Milli Piyango Biletlerine Saldırı: 'Benden Şikayetçi Ol, Karakola Gitmek İstiyorum'

 > 
2PAYLAŞIM

İzmir'in Konak ilçesinde seyyar bir tezgahta ilk olarak kazı kazan oynayan M.K., daha sonra tezgahtaki Milli Piyango biletlerini yırtmaya başladı. Biletleri yırtarken tezgah sahibi Sefer Saygılı'ya "Polis çağır ve benden şikayetçi ol, karakola gitmek istiyorum" dediği iddia edilen M.K., ihbar üzerine gelen polisler tarafından gözaltına alındı. M.K.'nın neden böyle bir eyleme kalkıştığı ise öğrenilemedi.

DHA'nın aktardığına göre, Milli Piyango ve kazı kazan biletleri satan Sefer Saygılı'nın tezgahına gelen M.K., kazı kazan bileti istedi. Birkaç bilet kazıyan M.K., daha sonra parasını vermek yerine tezgahtaki Milli Piyango biletlerini yırtmaya başladı.

Tezgahtaki dokuz bileti yırttı

Toplam 9 yarım bileti yırtan M.K., Saygılı'nın müdahalesiyle durdu. M.K., iddiaya göre satıcıya, "Benden şikayetçi ol, karakola gitmek istiyorum. Polis çağır" dedi. Şoke olan Saygılı'nın ihbarı üzerine gelen polis ekipleri, M.K.'yi Kantar Polis Merkezi'ne götürdü.

Şüphelinin polisteki işlemleri sürerken, ifadesinde neden kendisinden şikayetçi olunmasını istediğine dair bir şey söylemediği bildirildi.

'Allah herkese akıl fikir versin'

M.K.'dan şikayetçi olan tezgahın sahibi Sefer Saygılı muhabirlere şu açıklamaları yaptı:

"Önce birkaç kazı kazan bilet alıp kazıdı. Sonra ben parayı verecek diye beklerken bir anda biletlere saldırdı. Hemen tutup engellemeye çalıştım. Yoldan geçen bir kişi de sağ olsun yardım etti. Sonra bana dönüp, 'Polis çağırıp benden şikayetçi ol, karakola gitmek istiyorum' dedi. Sonra polisler gelip, alıp götürdü. Yarım biletin tanesi 35 TL. Yırtılan biletlerin toplam fiyatı 315 TL ediyor. Bu biletleri götürüp Milli Piyango İdaresi'nden onaylatacağım, sonra tekrar geçerli olacaklar. Allah herkese akıl fikir versin."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir