Görüş Bildir
Haberler
Microsoft'un Sanal Asistanı Cortana, Eurovision'ın Birincisini Doğru Tahmin Etti

Microsoft'un Sanal Asistanı Cortana, Eurovision'ın Birincisini Doğru Tahmin Etti

Onedio Medya
25.05.2015 - 20:00 Son Güncelleme: 26.05.2015 - 10:27
İçeriğin Devamı Aşağıda

Microsoft’un sanal asistanı Cortana‘nın ne kadar başarılı olduğunu daha önceki tahminlerinden zaten biliyoruz. 2014 yılında gerçekleştirilen dünya kupasındaki 16 maçın 15’ini doğru tahmin etmeyi başaran Cortana, Super Bowl‘un kazananını da önceden söylemişti. 

Son olarak ise Eurovision 2015’in kazanan ismini tahmin ederek önemli bir başarının daha altına imza attı.

Asistanın Eurovision ile ilgili tahminini merak eden kullanıcılar, Cortana’ya bu yönde sorular sordu ve ilk 4’teki kişileri tahmin etmesini istedi. Birinci olarak İsveç'i gösteren ve doğru tahminde bulunan Cortana, diğer sıraları Rusya, İtalya ve Avustralya’nın alacağını öngördü.

İlk 3’e kadar yaptığı tüm tahminleri tutturan asistan, yalnızca 4. sırayı yanlış tahmin etti. Zira 4. sırayı Belçika alırken, Avustralya 5. sırada kaldı. Yaptığı bu küçük hataya rağmen başarılı algoritması sayesinde tahmin konusunda ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha gösteren Cortana kısa süre içerisinde sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri haline geldi. Asistanın gelecekteki tahminlerini merakla bekleniyor.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

Sweeden yani İsveç. Bu editörleri işe alırken ingilizce bilmelerini şart koşmuyorlar mıydı? Google translate bile bunu doğru çevirirdi :D

İsmail Ergün

Selam birinci olarak editörleri alırken yabancı dili zorunlu koşuyorlar.İkinci olarak metini yeniden incelersen Sweeden yazılmadığını görebilirsin :) Ya da... Devamını Gör