MHP'nin Af Teklifi Meclis'te: Emrah Serbes Erken Tahliye Olacak mı?

 > 
109PAYLAŞIM

Emrah Serbes bugün basına yansıyan bir haber ile yine gündemde. Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep olmak suçundan 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan yazar Emrah Serbes'in, MHP'nin sunduğu af teklifinden yararlanacağı iddia edildi. 

MHP af teklifini dün Meclis'e sundu. Eğer teklif yasalaşırsa 163 bin kişi yararlanacak.

Öne Çıkan Detaylar ile MHP'nin Af Teklifi: 'Faydalanacak Kişi Sayısı 162 Bin 989' - onedio.com
Öne Çıkan Detaylar ile MHP'nin Af Teklifi: 'Faydalanacak Kişi Sayısı 162 Bin 989' - onedio.com

Teklifin yasalaşması halinde cezalardan 5 yıl şartlı indirime gidilecek.

Teklife göre, ‘Cinsel saldırı, soykırım, kasten öldürme, çocuk istismarı” gibi konuların yanı sıra, devlete, hükümete, milli savunmaya, Orman Kanunu’na ve Atatürk aleyhine işlenen suçlar kapsam dışı bırakıldı. 19 Mayıs 2018’e kadar işlenen suçları kapsayan teklifin yasalaşması halinde o tarihe kadar işlenen suçlarda 5 yıl şartlı indirime gidilecek. Sanık, cezanın son 1 yılını da denetimli serbestlikle dışarıda geçirecek.

Af teklifinden Emrah Serbes'in de yararlanacağı iddia edildi.

Emrah Serbes Tutuklandı: 'Ömür Boyu Bu Vicdan Azabıyla Yaşayacağım, Keşke Ben Ölseydim' - onedio.com
Emrah Serbes Tutuklandı: 'Ömür Boyu Bu Vicdan Azabıyla Yaşayacağım, Keşke Ben Ölseydim' - onedio.com

Hazırlanan af teklifinden alkollü kullandığı aracıyla üç kişilik ailenin içinde bulunduğu araca çarparak ölümlerine neden olan ünlü yazar ve senarist Emrah Serbes'in de yararlanacağı iddia edildi.

"Yararlanırsa 1 yıl sonra tahliye olacak"

‘Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep olmak’ suçundan aldığı 13 yıl 4 ay hapis cezasının infaz yasasına göre üçte ikisini (8 yıl) cezaevinde geçirmesi beklenen Emrah Serbes 1 yıldır cezaevinde. Serbes, 7 yıl sonra cezaevinden çıkacaktı. 

Vatan gazetesinden Çağdaş Ulus'un haberine göre, teklif yasalaşırsa Serbes’in 7 yıllık cezasından 5 yıl indirime gidilecek. Cezası 2 yıla düşecek olan Serbes, yine aynı kanun teklifindeki “mahkumlar cezasının son 1 yılını denetimli serbestlik kapsamında dışarıda geçirir” hükmü nedeniyle 1 yıl daha cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilecek.

Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Eren de aftan yararlanacağı öne sürülen isimler arasında...

Teklifin kabul edilmesi halinde, uyuşturucu suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılan ünlü oyuncular Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca'nın cezaevine girmekten kurtulacağı, aynı davada 6 yıl 3 ay hapse çarptırılan şarkıcı Cenk Eren'in de infaz yasasına göre cezasının yatarı 4 yıl 2 ay olduğu için cezaevine girmeyeceği iddia edildi.

Haberde 3 farklı tehdit suçundan toplamda 57 ay hapse çarptırılan Alaattin Çakıcı’nın da yattığı süre göz önüne alındığında cezaevinden çıkacağı aktarıldı.

Teklifi sunan MHP’li Yıldız bu kanun teklifin Alaattin Çakıcı’yı nasıl etkileyeceği şeklindeki soruya, ‘magazinleştirmeyelim’ yanıtını verdi. Yıldız, “Alaattin Çakıcı, Kürşat Yılmaz için kanun çıkmaz. Teklif kapsamında ise elbette bunlar da yararlanır” dedi.

Af teklifinden yararlanacağı iddia edilen isimler sosyal medyanın gündeminde...

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir