığında daha mantıklı tartışmalar sürdürebilirsin. Aslında sana hak veriyoruz ama yine de ne bu şiddet bu celal?bildieğğ

kunefeeeee

Ateş eden bir agresifliğin var! Senin tepenin tası attı mı eyvah ki ne eyvah! Biriyle tartışırken kendini gerçekten çok iyi ifade edebilen birisin ve buna rağmen seni anlamadıklarında çabucak sinirleniyorsun. Böyle durumlarda karşındaki kişinin kim olduğunun önemi kalmıyor. Çok sık öfkelenen, insanları kıran biri değilsin ama sana yapılan yanlışı asla unutmuyorsun. Haklı ya da haksız olmaktan ziyade kendini anlatmak için çabalıyorsun. Biraz kendini geri çekip neden bu kadar sinirlendiğini sorguladığında daha mantıklı tartışmalar sürdürebilirsin. Aslında sana hak veriyoruz ama yine de ne bu şiddet bu celal? \

elif-izmir-ibis

Senin içine içine attığın bir agresifliğin var! Sen tartışmalarda “bir sorun yok, önemli değil” dersin ama karşındaki kişi de aslında duruma ne kadar sinirlendiğinin farkındadır. Bağırıp çağırmak yerine kendini tutuyor, sessiz kalıyorsun. Dışarıdan ne kadar belli olmasa da öfken gerçekten çok kuvvetli oluyor. İçine kapanıp, dışarı yansıtmadığın için de bu öfke seni yiyip bitiriyor. Bir türlü rahatlayamıyor, sinirini bir türlü atamıyorsun. Bizden sana bir tavsiye, bu kadar çok içine atma. Bir gün bir patlarsın, kendin bile şaşarsın durumuna. O yüzden arada sırada sesini çıkarmak da fayda var.

azra-sener

Senin agresifliğin saman alevi gibi!

Başlıklar

Alevi
Görüş Bildir