Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

MHP'li Tanrıkulu Bakanlık Teklifini Reddetti ve Görevinden İstifa Etti

Anasayfa > Gündem

Başbakan Davutoğlu'nun bakanlık teklif ettiği isimler arasında yer alan MHP Genel Başkan Yardımcısı Kenan Tanrıkulu, bakanlık teklifini reddetti ve teklife tepki olarak görevinden istifa etti. Tanrıkulu'nun istifası akşam saatlerinde kabul edildi.

Tanrıkulu istifasının ardından şu açıklamayı yaptı:

'Tarafıma Davutoğlu tarafından bir mektupla teklif edilen Geçici Bakanlar Kurulu üyeliğini 26 Temmuz 2015 tarihinde kabul etmediğime dair yazımı Başbakanlığa iletmiş bulunmaktayım. Türkiye gelinen 13 yılın sonucunda ağır güvenlik ve ekonomik zorluklar içindeyken; 46 yıllık tarihî, köklü ve saygın bir mensubiyeti olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı’na böyle bir teklifin yapılması cürretine tepki olarak, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevimden bugün itibariyle ayrılıyorum.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.'

MHP'li Tanrıkulu, Başbakan Davutoğlu'nun geçici hükümet için bakanlık teklif ettiği isimler arasında yer alıyordu.  Tanrıkulu'nun istifasının akşam saatlerinde kabul edildiği belirtildi.

Reuters

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?