Görüş Bildir
Haberler
Meyve ve Sebze Fiyatlarında Son 6 Yılın En Büyük Artışı

Meyve ve Sebze Fiyatlarında Son 6 Yılın En Büyük Artışı

Antalya Ticaret Borsası'nın verilerine göre önceki yılın aynı dönemine göre  sebzenin fiyatı yüzde 66,45, meyvelerin fiyatı ise yüzde 61,63 arttı. Sebze ve meyvedeki fiyat artışı son 6 yılın en yüksek fiyat artışı olarak gerçekleşti

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Antalya Ticaret Borsası (ATB), ağustos ayı Antalya Halleri Domates, Sebze ve Meyve Endeksini açıkladı.

Buna göre, meyve, sebze ve domateste satış miktarı azalırken fiyatlar arttı.

Önceki yılın aynı dönemine göre domatesin fiyatı yüzde 75,93, sebzenin fiyatı 66,45, meyvelerin fiyatı ise yüzde 61,63 arttı.

Fiyatlarda rekor

Fiyatlarda rekor

Domates fiyat endeksi ise geçen yılın Ağustos ayına göre yüzde 75.93'lük artış gösterirken, bu artış 2018 yılından sonraki en yüksek Ağustos ayı artışı oldu.

Ağustos ayı yıllık gerçekleşmelerde sebze miktar endeksindeki yüzde 1.11'lik azalışa karşılık fiyat endeksinde yüzde 66.45'lik artış oldu. Fiyattaki bu artış son 6 yılın Ağustos ayı rekoru olarak kaydedildi.

Meyve miktar endeksindeki yıllık yüzde 0.10'luk azalışa karşılık fiyat endeksi yüzde 61.63'lük artış gösterdi. Meyve fiyatlarındaki bu artış da son 6 yılın rekoru oldu.

Ağustos ayı endeksleri miktarda bir önceki aya göre domateste yüzde 37.97, sebzede yüzde 24.81 ve meyvede ise yüzde 19.79 azaldı.

Sözcü

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
7
3
3
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
ismail bahadır

Ekonomi havalara uçuyahhh.

aslı berker

Tam olarak nereden şahlanıyordu ekonomi?🙄

İsmail Kaya

abartıyorsam orospu çocuğu olayım her pazara gittiğimizde rahat 300 tl gidiyor bir muz alayım bir iki havuç ıspanak meyve sebze alayım bütün para bitiyor od... Devamını Gör