Mezbahadan Kurtarıldıktan Sonra Ünlü Bir Ressam ve Tasarımcı Olan Domuz 'Pigcasso' ile Tanışın!

-
Abone ol

O henüz 3 yaşında bile değil ama sanat dünyasına oldukça hızlı bir giriş yaptı! Ressam domuz Pigcasso, ünlü saat markası Swatch ile yaptığı anlaşma sayesinde onu kurtaran barınak için gelir de elde ediyor. İşte size, endüstriyel bir et üretim tesisinden son anda kurtarılıp, hayatı 180 derece değişen bir minnoşun hikayesi! Cbsnews'den derledik..

Kaynak: https://www.cbsnews.com/news/pigcasso-sw...

Farm Sanctuary SA, Güney Afrika'da bulunan ve her türlü kurtarılmış hayvanın kendine yuva bulduğu bir barınak. Kurucu Joanne Lefson türcülüğün karşısında duruyor ve her hayvanın yaşam hakkına saygı duyuyor.

View this post on Instagram

SIGN SIGN SIGN! The autographs never stop around here!

A post shared by Pigcasso (@pigcassohoghero) on

Joanne Pigcasso'yu ise 2016 yılında bir endüstriyel et üretim tesisinden kurtardı. Ona çeşitli eğlenceli aktiviteler yaptıran Joanne, Pigcasso'nun kısa süre resime merak sardığını anlatıyor...

View this post on Instagram

SOLD! Rainbow Nation 3 is off to Germany. Yawoel, Pigcasso!

A post shared by Pigcasso (@pigcassohoghero) on

"Neden olduğunu bilmiyorum ama, kısa bir süre içinde boya fırçalarına merak sardı. Sonra bir baktık ki tuvale resim yapıyor. Şimdi ise resimleri dünyanın dört bir yanında satılıyor."

Pigcasso'nun özel yapım bir fıçası ve zehirli madde içermeyen boyaları var. Ayrıca yaptığı her tabloyu da burnu ile imzalıyor. En sevdiği ödül ise karamelli patlamış mısır!

Pigcasso ayrıca kendine ait bir resim sergisi olan ilk hayvan olarak tarihe geçti. OINK adlı sergi sayesinde barınağa gelir getirmeye yardımcı oluyor.

Cape Town'da yer alan pop-up sergi, hem orada hem de internet üzerinde resimleri satışa çıkardı.

Tablolar 500 ile 4000 dolar arasında fiyatlardan satılıyor. Pigcasso sanatı sayesinde barınak için şimdiye kadar toplam 145.000 dolar gelir elde etti.

View this post on Instagram

Making a media appearance at OINK in the V&A Waterfront

A post shared by Pigcasso (@pigcassohoghero) on

Farm Sanctuary SA aynı zamanda, çiftlik hayvanlarına karşı şiddet, eziyet ve insanlık dışı muamelenin önüne geçmek için çalışırken, Pigcasso farkındalık yaratmada büyük bir rol oynuyor.

Pigcasso bununla kalmadı ve geçtiğimiz ay ünlü saat markası Swatch ile işbirliği yaptı. Swatch x Pigcasso tasarımlı saatler vitrinlerde yerini aldı bile!

Joanne Lefson, Swatch markasının OINK sergisini gördükten sonra onlarla iletişime geçtiğini ve tasarımlardan birini özel seri olarak satışa çıkarmak istediklerini söyledi. Gelirin tamamı yine barınağa verilecek! 

Lefson şöyle diyor, "Pigcasso ile gurur duyuyorum. Tabakta bir parça et olmaktan, dünyaca ünlü bir Swatch saat tasarımcısı oldu. Ayrıca insanların domuzların da ne kadar zeki hayvanlar olduğunu görmesine yardımcı oluyor!"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adekaj

domuz haramsa o xaman tablolari da haram diyecek birazdan biri

Görüş Bildir