Görüş Bildir

Fındık fiyatlarına ilişkin eleştirileriyle gündeme gelen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt MHP'den ihraç edildi. İhraç haberi sonrası Enginyurt Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Açıklamada, 'Millet ve devlet için hep doğruları konuşan olacağım' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

MHP Merkez Disiplin Kurulu, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un parti üyeliğinden kesin olarak çıkarılmasına karar verdi.

MHP'den açıklama

MHP'den açıklama

MHP'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

'21.07.2020 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden kesin çıkarma talebi ile tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilen Ordu İli Altınordu İlçesi üyesi ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu’nun 30.07.2020 tarihinde yaptığı toplantı sonucu alınan karar ile Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü'nün 78. maddesinin “Kesin Çıkarma Cezasını Gerektiren Haller Başlıklı” 4. Bendinin (c), (e) ve (i) fıkrası hükümleri uyarınca parti üyeliğinden kesin olarak çıkarılmasına karar verilmiştir.'

"Ülkücülüğümü alamazsınız"

İçeriğin Devamı Aşağıda

İşte Enginyurt'u ihraca götüren o konuşma 🎥

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
200
28
18
12
7
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

MHP seni ihraç etti. 2023 te Halk tamamınızı ihraç edicek bu yönetimden ve emin ol aylarca sürecek yolsuzluk dosyalarınızın haberleri ana bültenlerde işlenecek.

H Mert Fırtına

Bu ittifakın ne kadar boş olduğunu görüyorsunuz, sadece adı var.

Bozkurt

Cemal Enginyurt'u ihraca götüren açıklamaya bakarsak Biatçı Hareket Partisi'nin tüzüğü ile çelişmemesi mümkün değil.