MHP'den İhraç Edilen Enginyurt: 'Meral Akşener Kongreyi Kazandığında, Mahkemeye Başvurarak Ben İptal Ettirdim'

84PAYLAŞIM

MHP'den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Bahçeli'nin Akşener'e 'Eve dön' çağrısının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Akşener'in kazandığı MHP kongresini, mahkemeye verip kendisinin iptal ettirdiğini söyleyen Enginyurt, Bahçeli'nin çağrısı için "Bu çağrıyı doğru bulmadım. O zaman ben bu kadar mücadeleyi niye yaptım. Silahlar patladı, yumruklar konuştu, hakaretler havada uçuştu" dedi. 

"Benim Meral Akşener’le arsa davam mı kan davam mı vardı?"

Fındık fiyatlarıyla ilgili yaptığı açıklamayla Tarım Bakanı'nı eleştirmesinin ardından MHP tarafından partisinden ihraç edilen Cemal Enginyurt, Hadi Özışık’ın Youtube kanalında yayınlanan “Perde Arkası” programına konuk oldu. 

Enginyurt, şunları söyledi:

"Sayın Akşener’le ilgili FETÖ’cü denildi, bölücü denildi, yıkıcı denildi, siyasi ayağı araştırılsın, Yurtta Sulh Konseyi diyenler sorgulansın denildi, her şey söylendi sayın Akşener için… Hayatının 41 yılını bu davaya vermiş Cemal Enginyurt’u Tarım Bakanı’nı eleştirdi diye, fındığa sahip çıktı diye attınız evden, Meral Akşener’i eve davet ettiniz! Olmuyor. Ben olsam etmezdim ama sayın genel başkanın takdiri. Ben yorumu ülkücülere, Türk milliyetçilerine bırakıyorum.

Ben şimdi düşünüyorum. İYİ Partili arkadaşlara ben niye küfür ettim diyorum kendi kendime. İnanın çok üzülüyorum. Benim Müsavat Dervişoğlu ile Koray Aydın’la ne problemim vardı o zaman. Benim Meral Akşener’le arsa davam mı kan davam mı vardı?

Meral Akşener 19 Haziran’da kongreyi 715 imzayla kazandığında ben mahkemeye verdim Milliyetçi Hareket Partisi’ni ve ben iptal ettirdim kazandıkları kongreyi. Ben iptal ettirdim; kazanmıştı. Kazandıkları kongreyi iptal ettirdik"

'Derdiniz neydi kardeşim? Bizi mi milletle kötü ettiniz'

Enginyurt sözlerini şöyle sürdürdü:

"En son Halil İbrahim Oral’la ki adamla milletvekilliği yaptık. Benim ağabeyim yaşında adamdı. Ağza alınmayacak küfürler ettim. O küfürleri ederken birileri şerefsizce Allah’a küfür ettiğimi söyledi; onları da Allah’a havale ediyorum. Allah’a küfreden namussuz şerefsizdir. Allah’a küfretmediğim halde etti diyen de namussuz şerefsizdir.

Bakın MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın… Biz yönetime adam yazarken ‘şu İYİ Parti’yi paylaşmış, şu Meral Akşener’le resim paylaşmış’ diye yönetime yazdığımız adamları almıyordu bir dönem. Şimdi aynı Semih Yalçın, Meral Akşener’i karşılayan, Meral Akşener’e konvoy yapan, Meral Akşener’in bayrağını asanları partiye il başkanı yapıyor, ilçe başkanı yapıyor… O zaman derdiniz neydi kardeşim? Bizi mi milletle kötü ettiniz? Bizi mi millete saldırtıp köyün delisi yaptınız bizi!"

Enginyurt, 30 Temmuz'da partisinden ihraç edilmişti 👇

Cemal Enginyurt MHP’den İhraç Edildi: 'Bir Gün Sıra Size de Gelir' - onedio.com
Cemal Enginyurt MHP’den İhraç Edildi: 'Bir Gün Sıra Size de Gelir' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir