Müşterilerin Her Ne Kadar Dikkatinden Kaçsa da Mağaza Çalışanlarını Bir Hayli Çileden Çıkaran 15 Hareket

6PAYLAŞIM

Kıyafetleri yerlerinden alıp katlamadan fırlatan insanlara ben de çok sinir oluyorum...

1. "'Yardımcı olabilir miyim?' sorusu rahatsız edici olmak için değil zorunda olduğumuz için sorduğumuz bir soru. "

"Bütün müşterileri karşılayıp yardım sunmak görevlerimizden birisidir."

2. "Müşteriler bana bir şeyin üzerlerinde güzel durup durmadığını sorduğunda çok korkuyorum. Kız kardeşime veya arkadaşıma yanlış bir seçim yaptığını söylemem kolay ama bunu patronuma şikayette bulunabilecek bir müşteriye nasıl söylerim?"

3. "Müşterilerin yardım teklifimizi reddedip hatta orada yokmuşuz gibi davranması oldukça sinir bozucu."

4. "Biz ne yaparsak yapalım müşteri her zaman haklıdır ve bütün mağaza yönetimleri her zaman müşterilerinin yanında olacaktır."

5. "Hiç bir çalışan mağazanın kapanmasına 5 dakika gelen müşteriyi görmekten mutlu olmaz. Çünkü mağaza görevlileri evlerine zamanında gidebilmek için işlerini sıralamaya çoktan başlamıştır. "

6. "Hiçbir şey almayacak olan müşteriler görebilirsiniz. Etrafta dolaşırlar ve bütün her şeye bakarlar. Bazılarına dokunurlar hatta deneme kabinine bile götürürler. Ancak çoğu zaman sadece konuşur, telefonlarıyla uğraşır ve giderler."

7. "Bir müşterinin yüzünde fondötenle elinde beyaz kıyafetlerle deneme kabinine gittiğini görünce elindekilerin boğazlı olmaması için dua ediyorum. Bazı lekeler çıkarması oldukça zor olabiliyor."

8. "Aynı model kıyafetin farklı bedenlerini alan müşteriler beni biraz rahatsız ediyor. Bu diğer müşteriler için çok az seçenek kalmasına neden oluyor. Herkes bunu yaparsa kıyafetleri geri yerine koymak da oldukça zaman alıyor."

9. "Çocuklu müşteriler çoğu mağaza için büyük bir risktir. Çoğu zaman ebeveynler çocuklarını ya izlemez ya da diğer insanları düşünmeden hareket etmelerine izin verirler."

10. "En sinir olduğum şeylerden biri bir şeyi uzun süre deneyip baktıktan sonra 'neyse biraz düşüneyim' diye bırakan müşteriler."

11. "İnsanların bedenlerinden çok daha küçük kıyafetler denemesi bizi biraz endişelendiriyor. Çünkü kıyafetleri esnetip genişletebilirler..."

12. "Bazı müşterilerin bir kıyafeti alıp buruşturarak geri yerine koymasına sinir oluyorum."

13. "Deneme kabininde kıyafet bırakan müşteriler çok sinir bozucu oluyor. Kıyafeti askısına asıp çalışanın hayatını kolaylaştırmak bu kadar zor olmasa gerek..."

14. "Bazen bazı müşterilerin mağaza gelmekteki tek amacı çalışanları azarlamak oluyor..."

15. "Mağazaya elinde yiyecek ve içecekle giren bir müşteriyi kimse sevmez."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tolga-aydin12

bazen bir konu hakkında yardıma ihtiyacın oluyor, bir satış danışmanı arıyor gözlerin ama başka insanların dağınıklığını, pasaklılığını toplamaktan başlarını alamadıkları için öyle mal mal mağaza içinde görevli arıyorsun.

gulizaydin

peşimizden gelmesin diyorsunuz da patronların içeride bir müşteri bile varsa sürekli yardımcı olmaya çalışın , bir şey satın baskısını kimse anlamıyor. bence insani şartlarda çalışma koşulları olmalı ki çalışanlar da daha az stresli davranabilsinler. diğer türlü alana da satana da eziyet zaten.

eceozgecetin

Bir sürü yazım yanlışı cümle hatası var, cümleleri okumuyor musunuz yayınlanmadan önce?

melis.kilic

müşterilerin yardıma ihtiyaçları olmadığı zaman hala peşlerinden gidiyorsunuz ee haliyle çoğu insan vazgeçip çıkıyor dükkandan. denediğimiz kıyafetleri katlamak, yerine koymak zorunda değiliz çünkü sizin maaşınızı bölüşmüyoruz aramızda. ben insanlığımı yapıp elimden geleni yapıyorum askısına koyuyorum ama bunu kimse yapmak zorunda değil. işiniz gerçekten çok zor farkındayım ve bu nedenle her şey zamanla gözünüze batmaya başlıyor. o raddeye geldiğiniz an başka iş bulmaya çalışın. bu da zor biliyorum ama sevmediğiniz bir işte çalışmak, sizi yıpratıp yormaktan başka bir işe yaramıyor. gençliğinize yazık. gerçi ülke de iş de yok anasını satayım millet delirmek üzere.

sqzlm

👏👏👍 al benden de o kadar.

geciciex

sizde az değilsiniz semtine göre bile insana muamele yapıyorsunuz.. Hatta bir şey sorduğumuzda göz devireni var ne müşteri ne çalışan işin içine hadsizik girdimi al birini vur ötekine

Görüş Bildir