Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

MÜSİAD Başkanı, Ekonomiyi 'Zarif Bir Hanımefendiye' Benzetti ve Ekledi: 'Fazla Hür Bıraktığınızda Hafiften Maçoluk İstiyor'

 > 
90PAYLAŞIM

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ’’Ekonomi fazla dişil bir yapıdır" dedi. "Teşbihte hata olmasın" diyerek ekonomiyi 'kendi ayakları üzerinde duran, zarif bir hanımefendiye' benzeten Kaan "Ona sert bir şekilde yaklaşmayı, onu zorlamayı ve onu kendi kimyası dışında emirleri kaldırmıyor" ifadelerini kullandı ve ekledi: "Ekonomi ayrıntılar üzerinden mükemmelliği tamamladığı için dişil bir yapıdır diyorum. Yani siz, racon kesemiyorsunuz. 'Ekonomide bu olur' diyemiyorsunuz. Ekonominin ilginç bir yanı var. Fazla hür ve serbest bıraktığınızda da hafiften maçoluk istiyor."

Ekonomi Buluşmaları kapsamında MÜSİAD işbirliğinde, EGD Başkanı Celal Toprak’ın moderatörlüğünde MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın katılımlarıyla 'İş Dünyası ve Ekonomi Basını Söyleşileri'nin ilki gerçekleştirildi.

"Ekonomi çok nazlı bir yapıdır" 🎥

Ekonominin çok nazlı bir yapı olduğuna vurgu yapan Kaan şöyle konuştu:

"Reklamcılık sektöründe bazı kavramlar için dişil ifadesi kullanılır. Ekonomi fazla dişil bir yapıdır. Yani sizin verdiğiniz bir kararın ekonomide yansıması, çoğu kez tahmin edilemez ölçüde çarpan etkileri oluşturur. Teşbihte hata olmasın; ekonomiyi bu yüzden kendi ayakları üzerinde duran, zarif bir hanımefendiye benzetiyorum. Kimyasını anlayıp hareket etmemiz gerekli. Ekonomi ona sert bir şekilde yaklaşmayı, onu zorlamayı ve onu kendi kimyası dışında emirleri kaldırmıyor. Yani bir zihnin tanımlayamadığı tepkiler verebiliyor. Asıl mesele ayrıntıyı anlamaktan geçiyor. Ekonomi ayrıntılar üzerinden mükemmelliği tamamladığı için dişil bir yapıdır diyorum. Yani siz, racon kesemiyorsunuz. 'Ekonomide bu olur' diyemiyorsunuz. Ekonominin ilginç bir yanı var. Fazla hür ve serbest bıraktığınızda da hafiften maçoluk istiyor. Yani hem makro karakterini iyi tahlil edeceksiniz hem de pek çok ekonomideki olayın yıl dönümünü de asla unutmayacaksınız. Yoksa yandınız."

MÜSİAD Başkanı’nın sözleri sosyal medyanın gündeminde...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir