Mustafa Kemal Atatürk'ün Fotoğrafının ATV'de Yayınlanan Bir Dizide Sansürlendiği İddiası Tepkilerin Odağında

2.5bPAYLAŞIM

Can sıkıcı bir iddia gerçekten de...

Başrollerinde Keremcem ile Özgü Kaya'nın yer aldığı; star olma hayalleri kuran Sevda ile esrarengiz Ali'nin sıra dışı aşkını anlatan Kimse Bilmez bu sezonun en çok izlenen dizilerinden bir tanesi...

Her pazar ekranlarda yer alan dizinin 24. bölümünde bir detay göze çarptı: Çekim yapılan evin kapısında bir Mustafa Kemal Atatürk fotoğrafı var ve iddialara göre, bir ışık oyunu değilse bu fotoğraf bir şekilde sansürlenmiş.

Sosyal medyada patlayan ve çok fazla tepkiye neden olan bu sansür iddialarına karşılık henüz bir açıklama yapılmasa da paylaşımlarda ATV'ye ateş püskürüldü.

1. 👇

twitter.com

2. 👇

twitter.com

3. 👇

twitter.com

4. 👇

twitter.com

5. 👇

twitter.com

6. 👇

twitter.com

7. 👇

twitter.com

8. 👇

twitter.com

9. 👇

twitter.com

Bir kısım ise bunun bir sansür olmadığını savundu; siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
slyerslah

diziyinin ilgili bölümünün 94. dakikasında eve ilk gelişlerinde resim sansürsüz net ve gayet açık. kapı açılıyor kapanıyor üzerine mi sansür konuluyor? ATV nin kendi sitesinden izlediğinizde de sansür yok... youtube üzerine yüklenen halinde var... ancak 1 dakika öncesinde yine sansür yok? sansürleyecek madem 1 dakika öncesini neden sansürlemiyor? sansürlemiş olsa kimse farkedemezdi... ucuz oyunlar bunlar...

pilot__87

neyse ki dizi FİNAL yaptı da kurtulduk. bu zihniyette ki herkes FİNAL yapsa keşke.. atv yide tv mizden silip kurtulabiliriz. haksızmıyım ? izlenmeyince reklam gelirleri düşer ve bi türlü zarar eder. şuan itibariyle siliyorum bu kanalı.

ruhani

Teşekkür ederim zarif düşünceniz için ama bazı ekleri bitişik bazılarını ayrı yazman gerekiyor. Aslında hepsini bitişik yazsanız o kadar sırıtmaz

pilot__87

Türkçe dersimize beden eğitimi öğretmeni giriyodu.. nerde hata yapmışım ? engin bilgilerinizle aydınlatırsanız memnun olurum ;)

ruhani

1- zihmiyetteki 2- tvmizden 3 - haksız mıyım 4- şu an

pilot__87

tamam :)

m.r.-svnd

bu adam seçim zamanı vatandaş diye konuşturulan cast ajansındaki iktidar yanlısı vatandaş .ne kadaR BÜYÜK tesadüf değil mi?

chuck-berry

Buzlasanız ne yazar bizim kalbimizden Atatürk sevgisini silemeyeceksiniz.Sizin çakma reisiniz asla böyle olamayacak,3-5 sene sonra adını bile unutacaksınız...

mesutustun

Ya arkadaş Atatürk Allah'mı! O olmasa şu olmaz bu olmaz, hiç tenkid edilmeyecek mi. Ona mı kaldı benim adım, ben ne babamı tanıyorum ne dedemi, niye acaba! Fatih Sultan Mehmet bile kendime has heykel yapıldımı derhal kırın demiştir.

Gizli Kullanıcı

İşte bi padişah sevici daha! Anası haremde cariyeymiş belli ki. Atatürk allah değil ama siz köle ruhlu nankörlersiniz!

muhendis-hanim-diyeceksiniz

Babanı, dedeni tanımamanın nedenini harf devrimine bağlıyorsan eğer yaptığın hataların nedenlerini hep başkalarında arıyorsun demektir. Gerçekten bu olsaydı niyetin arapça öğrenirdin. Deden Fransız sen de Türkiye de büyümüş olabilirdin o zaman da seni Türkiye de büyütenleri mi suçlayacaksın dedeni tanımadığın için. Tenkid edilme konusu da tabi ki eleştirebilirsin ama eleştirildiğinde seni eleştirenleri direk içeri almıyorsan. Dönenim koşullarında en doğru olduğunu düşündüğünü yapmıştır Atatürk, bugünün koşullarıyla o günü değerlendirip eleştirmek doğru sonuca ulaştırmaz. Eleştirmek başka şey saygısızlık başka. Fikrin ne olursa olsun yaşadığın ülkenin kurucusuna saygı duymak zorundasın. Yapılan saygısızlık, eleştiri değil.

ankhe

Sülalesini tanımamayı Harf Devrimi'ne bağlamıyordur inşallah. Zira o kadar çok yazım ve noktalama hatası var ki :/

muhendis-hanim-diyeceksiniz

Ben bel altı vurmak istemedim yoksa babasını tanımıyorsa bunun Atatürk'le ilgili olmadığını herhalde kendisi de biliyordur.

murat1555

Atatürk olmasaydı anan baban bile belli olmazdı Rumlar’ın Fransızların piçi olurdun Mesut

Görüş Bildir