Müslümanlar ve Batılıların Birbirleri Hakkındaki Görüşlerinin Yer Aldığı Bu Araştırmaya Mutlaka Bakmalısınız!

435PAYLAŞIM

Pew Araştırma Merkezi, Müslümanlar ve Batılıların birbirleri hakkındaki görüşlerini merak etmiş ve bir araştırma yayınlamış. Araştırmanın sonuçlarını görünce çok şaşıracağınızdan eminiz! Neden mi? Cevabı içeriğimizde!

Buyrunuz; 

Çoğunluğu Müslüman olan ülkeler Batılılar hakkında sizce ne düşünüyor? Gelin birlikte bakalım.

Bencil - %68

Şiddet Yanlısı - %66

Açgözlü - %64

Ahlaksız - %61

Kibirli - %57

Fanatik - %53

Kadınlara Saygılı - %44

Dürüst - %33

Hoşgörülü - %31

Cömert - %29

Oranları ve karakter özelliklerini gördünüz. Birçok Müslüman ülke Batılılar hakkında oldukça olumsuz düşüncelere sahip. İlk 6 sıraya baktığımızda bunu net biçimde görüyoruz.

Araştırmaya göre, özellikle Türkiye ve Pakistan'da yaşayan Müslümanların Batılılar hakkında daha çok olumsuz düşünceleri var. Endonezya ve Lübnan gibi ülkelerde ise kısmen daha olumlu görüşler hakim.

Peki Müslümanlar olumsuz düşüncelere sahipken Batılılar Müslümanlar hakkında ne düşünüyor olabilir? Kısaca ona da kısaca bakalım!

Fanatik - %58

Dürüst - %51 

Şiddet Yanlısı - %50 

Cömert - %41 

Kibirli - %39

Bencil - %35

Hoşgörülü - %30 

Ahlaksız - %23

Kadınlara Saygılı - %22

Aç Gözlü - %20

İşte görüyorsunuz. Yorum sizin!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
wexzia

Sonuç Müslümanların lehine çıkmış olsaydı, Onedio bunu burada paylaşır mıydı acaba? Kaldı ki mevcut sonuç da ön yargılarla oluşturulmuş aşırı genellemeden başka bir şey değil. Psikoloji'de bunun bir yeri vardı. İyisi mi siz bi' psikoloğa falan gidin.

hokkabaz042

Ahh kapağı bi atamadım ki avrupaya, Amerikaya bi atsam..

erci-e

Kaynak? Bıkmadınız fitnecilikten! MÜSLÜMANLAR KADAR KAFANIZA TAŞ DÜŞSÜN!!!

nuh-mehmet-soylu

:D ulan koskoca araştırma enstitüsü yapmış diye yazıyor okumayı da bilmiyorsanız yapacak bir şey yok...

erci-e

Biz tepki gösterince sonradan eklenmiş, ilk başta kaynak falan yoktu... Kaldı ki o amerika menşeli araştırma enstitüsünden çok da adil sonuçlar beklememek lazım!

dyrc

İşte gördük, yorum bizim. Öyleyse yorumluyorum. Toplanın linç edin. Konu müslümanlık, batılılık filan olunca güya yorumu bize bırakarak müslümanlık karşıtı bir içerik hazırlanmış, Türkiye vatandaşlığı ile Pakistan vatandaşlığı bir tutularak aşağılık kompleksi ile bir algı oluşturulmaya çalışılmış. Tebrikler. Hedefe ulaştınız.

okuzebakantren

bu sonuca göre her fırsatta müslümanlara atıp tutan onedio inançsız tayfası kıçlarından element uydurmuş mu oluyor?yani batılılardan daha iyi bilecek haliniz yok herhalde.ayrıca burada konu doğu batı karşılaştırması değil müslüman hristiyan karşılaştırması.bu durumda onedio da ateistçilk ve deistçilik oynayananların ne işi var bu konu altında anlayamadım.yoksa siz ateizmi ,deizmi sadece islama sallamak zanneden faydasızlarmısınız?batı batı diye yırtınanlar yahu bu adamlar da hristiyan.konu da bu zaten burada.müslüman VS hristiyan.

dyrc

Yeni bir din bulacaklar az daha zorlasalar. İslama düşman, batıya hayran, swinger ibadet... Adı da onedioizm filan olur galiba. Önderleri de Cezmi Ersöz.

okuzebakantren

:) :)

Görüş Bildir