Görüş Bildir

Cemal Enginyurt MHP’den İhraç Edildi: 'Bir Gün Sıra Size de Gelir'

Anasayfa > Gündem

Fındık fiyatlarına ilişkin eleştirileriyle gündeme gelen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt MHP'den ihraç edildi. İhraç haberi sonrası Enginyurt Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Açıklamada, 'Millet ve devlet için hep doğruları konuşan olacağım' dedi.

MHP Merkez Disiplin Kurulu, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un parti üyeliğinden kesin olarak çıkarılmasına karar verdi.

MHP'den açıklama

MHP'den açıklama

MHP'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

'21.07.2020 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden kesin çıkarma talebi ile tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilen Ordu İli Altınordu İlçesi üyesi ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu’nun 30.07.2020 tarihinde yaptığı toplantı sonucu alınan karar ile Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü'nün 78. maddesinin “Kesin Çıkarma Cezasını Gerektiren Haller Başlıklı” 4. Bendinin (c), (e) ve (i) fıkrası hükümleri uyarınca parti üyeliğinden kesin olarak çıkarılmasına karar verilmiştir.'

"Ülkücülüğümü alamazsınız"

İşte Enginyurt'u ihraca götüren o konuşma 🎥

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
200
28
18
12
7
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

MHP seni ihraç etti. 2023 te Halk tamamınızı ihraç edicek bu yönetimden ve emin ol aylarca sürecek yolsuzluk dosyalarınızın haberleri ana bültenlerde işlenecek.

Liar

Kapıyı da hala açık bırakıyor "sevmeye devam edeceğim" diyerek çakal.

H Mert Fırtına

Bu ittifakın ne kadar boş olduğunu görüyorsunuz, sadece adı var.