Görüş Bildir
Haberler
Müsabakalar Bitti, İş Makineleri Geldi: Engelliler Olimpiyatları İçin 1.1 Milyon Liraya Yapılan Pist Yıkılıyor

etiket Müsabakalar Bitti, İş Makineleri Geldi: Engelliler Olimpiyatları İçin 1.1 Milyon Liraya Yapılan Pist Yıkılıyor

Emre Ordu
23.08.2017 - 22:25 Son Güncelleme: 24.08.2017 - 10:19

Samsun'da 18-30 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları için 1.1 milyon TL'ye yapılan İlkadım Atletizm Sahası'nın ısınma pisti, Arkeoloji Müzesi yapılacağı gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, alanın Müzeler Genel Müdürlüğü'ne ait olduğunu ve olimpiyatlar için geçici olarak tahsis edildiğini söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Yıkıma tepki gösteren Samsun Atletizm İl Temsilcisi Sakin Güneş, 'Biz çok üzgünüz. Çok şey söylemeye gerek yok. Samsun spor kenti olarak lanse ediliyor ve bir çok yatırım yapılıyor. Spor alanları yapıldı ve inşa edildi. Başarılı bir olimpiyat süreci geçirdik. Olimpiyatlardan sonra atletizm sahasının devamı olan ve atletizm sahasını tamamlayan ısınma alanımız var idi. Sahamız ne yazık ki şu anda yok ediliyor. Biz bundan dolayı çok üzgünüz. Bunun böyle olacağını biliyorduk ama içimizde bir umut vardı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz sporu seven bir insan, bu konuda mutlaka yardımcı olacaktır. Burayı kalıcı olarak atletizme bırakacaktır diye düşünüyorum' dedi.

"Geçici olarak verildi"

"Geçici olarak verildi"

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt ise olimpiyat oyunları öncesi Spor Genel Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün kendilerinden yer talep ettiğini söyleyerek, 'Biz kendilerine alanın Müzeler Genel Müdürlüğü'ne ait olduğunu ve devam eden bir ihalesi olduğunu söyledik. Bu projenin yüzde 75'ni Müzeler Genel Müdürlüğü, yüzde 25'ni ise belediyemiz karşılıyor. Biz bu ısınma sahasının geçici olmasıyla ilgili kanaatimizi ilettik. Onlar da kabul etti ve yaptıkları sahayı temizleyerek teslim edeceklerini bildirdiler. Biz de oluru verdik. Çünkü oyunlar ülkemizin onuruydu. Oyunlardan hemen sonra ihaleci firma bizden yer tesliminde bulundu. Biz arsayı teslim ettik. Onlar da bize alanda tesis olduğunu bildirdi. Biz de Spor Genel Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne konuyu bildirdik. Yazıyı gönderdik ancak bize cevap vermedi ve taahhüdünü yerine getirmedi. İhale süreci devam ettiği için firmaya süre uzatımı ve tazminat vermemek için alanın teslim etmek istiyorduk. Biz de kendi iş makinelerimizi alana sokarak tesisi kaldırmak zorunda kaldık' diye konuştu.

Samsun'da çeşitli yaş gruplarında bulunan sporcular yıkım olmasına rağmen alanda antrenman yaparken; İlkadım Atletizm Stadyumu, Türkiye'de ısınma alanı olan ikinci stadyum olma özelliği taşıyor.

Samsun'da çeşitli yaş gruplarında bulunan sporcular yıkım olmasına rağmen alanda antrenman yaparken; İlkadım Atletizm Stadyumu, Türkiye'de ısınma alanı olan ikinci stadyum olma özelliği taşıyor.
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
624
254
73
32
31
31
12
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Bozkurt

Ordu'da 15 Milyon lira harcanarak yapılan Botanik Parkı da açılışı yapılmadan yıkılmıştı. Babanızın parası ya anasını satayım, saçın.

celty

Yıkın tabi hiç güzel bir şey bırakmayın ülkede spor yapan var mı insanlar gidiyor mu hiç düşünmeyin bunları, parçalayın her şeyi.

Sena Beytekin

Müze kötü birşey mi?

Pasif Kullanıcı

2014'den bu tarafa İstanbul'un suluetini bozan, Zeytinburnu'ndaki gökdelenleri niye yıkamıyorsunuz ?

1913

bende diyorum bu etler son zamanlarda niye lezzetsiz. Zeytinburnu'ndaki kuleler hemen yıkılmalı..