Microsoft, Nokia Markasını Ortadan Kaldırıyor

 > 
26PAYLAŞIM

Microsoft, Nokia Markasını Ortadan Kaldırıyor

Microsoft, Nokia Markasını Ortadan Kaldırıyor

Nokia markası telefon sahibi olan herkesin ya kulandığı, kullanmadıysa da en azından bildiği bir isim. Son yıllarda inişli çıkışlı bir grafik izleyen ve ardından da Microsoft ’a satılan Nokia telefon departmanı en kötü gününü görmemiş meğerse.

Microsoft firmanın telefon bölümünü satın aldıktan sonra önce Android işletim sistemli model serisini iptal etti, ardından da çok ucuz birkaç model denemesi yaptı. Ama asıl büyük balık, tabii ki Windows Phone işletim sistemli telefonları yaymakla tutulabilecek anca, Microsoft da bunun farkında. Ama o arada ufak bir operasyonla Nokia markası ortadan kalkıyor.

Firmadan yeni sızdırılan bir bilgiye göre, Microsoft akıllı telefonlarından hem Nokia, hem de Windows Phone markalarını silmek istiyor. GeeksOnGadgets sitesi tarafından verilen bilgiye göre bundan sonra Windows Phone ismi yerine “ Windows ” ve Nokia Lumia markası yerine de sadece “ Lumia ” kullanılacak. Bu isim değişikliği önümüzdeki yılbaşı tatili döneminde piyasaya çıkacak yeni Microsoft telefonlarında uygulanacakmış.

Microsoft böylece Nokia markasının son zamanlardaki dengesiz giden imajını ve uzun yılların verdiği ağırlığını atıyor ve yoluna biraz hafiflemiş şekilde, kendi ismini ön plana çıkartarak devam ediyor olacak. Ama Finlandiya’daki asıl orijinal Nokia firması kapatılmıyor tabii, onlar telefon bölümünü Microsoft’a sattıktan sonra çeşitli teknoloji çözümlerine ağırlık vermeye başladılar.

Giderayak Nokia markasından üretilmiş başarılı orta seviye Lumia telefon modellerinden birini size önerelim, güzel günlerin hatrına.

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir