Görüş Bildir
Haberler
Melih Gökçek'in ‘Sarışın’ Mesajı Guardian’da

Melih Gökçek'in ‘Sarışın’ Mesajı Guardian’da

ATKN
01.05.2015 - 10:36 Son Güncelleme: 01.05.2015 - 10:37
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

İngiltere’nin saygın gazetelerinden Guardian, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, ABD’nin Baltimore kentindeki şiddet olayları nedeniyle Marie Harf’a Twitter üzerinden gönderdiği “Hadi sarışın cevap versene... Come on blonde answer now…” mesajıyla ilgili bir habere yer verdi.

Gazete, “Ankara Belediye Başkanı’nın Baltimore olayları nedeniyle ABD yetkilisine ‘aptal sarışın’saldırısı” başlığıyla çıkan haberde, Gökçek’in sosyal medya üzerinden kendisini eleştirenlere dava açmakla ünlü olduğuna dikkat çekildi.

Gazete, Gökçek’in ABD’li yetkili aleyhinde yaptığı bir dizi “cinsiyetçi ve Amerikan karşıtı” yorumu nedeniyle “iki yüzlülükle” suçlandığını yazdı.

Melih Gökçek'in paylaştığı tweet

Gökçek’in Twitter’da kendisini eleştirenler aleyhinde yüzlerce dava açtığını belirten gazete, Gökçek’in Harf’i eleştirdiği tweetlerden birinde “Aptal sarışın nerdesin” diye yazan bir fotoğraf kullandığını hatırlatarak, Harf’in “o sözlere yanıt verip onurlandırmayı düşünmüyorum” şeklindeki yanıtına da yer verdi.

'Yanıt verip, onurlandırmayı düşünmüyorum'

'Yanıt verip, onurlandırmayı düşünmüyorum'

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Marie Harf, Melih Gökçek'in sözlerine yanıt vermeyi düşünmediğini belirterek, 'O sözlere yanıt verip, onurlandırmayı düşünmüyorum' demişti.

Haberde, Türkiye’deki aktivistlerin Gökçek’in kendisine karşı olanlara Twitter üzerinden sürekli saldırdığını, internet üzerinde eleştirilmeyi kaldırmadığını söylediklerini yazdı.

Geçtiğimiz Mart ayında Gökçek’in Ermeni kökenli Türk gazeteci Hayko Bağdat’a hakaret davası açtığını da hatırlatan gazete, Bağdat’ın Gökçek’e espirili bir şekilde “Ermeni” dediği için mahkemeye verildiğini yazdı.

İnsan Hakları Örgütü’nün Türkiye araştırmacısı Emma Sinclair-Webb, konuyla ilgili gazeteye yaptığı açıklamada, “Bu tamamen bir çifte standart. Hükümet politikaları ile ilgili eleştirel yorumlar bir hakaret olarak yorumlanıyor ve bu da ifade özgürlüğü ile tümüyle çelişiyor” dedi.

Metin Güneş, CNN Türk

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
2
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam