Ne Çeşit Bir Yalnızsın?

-

Mutlu bir yalnız mısın yoksa kliniklik bir vaka mısın?

1. Bir kültür etkinliğine iki biletin var; ekstra olanı nasıl değerlendirirsin?

İkisini de kendime saklarım
Eğer konuştuğum biri varsa (<3) ona verirdim
İkisini de satıp kendime bir şey alırım
Bileti haybeden birine verirdim

2. Aşırı güzel/yakışıklı biri seni dışarıda bir şeyler içmeye davet etti; cevabın nasıl olurdu?

Teşekkür edip, kibarca redderdim
Nerede buluşacağımızdan emin olmak için birbirimize numaralarımızı verirdik
Doğrudan teklifini kabul ederdim
"Pardon yanlış oldu galiba" deyip terslerdim

3. Bu fotoğrafın sende uyandırdığı duygu nasıl?

Oooo çok tatlı bir çift <3
Tek kelimeyle: "harika!"
Abartılacak bir tarafı yok; ama güzel
Fotoğraftaki her detay sanki mutluluğu betimlemek için bir araya gelmiş

4. Biriyle çevrimiçi flörtleşme uygulamasından eşleştin; ne yaparsın?

Hemen, hiç düşünmeden yazarım
Hiçbir şey yapamam; böyle şeylerde çekingen kalıyorum
Karşı taraftan ilk adımı beklerim
Kesin heyecandan sonrasında çok utanacağım bir şey yaparım

5. Bir arkadaşın tarafından akşam dışarıda bir yere çağrıldın. Yalnızca ikiniz olmayı bekliyordun, ancak o kendi arkadaşlarını da getirmiş (senin tanımadığın). Nasıl yaklaşırsın?

Masadaki herkese fazla temas kurmadan merhaba derdim
Masadaki herkesle tek tek tanışırdım
Biraz utangaç davranırdım, tanıştırılmayı beklerdim
Hiçbirine bir şey demeden yalnızca kendi arkadaşıma selam verip masaya otururdum

6. Yalnızlıktan patladığın, kendi kendine bazen boş duvarlara konuştuğun bir raddeye geldin mi?

Evet, maalesef tecrübe ettim
Hayır, aklımı bu kadar kaybetmedim yalnızlıktan
Zaman zaman içimi parçalayasım geliyor yalnızlıktan
Hayır, hiç gelmedim ve gelmeyeceğim de

7. Sence "arkadaş" kimdir?

Beraber güzel vakit geçirdiğin kişidir
En iyi anlaştığın kişidir
Adı üstünde; varlığıyla arkamızı koruyup kollayandır
Böyle bir olguya inanacak kadar aptal değilim

Yalnızlık liginde şampiyonluğa oynuyorsun!

Yalnızlık, yalnızlık... Ne zor şeydir! Sen de istemiyorsun bu durumda olmayı, ancak birtakım nedenlerden dolayı bu statünü değiştiremiyorsun. Bazen çok çekingen kalmanın sancılarını yaşıyorsun. Halbuki buzlarını kırsan ne kadar sıcakkanlı ve düşünceli biri olduğun anlaşılacak. Bilmediğin bir ortamda haklı olarak geriliyorsun ve kendini ifade etmekten çekiniyorsun. Böyle bir kompleks yapmay gerek var mı? Hayır, çünkü kimse 4/4'lük değil; ama en azından iyi olan taraflarını diğerleriyle paylaşmaktan geri durmuyorlar. Sen ise bu konuda oldukça ısrarcı davranıp yalnız kalmakta diretiyorsun. Bunu istemeden yapıyorsun, fakat farkında olmadan kendini diğerlerinden uzaklaştırıyorsun.

Kendini hayatın kirli düzeninden tecrit etmişsin!

Yalnızlık, senin için hayatın kokuşmuş, çirkin ve samimiyetsiz düzeninden uzaklaşmanın bir çabası gibi. Bu daha çok diğerleri tarafından 'kazıklanmanın" verdiği hissiyat gibi. Her ne kadar bu durumdan hoşnut olmasan da bir daha acı çekmemek için kendini diğerlerinden ayırmanın bir yolu. Senin için dostluk, çok değerli bir olgu; ancak en yakınındakilerden beklemediğin şeyleri işitmek ve görmek seni öyle bir hayal kırıklığına uğrattı ki "en yakınımdaki bile böyle yapıyorsa kim bilir diğerleri neler yapar" düşüncesiyle yalnızlaşmayı tercih ettin. İçindeki sessiz çığlığı bastırmaya çalışarak kendini  o kadar yıprattın ki artık neredeyse çıldırma noktasına geldin. Bu nedenle biriyle tanışınca ilk adımı atmak yerine karşındakini bekleyip onu tartmak istiyorsun.

Yalnızlık senin için sultanlık!

Sen isteyerek bu durumun içine girmişsin. Senin yalnızlığın ya kalabalıktan kaçış, ya da kişisel boşluğunu yaratmak gibi. Yoğunluktan ve ağır tempodan kendini kurtarmak gibi. Trafiğe girmemek için hiç bilmediği sokaklara girip kaybolan sürücü misali vakit öldürmeye çalışıyorsun. Çünkü biliyorsun ki eninde sonunda 'hiç istemediğin' noktaya ulaşacaksın. Yoksa bu hayat denen 'jungle'dan kaçışın olmadığını sen de gayet iyi biliyorsun.

Her an flörteşmeye hazır bir yalnızsın!

Yalnızlık seni sinir ediyor. Bazen bu durum seni iletişim konusunda agresif hale getiriyor. Hemen her şey olsun istiyorsun; ancak iletişim ve anlaşma bir süreçtir ve sen bu süreci bir çırpıda geçmek istiyorsun. E istediğin olmayınca da hevesin kırıldığı gibi özgüvenini de kaybetmeye başlıyorsun. Öyle ki bazen kendinin 'sonsuza dek yalnız' olarak hayatını sürdüreceğini düşünüyorsun. Yalnızlaşma yolunu seçerek aslında bir bakıma kendini cezalandırıyorsun. Bu durum ruhunu öyle bir darlıyor ki artık dayanamayıp kim var kim yok etrafına konuşmaya başlıyorsun. Çünkü insanlarla konuşmaktan büyük keyif duyuyor ve etrafındakilerin de muhabbetinden, ilginden memnun kaldıklarını sen de gayet iyi biliyorsun. Dediğimiz gibi, sen bazı konularda karşındakinin üstüne varmadan, biraz sabırlı davranıp iletişimi rayında tutarsan yalnızlığından kurtulmuş olacaksın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
seyyidhan-baykara

Kendini hayatın kirli düzeninden tecrit etmişsin!

bugra-yagiz-alay

Yalnızlık senin için sultanlık! Sen isteyerek bu durumun içine girmişsin. Senin yalnızlığın ya kalabalıktan kaçış, ya da kişisel boşluğunu yaratmak gibi. Yoğunluktan ve ağır tempodan kendini kurtarmak gibi. Trafiğe girmemek için hiç bilmediği sokaklara girip kaybolan sürücü misali vakit öldürmeye çalışıyorsun. Çünkü biliyorsun ki eninde sonunda 'hiç istemediğin' noktaya ulaşacaksın. Yoksa bu hayat denen 'jungle'dan kaçışın olmadığını sen de gayet iyi biliyorsun.

evsen-metin-mert

Yalnızlık liginde şampiyonluğa oynuyorsun!

anormalvarlik

Yalnızlık, senin için hayatın kokuşmuş, çirkin ve samimiyetsiz düzeninden uzaklaşmanın bir çabası gibi. Bu daha çok diğerleri tarafından 'kazıklanmanın" verdiği hissiyat gibi. Her ne kadar bu durumdan hoşnut olmasan da bir daha acı çekmemek için kendini diğerlerinden ayırmanın bir yolu. Senin için dostluk, çok değerli bir olgu; ancak en yakınındakilerden beklemediğin şeyleri işitmek ve görmek seni öyle bir hayal kırıklığına uğrattı ki "en yakınımdaki bile böyle yapıyorsa kim bilir diğerleri neler yapar" düşüncesiyle yalnızlaşmayı tercih ettin. İçindeki sessiz çığlığı bastırmaya çalışarak kendini o kadar yıprattın ki artık neredeyse çıldırma noktasına geldin. Bu nedenle biriyle tanışınca ilk adımı atmak yerine karşındakini bekleyip onu tartmak istiyorsun.> İçimdekileri yazıya döken böyle cevap alınca bir süre seviniyorum. <

alone_dark

ben böyle iyiyim ya

Görüş Bildir