Görüş Bildir

Müşterilerinin Asla Öğrenmemesi Gereken Meslek Sırlarını Afişe Ederek Bizleri Şaşırtan 17 Kişi

Anasayfa > Cafe

Bu mesleklere eskisi gibi bakabilir miyiz emin olamadık...😅

Kaynak: https://www.boredpanda.com/open-secre...

1. Eski manken:

1. Eski manken:

“Üzülerek söylüyorum ki ucuz olan birçok iç çamaşırı markasının mankeni 18 yaş altında oluyor.”

2. İnsan kaynakları uzmanı:

2. İnsan kaynakları uzmanı:

“Çoğu zaman insanların bizlere göndermiş olduğu öz geçmişelerde bahsettikleri eski iş deneyimlerini teyit etmeye pek vaktimiz kalmıyor.”

3. Veteriner:

3. Veteriner:

“Kediniz ya da köpeğinize ötanazi uygulanması durumunda onun yanında olmanız gerekir. Bu durum sizin için her ne kadar zor olsa da onun en azından son anlarında rahatlamasını sağlayacaktır.”

4. Sauna görevlisi:

4. Sauna görevlisi:

“Üzülerek söylüyorum ki saunalar haftada bir kez temizleniyor. Tabi eğer şansılıysanız.”

5. Terapist:

5. Terapist:

“Ben bir terapist değilim ama daha öncesinde çok farklı klinikte çalıştım. Bazı terapistler öğle yemeklerinde danışanlarının onlara anlattıkları şeyleri konuşup dedikodularını yapabiliyorlar.”

6. Tasarımcı:

6. Tasarımcı:

“Aslında çok büyük bir sır değil ama gördüğünüz her şey fotoşoplu. Size çok doğal gelen her şey aslında ya filtrelenmiş ya da değiştirilmiş olarak piyasaya sürülüyor.” 

7. Amazon çalışanı:

7. Amazon çalışanı:

“Eğer Amazon’da bir ürünün yirmiden fazla farklı satıcısı olduğunu fark ederseniz, büyük bir ihtimalle gerçekte sadece 3-4 satıcısı vardır. Bazı satıcılar rekabet oluşuyormuş hissiyatı uyandırmak için bu yöntemi uygularlar.”

8. Yazılımcı:

8. Yazılımcı:

“Bilgisayarınız hata veriyorsa bunun %99 oranla nedeni sizsinizdir.”

9. Acenta sahibi:

9. Acenta sahibi:

“İnternet sitemize girdiğinizde ya da bir otel rezervasyonu yaparken ‘şu anda bu ilana 4 kişi bakıyor’ benzeri uyarıların her biri aslında yalandır.”

10. Veteriner:

10. Veteriner:

“Bir veteriner olarak, evcil hayvanlarınızı bize bıraktığınızda onlarla oyunlar oynadığımızı söylesek çok da büyük bir sır vermiş olmayız herhalde.”

11. Öğretmen:

11. Öğretmen:

“Hepimizin her zaman bir favori öğrencisi var.”

12. Sağlık görevlisi:

12. Sağlık görevlisi:

“Birçok hastanede vefat eden kişilerin üzerine karışmamaları için yapışkanlı kağıtla isimleri yapıştırılır.”

13. Sinema görevlisi:

13. Sinema görevlisi:

“Bunu kimse söylemez ama sinema salonları böceklerle doludur. Ne kadar temizlersek temizleyelim her zaman ulaşamayacağımız yerlerde kalan kırıntılar oluyor ve bundan dolayı da böcekler çoğalıyor.”

14. Güvenlik şefi:

14. Güvenlik şefi:

“İnsanlar genellikle kameralarını çalıştırmazlar. Bunun nedeni bu kameraların hafızalarının çok az olmasıdır ve bu yüzden de birçok insan kameraları sadece caydırıcı olması için kullanır.”

15. Yamak:

15. Yamak:

“Ucuz yemek satan yerlerde çok uzun süre çalışmış biri olarak çok rahat bir şekilde söyleyebilirim ki yemekler inanılmaz pis bir ortamda pişer. Hatta birkaç kez yere düşen ekmeklerin kızartılıp bu şekilde servis edildiğini görmüşlüğüm bile var.”

16. Garson:

16. Garson:

“Özellikle de kaliteli olarak geçen restoranlarda kullanılan yağ oranını görmüş olsaydınız muhtemelen o yemekleri asla yemezdiniz.”

17. Ve son olarak, çiftçi:

17. Ve son olarak, çiftçi:

“Ailemin şeftali bahçesi var. Şeftali oldukça sulu ve tatlı bir meyve olduğu için çok çabuk böcekleniyor. Biz de bu böceklenen meyveleri haliyle marketlere satamıyoruz. İşte bu yüzden bu ürünleri meyve suyu fabrikalarına satmak durumunda kalıyoruz.”

Sizin meslek sırrınız ne? Yorumlarda buluşalım...

Bu içerikler ilginizi çekebilir:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
404
118
109
70
33
23
15
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Han Krumov

Durmaksızın ekrana düşen reklamları bertaraf etme derdine düşünce içeriğe bakma fırsatı olmuyor. Sevgili onedio bokunu mu çıkardınız bu reklam işinin sanki?

Sefa Döner

Ulan ne saçma salak meslek listesiymiş yok amazon çalışanı yok manken filan. Ben de sandım ki esnafların memurların sırları . Dedim en azından esnafların sır... Devamını Gör

Deniz seven

#3 Veteriner demek hayvan demektir. Veteriner hekim doğru kullanımı bilginize...