Milli Eğitim Müdürü Öğretmenleri Tehdit Etti: 'Millet Bu Virüslerden Kurtulmuş Olur'

249PAYLAŞIM

Ankara Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı'nın okul idarecilerine gönderdiği mesajlar tepki çekti. Balcı, "siyasi paylaşım yapan öğretmenler emekli olsun, hiç değilse bu milletin evlatları bu virüslerden kurtulmuş olur" dedi.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Müdür Balcı’nın, öğretmenlere iletilmesi için idarecilere gönderdiği “sosyal medya tehdidi” şöyle: 

"Değerli Arkadaşlar; özellikle öğretmen sayısı yüksek okullarımızdaki bir kısım öğretmenler sosyal medyada(Facebook, Twitter ve Instagram vb)  siyasi içerikli paylaşımları yapmaktan hoşlanıyorlarsa, daha rahat kinlerini kusmaları açısından ivedilikle emekli olmalarında yarar var. Hiç değilse bu milletin evlatları bu virüslerden kurtulmuş olur diye düşünüyor iyi akşamlar diliyorum."

TTB'ye hakaret etti

Müdür Balcı, TTB için de müdürlere geçen haftalarda da şu mesajı atmıştı: 

"Türk Tabipler Birliği'nin yıllardır bu ülkeye yaptığı hayırlı hiçbir icraat yoktur. Ülkenin en zor zamanlarında terör örgütlerinin ve teröristlerin yanında olmaktan hiç çekinmeyecek kadar şe...siz bir terör örgütüdür. Keşke Türk ve tabip ahlâkına sahip olabilselerdi."

"Devlet memuruyum, konuşmak istemiyorum"

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Balcı, sosyal medya kullanımına yönelik mesajı için, “Ben kendim sosyal medyada dikkat ediyorum. Personelimizin, öğretmenlerimizin de dikkat etmesi için uyarıda bulundum” dedi. 

Balcı, TTB’ye yönelik mesajı için de, “Ben devlet memuruyum. Bu nedenle basına demeç vermek istemiyorum. Bu konuda konuşmak istemiyorum" açıklamasında bulundu.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir