Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ne Güzel Dervişimizsin Sen Metin Hara! 16 Maddede Esaslı Bir 'Yeni Çağ Dervişi' Olmak

3bPAYLAŞIM

Metin Hara ile Adriana Lima ilişkisi patlayınca, bu yeni çağ dervişine ve yeni çağ dervişliğine daha yakından bakalım istedim! 😎

1. Batı dünyasında özellikle 80'li yıllardan itibaren doruğa çıkan bir "manevi" akım var: New Age! Yani, "Yeni Çağ"...

Peki, nedir bu new age yahu?

2. Bu new age öğretilere, temelde Budizm, Taoizm, İslam tasavvufu, Kabala gibi kadim bilgelik öğretilerinin "hafif" versiyonları ile modern dünyadaki kişisel gelişim uygulamalarının bir sentezi diyebiliriz.

3. Bu uygulamalarla çakralarınızı açacak, içinizdeki enerjiyi harekete geçirecek, kötülüklerden arınıp hayata olumlu bakacaksınız...

Buraya kadar sorun yok aslında...İnanıp inanmamak, işe yarayacağını ya da yaramayacağını düşünmek tamamen size kalmış...

4. Kişisel gelişim de son derece makul bir alan. İnsanlar daha fazla motive olmak, zaman yönetimini öğrenmek, sigarayı bırakmak, liderlik yeteneklerini geliştirmek gibi farklı ve anlamlı niyetlerle kişisel gelişim ile ilgilenebilirler.

Bunda da bir sorun yok kısacası. Hatta bence faydalı.

5. Bu new age akımların özel bir hedef kitlesinin de olduğunu söyleyebiliriz: İyi eğitimli, iyi para kazanan, özel hayatında genellikle mutsuz, aradığını bulamamış kadınlar...

Bu kadınlar bu tarz eğitimlere sık sık katılıyor ve bol kepçeden para saçıyor. 

Mis gibi kitle valla!

6. Bu akımın temsilcilerinden biri de büyük çoğunluğumuzun Adriana Lima ile olan "sansasyonel" birlikteliği ile tanıdığı Metin Hara...

Kendisi de new age eğitimler verip bu konuda kitaplar yazıp parasını kazanıyor. Pardon, yani, insanları aydınlatıyor demek istemiştim!

Üstüne üstlük kendisi insanlara "elleri ile şifa verdiğini" iddia ediyor. Hatta bu durumun tıp camiasında büyük yankı uyandırdığından bahsediyor!...Bu konuya tekrar döneceğiz.

Kendisini ve yaptığı işleri daha yakından tanımak isterseniz bu içeriğe bakın derim. 👇

Şoklara Sokan Yeni Aşkın Kahramanı, Adriana Lima'nın Sevgilisi Yazar Metin Hara Kimdir? - onedio.com
Şoklara Sokan Yeni Aşkın Kahramanı, Adriana Lima'nın Sevgilisi Yazar Metin Hara Kimdir? - onedio.com

7. Metin abimiz "yeni çağın dervişi". Kitabının kapağında öyle yazıyor. Derviş olduğu, mütevazı bir insan olduğu için, kitabın kapağına da kendi fotoğrafını koymayı unutmamış doğal olarak...

Genellikle yazarlar bunu yapmaz ama Metin Hara epey mütevazı olduğundan böyle yapmıştır, bundan hiç kuşkumuz yok sevgili okurlar!

8. Metin Hara abimiz bir "modern zaman dervişi" olduğu için sabah ve öğlen kuşağı programlarına çıkmakta da herhangi bir beis görmüyor.

Çünkü modern zaman dervişliği bunu gerektirir.

9. Metin Hara TV'ye çıkmayı seviyor, burası kesin. Hürriyet Gazetesi yazarı Cengiz Semercioğlu, Metin abimizin bundan önce kendi programına katılmak istediğini, kendisinin ise bunu reddettiğini belirtti.

Semercioğlu'na göre tüm bu olup bitenler Metin Hara'nın yeni başlayacağı TV programının PR çalışması!

Semercioğlu'nun yazısını buradan okuyabilirsiniz.

10. "Gücüne sığmayan yetenekleri, insan zihnine sığmayan engin bilgisi ve insan bedenine olan sonsuz güveni sayesinde aldığı "tıbben imkansız" sonuçlar ile kısa sürede tıp camiasında yankı uyandırdı."

Bir derviş (!) yani nefsini yenme gayretinde olan, hiçliğe, hiç olmaya dair bir "yol"a çıkan bir insan böyle laflar eder mi? Ya da kendisi için böyle laflar edilmesine izin verir mi?

Yorumu size bırakıyorum vallahi...

11. "Maddesel yaşama hapsolan insanı 'mana'da kavuşturmayı ilke edinmiş bir uyanışın mütevazı elçisi…"

Metin abinin mütevazılığına yukarıda şahit olmuştuk. Metin abi, insanları maddesel yaşamdan kurtarıp mana yaşantısına götürmeyi ilke edinmiş ama bunu yaparken "madde"yi de ihmal etmiyor tabii.

Eğitimlere katılmak elbette ücretli ama sizlerin katılımınızı kolaylaştırmak adına çeşitli kredi kartlarına 5, 6, 9 taksit yapabiliyor. 😅😂

12. Şunu da hatırlamakta fayda var Metin abimiz 40'tan fazla reklamda ve bir filmde oynamış ödüllü bir "oyuncu".

Dolayısıyla sektör değiştirmiş ama mesleği değiştirmemiş olabilir...😉

13. Peki, gelelim Metin Hara'nın "gücüne sığmayan yetenekleri, insan zihnine sığmayan engin bilgisi ve aldığı 'tıbben imkansız' sonuçlar"a...Bu güçler, bu bilgi, bu tıbben imkansız sonuçlar nedir acaba?

Özellikle de "tıp camiasında yankı uyandıran, tıbben imkansız sonuçlar" meselesine... Bu sonuçlardan Türk Tabipler Birliği'nin falan haberi var mı? Ben şahsen Tabipler Birliği'nin konu hakkındaki yorumunu merak ediyorum açıkçası. 😁

14. Gelin hep beraber bir zaman yolculuğuna çıkalım arkadaşlar: Kendinizi bir an Mevlana Celaleddin Rumi'nin tekkesinde hayal edin...

Konya'dasınız. Nefsinizi yenmek için dergaha geldiniz. Hz. Pir ise size şöyle diyor: 

- Nefsini yenmene yardımcı olacağım, fakat önce peşin 3 gümüş sikke. Taksitle olursa 5 gümüş sikkeye hallederiz. 😉

😳

Yaa işte bu da böyle bir hayal...

15. Bu arada "derviş" Farsça "fakir" demektir. Tasavvuf ehli de "ehl-i fakr" (fakir) diye bilinir.

Modern zaman dervişi olunca bunlara gerek olmuyor tabii...

16. Yukarıda dedik ya hani, kişisel gelişim iyi hoş onda sorun yok da peki sorun nerede?

Tıpkı dinleri kullanan bazı insanlar olduğu gibi, sorun new age akımların istismara fazlasıyla açık olmasında. Eğitmenlerin "mana" deyip "madde"yi götürmesinde. "Ego ego" deyip şöhret peşinde koşmasında...

Bonus: İnsanın aklına ister istemez Cem Yılmaz geliyor: "Baba 400'ü verdik KDV?" 😬

Sende KDV içinde mi Metin abi? 😬

Haydi hayırlı tıraşlar...😎

Ee sizce Metin Hara yeni çağ dervişi mi?

Tabii ki öyle, gerçek bir ermiş!
Hı hı ne demezsin...
Yorum yok.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Edeb bilmez, haya bilmez, Hoca Ahmed Yesevi kim desen bilmez utanmaz müptezel sahtekar, ne seyr us suluk ne silk us suluk okumuşluğu vardır. Sorsan yeni zaman dervişidir. "Kurgu roman yazdım" yalanına sığınan haysiyet yoksunu Elif Şafak'a da bu serseriye de lanet olsun.

mayneymizeyllreyiz

Bu ne yarak kürek insan aq

cherry-patates

AHAHAHAHHAHAHAH SARI PİPİ ÇAMAŞIR İPİ BU YA.

whypush

hahahahha adrianayı aldıya şimdi bok atıp durun, ne önemi var dervişmiş değilmiş, mission completed aga

mecliseoyverme

Bir gerçek ile başlayalım; aşağılamak amacım yok, YARATAN'a salih bir imanı olmayan insan zavallıdır. İşte bu zavallılar ancak bu acayipliklere kanabilir.

Görüş Bildir