Görüş Bildir
Haberler
Misafir Çocuğu İle Yaşanılması Olası Olan 10 Şey

Misafir Çocuğu İle Yaşanılması Olası Olan 10 Şey

Onur ÖZGÜR
01.04.2015 - 22:16 Son Güncelleme: 04.04.2015 - 02:42

1. Yanında Biri Varken Ve Yokken Farklı Davranır

1. Yanında Biri Varken Ve Yokken Farklı Davranır

Yanında bir büyüğü varken çok masum ve şirin görünür ama sizin yanınızdayken her türlü kötü şeyi yapabilir. Fakat ailesi asla bunun farkına varmaz.

İçeriğin Devamı Aşağıda

2. Bilgisayarı İster

2. Bilgisayarı İster

Bu en büyük misafir çocuğu klasiğidir. Siz tam da bir köşeye çekilmiş internette önemli bir işinizi hallederken, online oyun oynarken, biriyle yazışırken, film veya dizi izlerken yanında annesiyle gelir ve annesi :

- 'Abisi bu sıkılmış da, hadi biraz da bilgisayar oynasın :)'    der.

Siz tam bir bahane uyduracakken sizin anneniz de gelir ve sizi ikna etmeye çalışır. Tabi ki bu durum karşısında malup düşersiniz ve bilgisayarı verirsiniz. 

Yapılan işe genellikle telefondan devam edilir. Tabi ki misafir çocuğuna yapılan beddua seansı bittikten sonra...

3. Sizin Önemli İşinizi Yarıda Bölmekle Kalmayıp Bunu Mal Mal Oyunlar Oynayarak Değerlendirir

3. Sizin Önemli İşinizi Yarıda Bölmekle Kalmayıp Bunu Mal Mal Oyunlar Oynayarak Değerlendirir

Sizin bilgisayarda gerçekleştirdiğiniz önemli işi bölmekle kalmayıp; bunun üstüne de mal mal şeyler yapar. Oyunlar1, OyunSkor, OyunKuzusu gibi oyun sitelerine girip gerçekten amaçsız olan oyunlar oynar. Ayrıca hiçbirini de geçemez. Her oyunda başarısızdır. Hatta bazılarında utanmadan sizden yardım bile ister. (tabi ki yardım etmezsiniz)

4. İşi Bittiğinde Bilgisayar Bozulmuştur

4. İşi Bittiğinde Bilgisayar Bozulmuştur

Bu da klasiktir ve en sinir bozucu bir şeydir. Nasıl yaptığı bilinmez ama bir şekilde bilgisayarın bir ayarıyla falan oynar ve bu olumsuz sonuçlar doğurur. Bilgisayarı düzeltmeniz için sizi çağırır fakat nasıl yapacağınızı bilseniz bile bilmiyorum diyerek çocuğu keklersiniz :3 Bilgisayarda meydana gelen bazı değişiklikler çocuk gittikten sonra anlaşılır ama artık çok geçtir. Yapabileceğiniz tek şey arkasından beddua etmektir.

5. Bilgisayarda İşi Bitince Telefonunuzu İster

5. Bilgisayarda İşi Bitince Telefonunuzu İster

Nihayet bilgisayarda işi biter fakat bu sefer de telefonunuzu ister. Ne kadar çabalarsa çabalasın, ne yaparsa yapsın telefonunuzu asla vermezsiniz. Hadi bilgisayar neyse ama telefon da olmaz artık dersiniz.

6. Odanıza Girer Ve Sıkıntı Çıkarır

6. Odanıza Girer Ve Sıkıntı Çıkarır

İzinsiz olarak odanıza girer ve etrafı karıştırıp kurcalar. Ne bulduysa ister ama hiçbirini vermezsiniz. Çıkartmak da bir hayli zordur. Hatta siz çıkartamazsınız ve çıkartması için annesini çağırmanız gerekir.

7. Yalnız Kaldığınızda Ona Şiddet Uygulamaya Kalkışırsınız

7. Yalnız Kaldığınızda Ona Şiddet Uygulamaya Kalkışırsınız

Nihayet çocuğun yapabileceği her şey biter ve en son seçenek olarak sizinle oynamak kalır. Annesi çocuğu sizin yanınıza getirerek 'Hadi abisi oynayın biraz :)' der. Kadına bir şey diyemeyip kabul edersiniz fakat bu kabulün arkasında çok pis niyetler vardır :) Çocuğun annesi ailelerin muhabbet edip saçma sapan şeylere kahkaha attığı salona geri döner. Ve kalırsınız baş başa :))) Önce hafiften oyun oynamaya başlarsınız. Çocuğu sırtınıza alıp gezdirir, havada falan döndürürsünüz. Fakat iş gittikçe şiddete dönmeye başlar. Yavaş yavaş çocuğun canını yakacak hareketler yapmaya başlarsınız. Tabi bunlar çocuğun size yaptıklarına göre az bile gelir.

Sonunda şiddet olayını biraz aşırı kaçırırsınız ve zaten nadir yapıda olan çocuğu ağlatmayı başarırsınız. Sesli bir şekilde ağlar veya bağırır. Siz de hemen onu sakinleştirmeye ve susturmaya çalışırsınız. Ona iyi davranarak yatıştırmaya çalışırsınız ama artık çok geçtir. Anne kapıdan girer ve durumu görür. Tabi sizin de o anda götünüz üç buçuk atmaktadır. Hemen durumu çözecek alternatif yalanlar uydurursunuz. En çok kullanılan yalanlar listesi aşağıdaki gibidir :

- Oyun oynarken kafasını çarptı.

- Oyun oynarken bir yerini çarptı.

- Oyun oynarken yere düştü.

- Neden ağladı bilmiyorum.

Bu yalanlardan biri seçilir ve söylenir. Anne buna inanır. Çocuğu alıp susturur ve götürür. Bu sayede her şey çözülmüş olur ve siz de rahat bir oh çekebilirsiniz :)

8. Ve Misafirler Gider...

8. Ve Misafirler Gider...

Nihayet gün biter, ve misafirler (misafir çocuğuyla birlikte) evden ayrılır. Artık daha da rahat bir oh çekebilirsiniz. Tabi şunu unutmayın ki bir gün yine dönecektir...

9. BONUS : Misafir Çocuğu Gittiğinde Yaşanan Boşluk Hissi

9. BONUS : Misafir Çocuğu Gittiğinde Yaşanan Boşluk Hissi

Her ne kadar sizi çileden çıkaracak şeyler yapmış olsa da, her ne kadar size berbat bir gün yaşattırmış olsa da, her ne kadar sizi  hayattan soğutmuş olsa da onu bir bakıma özlersiniz. Sanki o çocukla aranızda tatlı bir bağ oluşmuştur. Fakat bir sonraki geldiğinde yine aynı şeyler yaşanır :d

10. BONUS : Sen De Aynılarını Yaptın !

10. BONUS : Sen De Aynılarını Yaptın !

Her  ne kadar misafir çocuğuna çok kızmış olsan da; küçükken gittiğin misafirliklerde sen de aynılarını yaptın !!! Yani çocuğu da çok suçlamamak gerekli. Çünkü bu evrenin kanunudur. Her misafir çocuğu gıcık olmak zorundadır...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
61
33
9
7
7
6
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın