Görüş Bildir

Milyarlar Harcanan Sabiha Gökçen 2. Piste İptal!

Anasayfa > Gündem

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 10 yıldır tamamlanamayan 2. pisti iptal edildi.

Çiğdem Toker'in köşe yazısında yer alan haberde şu ifadeler kullanıldı:

Pendik sahilini otobana bağlayan tüneldeki çatlak ve çökmeler için yapıldı bu hale. Haziran ayında 21/b usulüyle yapılan ihaleyi, (geçenlerde iki yazımı mahkeme kararıyla engelleten) Met-Gün ile Kalyon Grubu'na yakın İs-Pa'nın kazandığını da duyurduk.

İhalenin adı: Sabiha Gökçen Havalimanı TEM Bağlantı Yolu Tünelinin Güçlendirilmesi ve İlave İmalatların Yapılması İşi

Yaklaşık maliyeti: 842 milyon 239 bin 810 TL, 66 kuruş.

İhalenin iptali istenmiş

İhalenin iptali istenmiş
ankahaber.net

Yedi şirketin teklif verdiği ihaleyi Met-Gün/ İspa ortaklığı 779.5 milyon TL bedelle üstlendi.

Projede ilginç bir gelişme ortaya çıktı: Bitmesi 10 yıldır yılan hikayesine dönen ikinci pistte, bu defa yargıdan iptal geldi. Sarka Madencilik adlı bir şirketin açtığı davada, Ankara 5. İdare Mahkemesi iptal kararı verdi.

Şirket, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) aleyhine açtığı davada ilansız yapılan ihaleye davet edilmediğini belirtmiş. Kamu ihalelerinde asıl usulün açık ihale yöntem olduğunu, temel ihale usullerinin ihlal edildiğini kaydederek ihalenin iptalini istemiş.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da bu pistin yapım tekniği açısından özellik arz ettiğini ve yapım ile uçuş güvenliği nedenleriyle yatırımın ivedilikle gerçekleşebilmesi amacıyla 10 istekli davet edildiğini bildirmiş.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
34
12
5
5
4
3
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
mokoko sokoko

Kimse bilmez bunu ama normalde tünellerde hiç bir risk yok çatlak falan hikaye sürekli ihale bedeli aşıldı diye fesih verip başka firmalarda parayı döndürüyo... Devamını Gör

Resho

"DHMİ aleyhine açtığı davada ilansız yapılan ihaleye davet edilmediğini belirtmiş. Kamu ihalelerinde asıl usulün açık ihale yöntem olduğunu, temel ihale usul... Devamını Gör

Halil Değerli

Bu adamlar yirmi yıldır ülkeye bir çivi çakmadılar..... .... Ne bekliyonuz ki... .... 😠😡🤪

hma8641

Çaktılar, çaktılar da çivi değil...