Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Müslüman Öğrenci Miss England Yarışmasında Türban Takarken Finalist Olmayı Başaran İlk Kadın Oldu!

13PAYLAŞIM

Müslüman bir öğrenci Miss England yarışmasının final aşamalarını türban giyerken geçen ilk kişi oldu. West Yorkshire'lı 20 yaşındaki Sara Iftekhar adındaki hukuk öğrencisi bu yılın başında Miss Huddersfield unvanı ile taç giymişti.

Ayrıntılar Independent kaynaklı haberimizde:

Kaynak: https://www.independent.co.uk/life-style...

Iftekhar 8 Aralık'ta Sanya, Çin'de gerçekleşecek olan Miss World yarışmasında ülkesini temsil etme umuduyla, Miss England yarışmasının 4 Eylül'deki finalinde 49 diğer adaya karşı yarıştı.

Miss England yarışmasının sıralayıcı turlarında daha önce türban ile yarışan kadın yarışmacı örnekleri de bulunmakta.

Fakat, Iftekhar finalist olabilmiş ilk türban takan yarışmacı.

Instagram sayfasında yazdığına göre 5,000'den fazla takipçi kazandı ve hukuk öğrencisi yarışmacı Miss England'da finale giden yolda yarışmaktan ne kadar heyecan duyduğundan bahsetti.

Yarışma hakkında "Harika bir deneyim ve asla unutamayacağım bir şeydi." yazdı.

"Miss England'da finalist olarak kazandığım fırsatlar, daha önce hiç düşünmediğim fırsatlar ve bunun için sonsuza kadar minnettar olacağım."

Kendisi ayrıca Miss England Organizasyonu tarafından kurulan bir çocuk yardım derneği olan Beauty with a Purpose için de bir bağış sayfası hazırladı.

500 pound toplama amacı olan ve şu an 330 pound toplanılmış olan GoFundMe sayfasına "2018 Miss England'a güzelliğin bir tanımı olmadığını göstermek için katıldım" yazdı.

"Herkes kendince güzeldir, kilosu, ırkı, rengi ya da fiziği fark etmeksizin."

repository.mysalaam.com

Bu yılın kazananı Alisha Cowie ise ayrıca Miss Newcastle unvanını elinde tutuyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
seko_m

türban nerdeydi ?

muhtezin

Evet bu başörtüsü değil türban.

taekchannel

Ablacım yalnız bu türban değil sıradan bir örtü. Kötü mü olmuş iyi mi olmuş göreceli kavram ama türban değil yani.

Gizli Kullanıcı

Bu kıza en büyük tepki müslümanlardan gelir.Ki buradakiler başlamış bile.

dadavinci

İngilizler ne yapmaya çalışıyor acaba? Reklamasyon hareketler bence. Göçmenleri kucaklıyoruz farklı renkleri benimsiyoruz onları da ingilizden sayıyoruz falan mesajları için kullanılan bir maşa olmuş bu kız. Ha iyidir kötüdür o ayrı tartışılır. Başındakinin dinle alakası olmadığını, en fazla kültürel olduğunu söyleyebiliriz ama. O kesin.

Görüş Bildir